Návod na použití dítěte

15. prosince 2013 v 19:58 |  Fotrův deník

Jednou za čas se nám podaří udat Čeňka přes noc babičkám a to je pak doma velká sláva a mocná párty. S frkačkou v puse, párty čepičkou na hlavě v dešti fáborků a konfet doma vyžehlím prádlo a pak jdeme s Natašou brzo spát. Nicméně samotnou předávku dítěte provází vždy stejný jev. Ačkoliv moje i Natašinina máma jsou protřelé rodičky, mnohé již zapomněly. Navíc dnešní děti už nejsou, co to bývalo. K dnešním dětem se musí přistupovat mnohem zodpovědněji a hlavně dnešní děti toho méně vydrží. Již mě nebavilo pořád dokola dávat babičkám instrukce, jak mají s Čeňkem zacházet, proto jsem toto vyřešil prostým manuálem, který jsem oběma babičkám předal, a tím jsem odboural průvodní proslov během odevzdání dítěte. Následuje návod na použití dítěte:

Dobrý den. Právě se stáváte přechodným vlastníkem dítěte. Před samotným převzetím si umyjte ruce mýdlem a vyhubte v bytě (domě) veškeré škůdce.

Jakmile dítě obdržíte, proveďte ihned jeho namátkovou kontrolu. Pakliže jste převzali dítě poškozené, mrtvé nebo bez hlavičky, neprodleně tuto závadu oznamte rodičům dítěte. Na pozdější reklamace nebude brát zřetel.

Pokud dítě nepoznáváte (vykazuje jiné poznávací rysy, než jste byli zvyklí z minula), oznamte neprodleně rodičům dítěte, že vám dali cizí dítě. Pakliže nepoznáváte ani rodiče dítěte, je zde vysoká pravděpodobnost, že se jedná o úplně cizí osoby a došlo zde k omylu. V tom případě cizí osoby vykažte i s dítětem z vašeho domu.

Jestliže dítě, které jste převzali, poznáváte (lze použít i kontrolu podle fotografie, pokud jí máte) a toto dítě vykazuje známky života, je vše v pořádku. Pošlete rodiče dítěte domů a zbavte dítě přebytečného oblečení.

Nyní je to celé na vás. Zkontrolujte úroveň posrání dítěte (podle známé Hirscherovy stupnice posrání od 1 do 10, kdy 1 znamená mírný náznak brzkého posrání až po 10 tedy apokalyptické prosrání biblických rozměrů) a podle zdravého úsudku posuďte, zda je třeba dítě přebalit či rovnou spálit.

Během přebalování buďte optimisté a snažte se přenést na dítě veselou náladu. Povídejte si s ním, zpívejte na něj a švitořte. Přebalování provádějte výhradně na přebalovacím pultu nebo předem vytipovaném místě. Nejprve dítěti sundejte starou plenu, navlhčeným ubrouskem ošetřete postižená místa a až po té mu navlečte plenu novou. Pokud během přebalování dítěti utrhnete nožičku, volejte neprodleně asistenční linku.

Nyní máte před sebou přebalené dítě. Čas, který zbývá do dalšího přebalení, nelze určit, proto provádějte průběžně čichové kontroly. Přebalené dítě je třeba nyní nakrmit. Pokud jste žena a tvoří se vám v ňadrech mateřské mléko, raději toto na dítě neaplikujte a dítěti dejte přesnídávku či Sunar. Pokud jste muž a tvoří se vám v ňadrech mateřské mléko, navštivte v brzké době svého lékaře.

Přebalené a nakrmené dítě nyní bavte. Pokud necháte dítě bezcílně se plazit po místnosti, aniž byste mu věnovali pozornost, bude dítě strádat a ničit příslušenství. Mějte na paměti, že laťka vkusu dítěte je položená velmi nízko a proto není třeba vymýšlet složité hry ani herecké etudy. Výrobce doporučuje tradiční hru na kreténa. Přesvědčte se, zda v místnosti není jiná dospělá osoba, pro kterou byste byli terčem posměchu (pokud v dosahu místnosti jsou jiné dospělé osoby, je dobré tyto do hry na kreténa aktivně zapojit) a jděte do toho. V tomto případě se představivosti meze nekladou. Můžete kolem dítěte skákat po jedné noze, tahat se za ucho a hlasitě halekat. Stejně tak je dostačující převléci se za velblouda nebo viset ze stropu hlavou dolů a mávat rukama.

Aktivitu bavení dítěte provádějte, dokud vám dítě bude věnovat pozornost, dokud nezačne řvát, a nebo dokud se neposere. Pokud dítě začne řvát ihned po započetí bavení, bavíte dítě špatně a je třeba začít znovu a lépe. Jestliže se vám nedaří dítě ani přes úpornou snahu dítě zabavit, jste k ničemu.

Jelikož máte dítě zrovna u sebe, je pravděpodobné, že onemocní, a nebo je již nemocné. Neberte to osobně, není to vaše vina. Rodiče se nemocných dětí zbavují rádi. Právě pro tyto případy vám jistě rodiče "jakoby náhodou" a nebo "pro všechny případy" zanechali pro dítě léky. Ve většině případů se jedná pouze o lehké onemocnění typu kašel, rýma, či lehká viróza. V dětské lékárničce proto naleznete sirup proti kašli, kapky do nosu a lék na snížení horečky. (Zde je třeba se držet striktně následující poučky: Pokud dítě kašle, dejte mu sirup proti kašli. Pokud má rýmu, dejte mu kapky do nosu. Jestliže má horečku, dejte mu lék na snížení horečky.) Pakliže v lékárničce naleznete i injekci a ampulku adrenalinu s přiloženou cedulkou "každou hodinu dávku přímo do srdce", je zde možnost, že to patrně lehká viróza nebude a dítě raději neprodleně vraťte rodičům.

Nakrmené, uzdravené a prudce pobavené dítě je nyní potřeba umýt. Výrobce nedoporučuje mytí v pračce. Dítě je určené k ručnímu mytí. Napusťte vanu teplou vodou zhruba do jedné třetiny a dítě do ní posaďte. Pokud se z vody kouří a dítě po posazení do vany zčervená, je voda příliš teplá a dítě se vaří. Jestliže je teplota vody v pořádku, bude dítě vykazovat známky bujarého veselí. Přihoďte mu do vany různé předměty, se kterými si bude hrát. Pokud dítěti přihodíte do vany na hraní zapnutý fén na vlasy, bude dítě probíjet. Raději volte například gumové kachničky. Jestliže dítě leží ve vaně bříškem dolů s hlavou pod vodou a nevykazuje známky bujarého veselí, dítě je utopené a vy půjdete do vězení.

Nechte dítě ve vaně chvíli si hrát a cákat vodou. Pokuste se do jeho her zapojit a cákejte taktéž. Berte však ohled na velikost dítěte a s cákáním to nepřehánějte, abyste v zápalu hry nevycákli dítě z vany ven na kachličky. Jakmile si dítě dohraje, umyjte ho žínkou, usušte ručníkem, potřete mu zadek krémem, navlečte plenu a převlékněte do pyžama.

Dítě je nyní připravené ke spánku. Před samotným spánkem dítě nakrmte kašičkou. Jakmile dítě kašičku rozprská po okolí, vytrhne vám lžičku z ruky a zabodne si jí do oka, je dítě připravené jít spát. Dítě neví, že jde spát, proto mu toto neustále opakujte. I když po třech hodinách v postýlce stále poskakuje a s postýlkou lomcuje, neztrácejte optimismus. Šance, že usne, je poměrně vysoká.

Pokud dítě dlouho neusíná, nedávejte mu prášky na spaní ani mu nenalévejte alkohol. Raději mu zpívejte. Jestliže vás po pár hodinách zpěvu začne bolet v krku nebo z krku rovnou krvácíte, přestaňte zpívat. Dítě stejně neusne. Nyní se pokuste dítě uspat tím, že mu položíte teplý hadřík na čelíčko. Jestliže dítě nakonec uspíte, jděte okamžitě spát, neboť se dítě za pár hodin samovolně probudí.

Pokud se dítě po pár hodinách samovolně neprobudilo a místo toho se v noci udusilo teplým hadříkem, který v noci spolklo, půjdete do vězení.

Ráno živé dítě nakrmte, přebalte a vyčkejte příjezdu rodičů, kterým dítě předáte.
Dítě skladujte v pokojové teplotě. Pokud jde dítěti od pusy pára, je pravděpodobné, že vaše představa pokojové teploty se neztotožňuje s představou běžného vzorku populace. Pokud dítě netečně leží a je pokryté tenkou vrstvou ledu, máte doma děsnou kosu, dítě umrzlo a vy půjdete do vězení.

Děkujeme vám za použití našeho výrobku "Dítě" a věříme, že jste s ním byli spokojeni. Těšíme se na další spolupráci.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 15. prosince 2013 v 20:00 | Reagovat

Připojte se do fotrovy party na fejsbůku https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899
V dohledné době zde proběhne šokující odhalení temné minulosti Pana Pandy

2 Ludmila Ludmila | E-mail | 15. prosince 2013 v 20:22 | Reagovat

Jste geniální vypravěč :-)))

3 Elchar Elchar | 16. prosince 2013 v 6:11 | Reagovat

Co vy ještě nevymyslíte :DDDD Vážně, geniální záležitost

4 LGW LGW | 16. prosince 2013 v 13:24 | Reagovat

Ježiš to je prdel! Zejména čísti instrukcí, které končí "půjdete do vězení". Lepší než Mikuláš :)

5 Bony Bony | 16. prosince 2013 v 20:57 | Reagovat

Naprosto geniální. (:

6 Janula001 Janula001 | 17. prosince 2013 v 12:38 | Reagovat

Hra na kreténa :) To mě vždycky pobaví :)

7 helmut helmut | E-mail | 2. ledna 2014 v 16:58 | Reagovat

hlavně nepřestávejte psát --je to super

8 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 19:53 | Reagovat

Super

9 Jirse Jirse | 6. ledna 2014 v 13:47 | Reagovat

No do prdele, to bylo zase dobré...fotře, jsi borec !!

10 mamanek 3 mamanek 3 | 9. ledna 2014 v 11:52 | Reagovat

...máte-li mléko a jste-li muž...  ☺ ☺ ☺

11 Luboš Luboš | 16. ledna 2014 v 20:41 | Reagovat

Opravdu super počteníčko.

12 herobrineinfo herobrineinfo | Web | 16. března 2014 v 12:32 | Reagovat

Vtipne napísané, toto sa asi objaví v novom update (ak nejaký bude) aplikácie Vtipy

13 Kristýna Kristýna | 10. července 2014 v 22:14 | Reagovat

Tohle vytisknu, uvedu zdroj, pseudonym autora a budu to normálně používat jako návod k použití našeho zatím ještě nenarozeného dítěte, protože nic geniálnějšího si nedokážu představit.

14 NoThx NoThx | 1. dubna 2015 v 13:23 | Reagovat

Pro mně zatím největší pecka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama