Denní harmonogram fotra na mateřské dovolené

26. ledna 2014 v 20:43 |  Fotrův deník
Když jste každý den zavřený doma s malým dítětem, rychle vyprchá takové to hezké pozlátko, kdy si vychutnáváte všechny jeho pokroky. Každý den je stejný, všední a hmatatelné zážitky popřípadě viditelné pokroky jsou ojedinělé, náhodné a nárazové. Ze života se stává rutina. Já osobně jsem propadl apatii, a pokud Čeněk z ničeho nic nezačne levitovat, hrát na housle nebo po mě střílet z pistole (tuto kratochvíli očekávám, až bude Čeněk v pubertě), nic mě jen tak nerozhodí. Trvalo to sice nějaký čas, ale nyní si to všechno krásně sedlo, režim je pravidelný, spánek ojedinělý a každý den stejný:

4:00 - 6:00 - V tomto hrůzostrašném časovém rozmezí ráno Čeněk vstává. Zde se láme chleba. Zde se uvidí, kam bude celý den směřovat. Čeněk slavnostně zahajuje nový den výkřikem, aby všichni v okolí odtušili, že Čeněk slavnostně zahájil. Je nadmíru důležité, jak se Čeněk vyspal. Pokud se vyspal dobře, má dobrou náladu a jeho ranní slavnostní výkřik je plný optimismu. To pak hned zavládne domácností pohoda. Čeněk se vymrští a pověsí se za kolotoč nad postýlkou. Houpe se, vříská, slintá a dělá ze všech otvorů bublinky. Občas kolotoč zlomí a to pak musím přispěchat já s izolepou a urychleně zjednat nápravu, aby se mohl Čeněk opět slavnostně za kolotoč zavěsit a opět ho zlomit. Kadence houpání a ulamování je taková, že aktuálně je kolotoč více izolepa než kolotoč. Už se ani netočí, ale to nevadí.

Pokud se Čeněk vyspal špatně (zdálo se mu o žirafách, které nesnáší nebo něco podobnýho), je jeho ranní slavnostní výkřik ponurý, temný a emo. Následuje ranní zlostné uprdnutí a pak řev. Postaví se v postýlce a začne nadávat a házet zlostné pohledy. Pokud mě zahlédne, vyhrožuje mi pěstičkou a mrští po mně dudlíkem. Jelikož je ještě malej a neschopnej, tak mě netrefí, takže je ještě víc nasranej a zalyká se.

Nehledě na Čeňkovu náladu ho nakrmím, přebalím a vezmu s sebou do postele k Nataše, kde Čeněk vždy pořádá malou ranní párty s Panem Pandou a hračkami. Nataša je odkloněna do nejzazšího koutu postele, kde se snaží dohnat spánkový deficit před tím, než půjde do práce a snaží se co nejvíce stranit párty. Párty je však v plném proudu, Čeněk vyhlašuje pánskou volenku a tedy odchází v dobré víře vyzvat Natašu k tanci. Čeněk ještě neumí tančit, tak Natašu aspoň kousne do tváře a nebo jí dloubne do oka a pak si zatleská. Má radost. Nataša radost nemá. Já také radost nemám, jelikož Natašin hněv padá na mou hlavu, protože nejsem schopen zkrotit dítě. Nataša ale neví, že Čeněk zkrotit nelze a až bude velký a silný, tak mi zlomí holeň. Bude lámat holeně na potkání.

8:00 - Snídaně. Nataša se už odploužila do práce a my máme s Čeňkem byt jenom pro sebe. Může začít pořádná pánská jízda. Pánská jízda začíná přesnídávkou, kterou je potřeba rozmatlal po židličce, po obličeji, po vlasech a po tátovi. Podle mě Čeněk přesnídávku vůbec nejí a jenom jí prská, patlá a hněte. Jakmile Čeněk přesnídávku dostatečně rozšíří po pokoji a po lidech v okolí, zatváří se rozpačitě a tím zadá povel ke kontrole úrovně a stylu posrání, což je takový jeho kolorit, který provází ranní mejdan. Ranní posrání bývá velkolepé a nezřídkakdy bývá Čeněk posrán až na zádech. To je pak pánská jízda v plném proudu a přebalování hezký okamžik pro všechny zúčastněné.

Přebalený a vydrhnutý Čeněk následně putuje i přes značné protesty do klece (dětská ohrádka), kde setrvá, dokud se nenasnídám já a dokud v bytě trochu neuklidím. Díky Bohu za klec. Nebýt jí, tak už jsem dávno ve vypolstrované místnosti ve svěrací kazajce a dělám "brm brm brm". Nataša někde vyčetla, že pokud se děti dávají často do klece, špatně se rozvíjejí a vyrostou z nich povaleči a pobudové. Z toho důvodu mi během dne namátkově volá a kontroluje, jestli Čeněk není v kleci a jestli ho dostatečně rozvíjím.

9:00 - 10:30 - Dopolední program. Dopolední program spočívá v tom, že Čeněk chodí po místnosti, ničí věci, padá a řve. Já chodím za ním, uklízím a zvedám ho ze země. Dopolední program nesnáším. Navíc kolem desátý volá Nataša a sonduje, jestli Čeněk není v kleci a musím jí říct, co všechno už jsme dělali, co jsem ho naučil a kolik toho nachodil. Navíc jí ho musím dát k uchu, aby si pokecali. Čeněk má Natašu na háku, takže zatímco ona na druhým konci žvatlá a huhlá, Čeněk cucá můj mobil a pobíhá po místnosti.

10:30 - Konec dopoledního programu. Začíná dopolední šlofík. Dopolední šlofík se ale sám neudělá. Je potřeba jít tomu štěstíčku trochu naproti. Čeněk je v chození zrovna v nejlepším a načíná zrovna dvacátý kilometr, takže není žádná prdel ho překecat, aby spal. Navíc do dětských jídel a do Sunaru přidávají stoprocentně extázi, takže děti jsou neunavitelné. Pokládám tedy Čeňka na záda do postýlky, kde je nutné jej přitisknout pevně k matraci a zamezit mu tak v tom, aby se převrátil na břicho, vstal a pokračoval v chození. To je samozřejmě vždy čára přes Čeňkův rozpočet, který ještě nemá dost natrénováno a je potřeba chodit ještě minimálně šedesát hodin v kuse, a proto řve, kroutí se, je rudý a nadává. Dopolední šlofík nesnáším.

11:30 - Po urputném boji Čeněk svůj souboj vzdává a usíná. Nyní začínám žít. Jdu umýt nádobí a pak vyžehlit.

11:40 - Nataša volá, aby zkontrolovala, jestli Čeněk není v kleci. Zvonění mobilu Čeňka probouzí. Ten hbitě vyskočí a je připraven chodit. Naštěstí mám už domyté nádobí. Žehlit můžu v noci místo spánku.

12:00 - Oběd. Nejdřív nakrmím Čeňka a pak sebe. Zatímco jím, je Čeněk v kleci a smutně se na mě kouká. Očividně se nerozvíjí.

12:30 - Polední pauza. Čeněk chodí. Abych ho rozvíjel, pobíhám za ním s dětským leporelem a čtu mu říkanky a snažím se mu v poloběhu ukazovat obrázky prasátka, husičky a podobně. Čeněk na říkanky kašle a chodí a chodí. Občas shodí něco z komody, zasměje se tomu a zase chodí a ničí. Polední pauzu nesnáším.

13:00 - Začíná vyučování. Čeněk stejně dochodil a je připraven vstřebávat nové informace a rozvíjet se. Nejprve začneme rozcvičkou. Klasické stimulování mozku a zkouška paměti. "Čeňku, udělej paci paci". Čeněk zatleská. "Čeňku, ukaž, jak jsi veliký". Čeněk zatleská. "Čeňku, udělej pápá". Čeněk zatleská. "Čeňku, udělej Indiána". Čeněk zatleská. Nechci být poslem špatných zpráv, ale zatím to nevypadá, že Čeněk bude nějaký myslitel. U ústní zkoušky dopadl Čeněk ještě hůř. Místo toho, aby řekl "táta", zatleskal. Když jsem se ho zeptal, jak dělá kravička, vstal, rozeběhl se a narazil hlavou do komody. Žádný učený z nebe nespadl.

14:00 - konec vyučování. Chodíme.

14:30 - Procházka. Světlý moment mého dne. Jelikož Čeňka přikurtuju kšírama v kočárku, nemůže chodit a já mám pokoj. Venku je vždy nepatrná šance, že Čeněk usne, ale spíš ne. To pouze zřídka kdy. Spíš chvíli pozoruje okolí a do hodiny se začíná svíjet a chce chodit.

15:30 - Konec procházky. Doma následuje přebalování a svačina. Po svačině je odpolední program. Kdo by čekal, že odpolední program bude chození, ten se šeredně mýlí. Odpolední program je totiž chození v kleci. Čeněk spokojeně rotuje v kleci a nyní mám čas na to, uvařit večeři. Přichází taktéž kontrolní telefonát od Nataši, zda Čeněk není v kleci a jestli je rozvíjen. Při pohledu na rotujícího malýho uslintanýho šílence v kleci, který na zavolání zatleská, Nataše potvrdím prudké Čeňkovo duševní rozvíjení a vyvrátím jakékoliv spekulace ohledně jeho aktuálního působení v kleci.

17:00 - Čeněk se během rotování několikrát poblil. Je zpocenej a rudej. Nejvyšší čas ho připravit na příchod Nataši. Vytřu klec, převlíknu dítě, po pokoji rozházím různý knížky, aby bylo vidět, že jsme se celej den vzdělávali a čekám, až Nataša dorazí.

17:30 - Přichází Nataša. Čeněk k ní s vřískotem běží a okamžitě jí vysvětluje, jak se měl, co dělal a co jsem já dělal špatně. Už jsem ho přestal zajímat a nevěnuje mi pozornost. Slavnostně jsem ho tedy předal Nataše a zítra vše začíná nanovo podle stejného scénáře.
 

96 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 26. ledna 2014 v 20:47 | Reagovat

Třiďte odpat a připojte se k fotrovi na fejsbůku do party https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899

2 Geibri Geibri | 26. ledna 2014 v 21:00 | Reagovat

Tak tohle bylo dost dobrý :D

3 MB MB | 26. ledna 2014 v 21:19 | Reagovat

Počkej až se trefí a nebude to dudlík :))))

4 tajja tajja | Web | 26. ledna 2014 v 21:46 | Reagovat

Vznáším námitku proti výsledné známce u Čeňkova zkoušení ze zoologie, konkrétněji otázky týkající se skotu. Čeněk svým útokem proti komodě jasně předvedl rozzuřeného býka. Jen by asi bylo třeba vysvětlit rozdíl mezi samcem a samicí :D

5 fotruv-denik fotruv-denik | 26. ledna 2014 v 21:56 | Reagovat

[4]: Ve finále je to tedy takový malý génius. Děkuji. Máte pravdu. Jdu ho vzbudit a oznámím mu to.

6 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 27. ledna 2014 v 1:12 | Reagovat

Čeněk zase ,,září", je to živel.

7 Ondra Ondra | 27. ledna 2014 v 11:28 | Reagovat

Pěkný. A doporučuju zrušit žehlení, je to velká úleva. Košile, když se dobře vyklepou a hned pověsí, tak jsou v podstatě rovný :-)

8 brbla brbla | 27. ledna 2014 v 13:19 | Reagovat

V této fázi doporučuju zrušit dva nejisté spánky a zavést jeden tříhodinový!!!!! (áááách) polední, během kterého rodič zásadně setrvává v horizontální poloze, pokud zrovna nepije horké kafe.

9 E E | 28. ledna 2014 v 11:09 | Reagovat

radim nebudit, taky si vetsinou uzivam klid, kdyz dite spi (tedy obe.. :D :D :D [5]:

10 Cosmoska Cosmoska | 28. ledna 2014 v 12:16 | Reagovat

:D :D Uzasne, rada se vratim cist dalsi clanky :D

11 Bebe Bebe | E-mail | Web | 28. ledna 2014 v 12:34 | Reagovat

Toto jako nemá chybu! :-D jsem si smíchy oflusla čajem monitor :-D
Bebe

12 Leo Leo | 28. ledna 2014 v 15:21 | Reagovat

přemýšlím kdy jsem se naposledy tak od srdce zasmál, jako u tohohle.Díky

13 Xs Xs | 28. ledna 2014 v 15:27 | Reagovat

Jsem se u niceho hodne dlouho takhle nezasmala:)))

14 Lenka Lenka | 28. ledna 2014 v 19:23 | Reagovat

Něco tak vtipného a vydařeného jsem už dlouho nečetla...:)

15 Helča Helča | 28. ledna 2014 v 21:42 | Reagovat

článek nemá chybu, děkuji autorovi za zpříjemnění dne a povzbuzení do dalších dnů a bojů i s naším capartem:-)jako bych Čeněčka viděla :-)

16 Petra Petra | 29. ledna 2014 v 8:40 | Reagovat

Super! doporučuji ještě přkořenit rodičovskou neschopností v domácnosti. teda pokud ji vladnete:-) Já třeba včera dělala buchtu se švestkami...jakmile jsem udělala těsto, došlo mi, že tam se švestky vůbec nehodí a zadělala jsem na druhou buchtu.tam se 100% hodit budou...jo,ale pak jsem zjistila,ze rozmrazeny pytlik nejsou svestky,ale tresne...tak treti buchta a vysledek JE famozni, manzel nadseny,ze ma tri buchty behem jedne noci!

17 Ivka Ivka | 29. ledna 2014 v 16:11 | Reagovat

tak to je pecka! my už jedem třetí kolo, takže jakékoliv vzdělávání u 3. prcka končí větou - však on se to někdy naučí...:-)))) Ale fandím Vám, být doma je fakt někdy na palici...

18 kaplenka kaplenka | 29. ledna 2014 v 19:20 | Reagovat

zavidim vam to predavani v 17:30, vlastne jste na tom jeste dobre...

19 Madla Madla | E-mail | Web | 29. ledna 2014 v 21:36 | Reagovat

Ty voe, to je super! Já chci mít taky komu předat ty svoje dva živly.

20 Žežulka Žežulka | E-mail | 29. ledna 2014 v 21:44 | Reagovat

Tohle je, milý tatínku, naprosto parádní blog. Už dlouho jsem neplakala smíchy. Díky! Trefné a supervtipné! Bravo!

21 j. j. | 29. ledna 2014 v 23:23 | Reagovat

Je to vtipné, zkušenosti v tom jsou, ale reálný příběh to není. Děcko, které se narodilo v červenci, ještě nemůže chodit, leda by to byl génius.
A jestli se náhodou pletu, tak ten kolotoč mu z kolébky odmontujte, pro chodící děcko už to moc velká zábava není. :-)

22 Lucie Lucie | 30. ledna 2014 v 0:33 | Reagovat

Díky. Od smíchu mi tekly slzy, protože číst si zápolení někoho jiného fakt pobaví. Ale když to člověk zažívá na vlastní kůži, do smíchu mu moc není. Dost často jsem měla pocit, že se doma prostě zblázním.

23 Elis Elis | 30. ledna 2014 v 4:16 | Reagovat

Soude dle predchozich komentaru clanek jiste velmi vtipny je, bohuzel jsem ho cetla v pul ctvrte rano, zatimco za zdi loznice kvili me vlastni dite, o kterem jsem doufala, ze po predchozim vycerpavajicim dni bude spat aspon do deviti. V dane situaci mi jaksi nejde se smat :-(

24 Magda Magda | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 9:50 | Reagovat

Tak jsem teď byla zas přesvědčena, že na tohle si ještě nějaký ten rok radši počkám :D
Super článek!

25 Alma Alma | 30. ledna 2014 v 12:08 | Reagovat

[21]:já si taky řikám, kolik tomu Čeňkovi vlastně je:)nějak se nemůžu dopočítat!!tak, co fotře??kolik teda?

26 p. p. | 30. ledna 2014 v 12:25 | Reagovat

[21]:
v červenci psaný příspěvek ještě nemusí znamenat v červenci narozené děcko, kór když v příspěvku o porodu (č.2 tuším), bylo psáno o kufrech vláčených sněhem ... ;)

27 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 12:52 | Reagovat

Tak tohle je opravdu luxusní. Připomíná mi to i jeden článek z novin. Tuším, že se to jmenovalo "deník malého tyranosaura" :D

28 Gabriela Gabriela | 30. ledna 2014 v 15:41 | Reagovat

Jste opravdu úžasnej, to je tak na vydání knížky :-)

29 jana jana | 30. ledna 2014 v 22:54 | Reagovat

[7]: Nelze jinak, než souhlasit. Od porodu do teď (6měsíců) jsem žhlila 2x..

30 fotruv-denik fotruv-denik | 31. ledna 2014 v 10:17 | Reagovat

Jářku a tedy. V době, když jsem začal psát tento blog, byl Čeněk již několik měsíců na světě a proto ten časový nesoulad. Jinak jsem velmi překvapen úspěchem tohoto dílu, jelikož z mého pohledu jsou jiné zajímavější.

31 jana jana | 31. ledna 2014 v 12:35 | Reagovat

Už jsem se opravdu dlouho takhle nenasmala. Nejvíc asi extáze v sunaru. Mam podobně nespavé dítě a zavedla jsem dopolední procházku před obědem. Když se venku dostatečně vyběha,pak i po obědě usne. Jakmile usne,tak minimálně dvě hodiny jsou klid.

32 Petra Petra | 31. ledna 2014 v 14:07 | Reagovat

Výrorné! Brečím smíchy...

33 Adele Adele | Web | 31. ledna 2014 v 19:48 | Reagovat

jejda :D :D tak to je úžasné. už nemůžu, chytl mě úplný záchvat smíchu :D
dobře napsané! ;)

34 Fredy Kruger Fredy Kruger | 1. února 2014 v 1:10 | Reagovat

" Jak se můj hošík pokálí,
okamžitě jej přebalím !
... tím , že je  častěji přebalován
vytvářejí  se ( dle Pavlova )
podmíněné  v něm reflexy !

... já ti dám kluku, by utek si !!
... co pokroků  udělal jen v roce !!"

Bill  Pycz  balí hocha  divoce
a stále  ,,zvyšuje laťku ,, !!

" Kluk přebalil  už i taťku ,
když z krčmy se připlazil opilý ! "
... chlubí se manželka :  " Hoch milý !"

...děd zamyšlen lulku  si zapálil ...
... " Pokud by hoch i mne, přebalil " ...

Otec mlčí ... pak vypálil :

"Batole, otravovat ??  Jen zkus to !! "

... v světnici zavládlo dusno !

35 Lucie Lucie | E-mail | 1. února 2014 v 17:21 | Reagovat

[30]:úspěch tohoto dílu je následkem odkazu v diskuzích na webu pro maminky ;-) bych tak tipla, páč jsem ho tam viděla.. já čtu váš blog pravidelně a tleskám :-) skvěle se bavím

36 Kl Kl | 2. února 2014 v 0:52 | Reagovat

Super, řvala jsem smíchy než mi došlo, že 5 měsíční dítě nechodí, ale jako beletrie dobrý

37 sarka sarka | E-mail | 2. února 2014 v 5:53 | Reagovat

nevim no
.mam 2deti od sebe 19 mesicu jedna 2roky druha 5mesicu ohradku nepouzivame do postylky nezavirame,obe vstavaji v 5h,odpoledne nespi jen v kocarku,usinaj kolem 20h,nemam komu predavat deti,v noci knim vstavam tak 2-4krat,denne peru a uklizim,obden zehlim varim,kolikrat uz jsem na psychiatra

38 Volt Volt | E-mail | 2. února 2014 v 13:21 | Reagovat

[36]: Však taky Čeňkovi neni pět měsíců :) Autor začal psát blog až nějakou dobu po narození dítěte a v prvních článcích (těhotenství, porod, ...) se ohlížel dozadu :)

39 Kaspar Kaspar | Web | 2. února 2014 v 17:32 | Reagovat

Tohle mě neuvěřitelně pobavilo, tím spíš, že mnohdy svádím boj se svojí dvanáctiměsíční sestrou. Díky, autore. A pozdravujte Čeňka :D

40 Yvn Yvn | 2. února 2014 v 21:41 | Reagovat

Slzy smichu, dekuji

41 fendsterovci fendsterovci | E-mail | Web | 3. února 2014 v 0:04 | Reagovat

Pobavilo :D

42 reallyreallychildish reallyreallychildish | 3. února 2014 v 9:42 | Reagovat

Tohle je neskutečný. Můj vztah k dětem je více než napjatý (ony mě nemají rády, já se jich bojím) a nikdy bych nevěřila, že se objeví něco, kde figurují malé děti a mohlo by mě to bavit.
TOHLE mě ale víc než baví, jsem unešená, směju se tu jak šílenec a jen čekám, kdy na mě sousedi začnou rozzuřeně bušit.
Chválím autora, máte fakt styl. :D

43 Veronika Veronika | 3. února 2014 v 13:32 | Reagovat

Je to rebel! :)

44 Kuba Kuba | 3. února 2014 v 14:54 | Reagovat

Vysoce doporučuji koupit dětský sedák, na strop přidělat ocelové oko, dítě přivázat a vymezit mu prostor pohybu. na správné délce lana se dítě může houpat a dokonce ho to baví

45 foi foi | 4. února 2014 v 0:12 | Reagovat

Vynikající humor! Velká poklona autorovi! ;-)

46 Petra Petra | E-mail | 4. února 2014 v 10:13 | Reagovat

[1]:LUxus! Řvu tady smíchy :)

47 violentdemise violentdemise | 4. února 2014 v 22:34 | Reagovat

Tak tomu říkám správný den otce. Mám to dost podobně ve dvojnásobném provedení, ale stejně jsem chvílemi brečela smíchy. Palec nahoru a budu se těšit na další.

48 Klára Klára | 5. února 2014 v 16:54 | Reagovat

peckaaaa:))) už dlouho jsem se tak nenasmála...:)

49 Slunecnice Slunecnice | 5. února 2014 v 18:55 | Reagovat

Hm, zeny vetsinou maji jeste vecerni program a pak treba i nocni - uklidit, navarit, uspokojit tatinka...

50 edithhola edithhola | Web | 6. února 2014 v 14:32 | Reagovat

Zasmála jsem se, ale je to ještě málo realistické. Dítě v 17h předáno Vámi ženě. U nás manžel chodil po 19h, odešel s dětmi do vany a já začala luxovat, mýt podlahu a přitom vařit či dovařovat teplou veřeři, protože manžel má teplé večeře rád (u druhého dítěte jsem s teplými večeřemi postupně skončila). Po šíleném uspávání mezi 21h až 23h (u mladšího kojením) ještě uspokojení manžela. V noci 4 až 10 probuzení. Manžel spal jinde, neb se přeci musel vyspat do práce. Ohoho!

51 Herodes Herodes | 13. února 2014 v 14:03 | Reagovat

Pobavil jsem se, ale v hlavě mi vrtá: proč Nataša, když je tak starostlivá, to raději nevezme do svých rukou. Ať nemusí chudina tak často volat. Asi nepostradatelná v práci. Při případným rozvodu by dítě soud stejně přiklepl jí, jak už to v tomhle státě chodí.

52 Elina Elina | 14. února 2014 v 22:04 | Reagovat

to slunecnice, edithola: Mně připadá zvláštní, jak "uspokojení tatínka" řadíte do domácích povinností, na úrovni mytí nádobí. Vás samotné ten sex nebaví?
Jinak článek samotný mi popravdě (po letech strávených na mateřské - 3 děti - nyní už zase zpět šťastně v práci) nijak vtipný nepřipadal.Jdu si zkusit přečíst ještě nějaký jiný odsud z blogu :)

53 Hannah Hannah | Web | 17. února 2014 v 15:22 | Reagovat

Tohle je jeden z nejlepších článků, co jsem v poslední době četla a pořádně jsem se nasmála. Chápu, že v reálu to asi tolik vtipný není, ale stejně...

54 roben roben | Web | 28. února 2014 v 23:37 | Reagovat

Ovšem tohle je geniální. Tleskající Čeněk nemá chybu.

55 cernobilo cernobilo | Web | 13. března 2014 v 14:33 | Reagovat

Lool :DD

56 Mia Mia | 28. března 2014 v 1:11 | Reagovat

Bezva článek! Ostatní si musím přečíst co nejdřív, protože tipuju, že budou podobné ("našla" jsem to tu náhodou))... :-D takže už se na to těším. :-))

57 Alue Alue | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 10:33 | Reagovat

Parádně jsem se pobavila na Váš účet :D

58 Verča Verča | E-mail | Web | 15. dubna 2014 v 1:04 | Reagovat

Vrátila jsem se sem po delší době a s hrůzou zjišťuji, že to tady budu muset všechno přečíst... Ach jo, že radši nepíšeš nudně a nezajímavě - měla bych čas na psaní seminárek.:D

59 Zuzana Zuzana | 1. června 2014 v 15:34 | Reagovat

Skvěle napsáno, strašně dlouho jsem se takhle nezasmála :-D Starší dcera a manžel měli strach, že začnu smíchy rodit :-D Náš tatínek se na mateřskou nechystá, je mu celkem jasný, že slovo dovolená musel někdo použít omylem, máme totiž krom 14 leté dcery,ještě 2,5 letou a v červenci to završíme synem. Přeju hodně zábavy s Čeňkem, i když o tu očividně u vás není nouze :-D

60 kiki kiki | Web | 28. srpna 2014 v 21:02 | Reagovat

tak toto nemá chybu, přeposílala mi váš článek kamarádka a jde dál...

61 Renča Renča | E-mail | 13. prosince 2014 v 14:51 | Reagovat

Já se také připojuji k obdivovatelům, hledala jsem na googlu "zoufalé matky", tak se teď cítím já, a našla váš článek, dlouho mě nic tak nerozesmálo a jsem ráda, že i otcové tohle zažívají, kdo v tom není, nemůže to pochopit.Zdravím

62 Rachel Rachel | 15. ledna 2015 v 19:37 | Reagovat

Haha, pokud vam dite nepreskoci klec, nevyleze xkrat ze ksiru v kocaru a neskoci sipku, usne pres den, tak mate tekou pohodu!

63 viagra viagra | E-mail | Web | 26. února 2015 v 2:10 | Reagovat

Hello!

64 Radka Radka | 1. října 2015 v 13:45 | Reagovat

Jako pane otče smekám...Doufám, že se díky Vašim článkům chytí všichni pracující otcové za rypák a už nikdy neřeknou, že se válíme doma na zadku, když jsme na mateřské ,,dovolené,, (ach jak to slovo dovolená nesnáším). Za vtipný, leč pravdivý článek díky díky díky :)))

65 tania tania | 1. března 2016 v 14:37 | Reagovat

Kvalitní matrace do kočárku. Pohodlné a zdravotně nezávadné:

http://www.eandilek.cz/matrace-do-kocarku/

66 stastnavyhra stastnavyhra | E-mail | Web | 4. března 2018 v 18:02 | Reagovat

Soutěž o peněžní výhry ! Kupujete si losy, ale neradi za ně platíte? Co takhle zkusit web, ve kterém sbíráte losy, za které nic neplatíte ? Losuje se každý týden o peněžní výhry. Registrujte se a zařaďte se tak do slosování už dnes !
www.stastnavyhra.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama