Čeněk už umí spoustu věcí

9. února 2014 v 18:51 |  Fotrův deník
Od doby, co se Čeněk narodil, uběhla již nějaká doba, a tedy je více než pravděpodobné, že za tu dobu, co je na světě a co ho provázím životem já (coby mentor, učitel, otec a parťák těsně před selháním organismu vlivem spánkového deficitu), umí již víc věcí než jenom řvát, nespat, řvát, deklasovat plínky, opět řvát a sem tam něco bezcílně sníst. Jeho vývoj po všech stránkách je patrný a každým dnem své dovednosti zlepšuje. Rozvíjením svých dovedností mě přivádí do stavu permanentní pýchy a zdokonalováním některých svých speciálních dovedností mě rovněž hezky pomaličku a po krůčkách přivádí do náruče dobrovolné smrti, o které často s úsměvem a s klidem na duši sním při mých ojedinělých a krátkých pauzách na spánek.

A začnu hezky zostra. Čeněk nejen, že už dávno umí ležet, převalovat se nebo se rovnou plazit, Čeněk taktéž ukázkově, spořádaně a oku lahodíce sedí. Sedí jako ten největší mazák. Hezky narovná záda, napne ramena a vypne hruď. Čeněk dokáže takto báječně a krásně sedět klidně i vteřinu a půl. Poté hbitě vstává a s vřískotem utíká šířit dobro po okolí. Nejlépe s dětským kladívkem v ruce v rámci páchání dobra a přidružených dobrých skutků mlátí do všeho, na čem mu spočine zrak. Až ještě o něco víc vylepší své dovednosti v oblasti páchání dobra, vymění kladívko za rezavý nůž nebo elektrický agregát a povznese své činnosti v tomto odvětví na úplně jiný level.

Nedílnou součástí jeho celkem nově nabyté dovednosti chodit a zajímat se o okolí je skutečnost, že už dosáhne na některé komody, stolky a jiný nábytek, odkud shazuje věci. Ve shazování věcí na zem patrně vidí svůj současný životní úděl, jelikož si během toho notuje, ve tváři se mu skví radost a po bradičce mu kane pramen poctivých slin přímo na již shozené věci. Jakmile všechny věci shodí, začne řvát, dokud věci nevrátím na původní místo, aby je mohl znovu shazovat. Jakmile věci vrátím, Čeněk zatleská a shazuje věci znovu. Pokud se mu během shazování nějaká věc znelíbí (patrně proto, že padá špatně anebo její dopad vyluzuje zvuk, který Čeněk neuznává), tuto věc rozmlátí anebo spolkne. S Natašou jsme se shodli, že Čeňkovu dovednost dosáhnutí na komody a shazování věcí nepřijímáme, ba ji přímo odmítáme. Řešení je však zcela nasnadě. Problém toho, že Čeněk dosáhne na komody a skříně lze vyřešit buď zvýšením skříní anebo zkrácením Čeňka. Už jsem se chystal, že si skočím do sklepa pro pilku na železo, ať to má Čeněk rychle za sebou, ale Nataša byla rázně proti. Během zvyšování komod (plán B) mi komoda spadla na nohu natolik intenzivně, že jsem se urazil, zahořkl a vykašlal se na to. Tento problém tedy zůstane nevyřešen a Čeněk bude shazovat věci ze všeho, kam dosáhne.

Čeněk se vyvíjí taktéž po stránce psychické. Rozvíjí se jako člověk a jako osobnost. Je na něm vidět, že on to je hodný kluk, jehož záměry jsou vždy ty nejlepší, avšak pokaždé v nějakém bodě šlápne vedle. I tak je na něm ale poznat, že ten kluk má hloubku, že uvažuje tím správným směrem a morální hodnoty má utříbené. Jeho schopnost empatie je až zarážející a asi nejvíce jí ilustruje Čeňkova záliba v reklamách na dámské vložky či tampóny. Těmito reklamami je Čeněk doslova fascinován. S pusou dokořán se zájmem sleduje televizi a je vidět, že o tom přemýšlí. Člověk na něm pozná, že chápe problémy ženského těla, že jim rozumí a že to prožívá.

V návaznosti na očividnou Čeňkovu schopnost vcítění se do problémů jiných je potřeba taktéž zdůraznit, že Čeněk ovládá pětivrstvé průsery. Je to sice jev již dříve popsaný nárazový a patrně nechtěný (kdo by se taky chtěl posrat skrz pět vrstev oblečení), ale to nesnižuje jeho váhu. Jsem zcela přesvědčen, že se jedná o nějaký typ rekordu, avšak nepodařilo se mi nikde podobnou rubriku naleznout, takže pouze spekuluju.

Čeněk ovládá bravurně převzetí předmětu, který mu dám. Ochotně a velmi důvěřivě bere úplně všechno. Cokoliv mu dám do ruky, vezme, prohlídne, strčí si to do pusy a občas to poblije. S Natašou razíme názor, či rovnou myšlenku, že tak Čeněk koná podvědomě v rámci označkování si svých věcí. Tato ryze pudová dovednost ho připravuje na budoucnost, kdy zaujme pozici alfa samce v našem stádu tím, že svrhne stávajícího alfa samce (tedy Natašu. Já si nic nenalhávám a již dávno jsem se smířil v naší rodině s rolí gama samice, která je trpěna jenom ze soucitu, a při prvním náznaku hladu bude předhozena zbytku smečky k zasycení)

Čeněk není však pouze samouk. Kdepak. I já jsem přispěl svou troškou do mlýna a intenzivně jsem na Čeňkovi pracoval. Pod mým soustavným dohledem a kvalitní stimulací za systematické dřiny a odříkání jsem ho naučil paci paci a následně dokonce i mentála. Mentál spočívá v tom, že na jasný příkaz: "Čeňku, udělej mentála", si začne Čeněk brnkat prstem na rty a dělat "brm, brm, brm..". Zatím není jisté, jak tuto dovednost později využije v praxi, ale i tak je to krok tím správným směrem. V tomto ohledu na poli vzdělávání mám s Čeňkem velké plány a již spolu makáme na "udělej pápá" a především na "udělej Michaela Jacksona" (chytne se za rozkrok a zapiští)

Až se jednoho dne budoucnost zeptá, zda je Čeněk připraven, bude moci s dobrým pocitem říci, že je, jelikož se začíná zapojovat už v útlém věku do používání moderní techniky. Dokonce lze říci, že je fanouškem nových technologií. Mobilní telefon ovládá levou zadní. Kdykoliv se mu dostane do spárů, umí ho zapnout a děsně dlouho se smát tomu, jak svítí. Když zhasne, řve a mlátí s ním o zem do té doby, než k němu přispěchám a mobil mu znovu zapnu. To je pak Čeněk opět plný radosti a je to veselé miminko. Blbý je, že dřív nebo později buď mobil vypne (znovu řve a znovu s ním mlátí o zem) anebo začne někomu volat. V tom případě mu mobil vezmu, čímž zapříčiním další salvy řevu a hysterického dupání do země. Z Čeňka roste příjemné zlatíčko.

Mobilní telefony má tedy Čeněk v malíčku, ale on není žádný zelenáč ani v oblasti výpočetní techniky. IT guru Čeněk ovládá počítač jako málokdo jiný. Nejradši má asi Natašin pracovní notebook. Nejprve za soustavného pištění a bujarého smíchu mlátí do klávesnice, načež do ní naslintá a i občas do ní vetře přesnídávku a podobně. Jednou Nataše změnil přihlašovací heslo z "Nataša" na "xklxlxklxkxuxxlxklxlllllllllll", což muselo následně rozlousknout několik IT specialistů a trvalo jim to skoro celý týden, aby heslo opět vrátili. Zde věštím Čeňkovi velmi zdárnou budoucnost.

Ještě naposled nesmím zapomenout na Čeňkovu největší dovednost a tou je přinést do domácnosti radost, klid a pohodu. Zejména ve večerních, či ranních hodinách, kdy odmítá spát a raději se věnuje té radosti, kterou přináší svým spolubydlícím. Formy předávání radosti jsou různé od pištění, přes řvaní až po lomcování s postýlkou.

Abych to zkrátil, tak následuje seznam dalších méně důležitých Čeňkových dovedností:
- Čeněk sice neumí chodit na nočník, ale umí nočník vzít a mlátit s ním o zeď
- Čeněk umí rozeznat dobré od zlého. Rozhodl se pro temnou stranu
- Čeněk umí během koupání ve vaně vanu vypustit. Pak řve, protože ve vaně není voda.
- Čeněk umí nalézt na zemi jakýkoliv malý lesklý předmět a tento spolknout.
- Čeněk umí poblít Pana Pandu třemi různými způsoby.
- Čeněk si umí stavět hnízdo. Aktuálně si staví Čeněk brloh pod postýlkou, kam nosí rozžvýkané kapesníčky a lepí si z nich opevnění.

Ve své podstatě toho Čeněk umí celkem dost a každým dnem zvládá nové věci. S Natašou se již těšíme, co nového nám přinese zítřek a čím novým nám Čeněk vylepší život.
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 9. února 2014 v 18:52 | Reagovat

Přidejte se k fotrovi na fejsbůk a získejte svou čest https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899

2 reallyreallychildish reallyreallychildish | 9. února 2014 v 20:14 | Reagovat

Hláška o temné straně mě dostala. Doufám, že nebudu porušovat autorská práva, když se ji rozhodnu používat v běžném životě? :D

3 SimcaB73 SimcaB73 | 9. února 2014 v 21:11 | Reagovat

SUper! Jen by mě zajímalo, jaky telefon je BEZDOTYKOVÝ?  :D

4 Fredy Kruger Fredy Kruger | 9. února 2014 v 22:23 | Reagovat

" Můj hoch umí spoustu věcí !!"

... " Poslyšte !  nejsou to kecy ?
... chci pravdu !  lži mi tu netvrzte !!"

" Slyšte !"  ( Tedd  Kundtt  sčítá na prstech  )

1 )  Hoch sedí jak hřib !  to vám pravím ...
2 )  Oběma rukama zdraví +
     ( dokáže ukázat fakáče !)
3 )  Když pije, tak vůbec nepláče
4 )  Na hlavě státi vydrží,
     dokud jen za nohy přidržím !
5 )  Řekne, jak dělá mašina
6 )  Dovede zahýbat ušima
7 )  Rozezná před dveřmi  rohožku  "

... muž náhle si sundavá ponožku ....

" Počítej dále ! ... co zouvat tě nutí "?

" Tři prsty na ruce uříznuty !
cirkulárkou ! .... no ... na pile !"

... muž na noze počítá zběsile :
8 ) " Bez pomoci cizí  se posere ! "

Lidé řvou : " Nechtoho ! Jo ?  Hele " ...

" Pusťte mne !  nebo se rozčilím !"

... Holinka obuta násilím,
konec je učiněn  počítání !

... muž s nadávkami jde,  s vyčítáním !

5 janula janula | 10. února 2014 v 7:18 | Reagovat

Jak vypadá ústavné pištění? Jakože piští tak, že je to na ústav? :)

6 Jana Jana | Web | 10. února 2014 v 8:43 | Reagovat

To je paráda :) Čeněček je moc šikovný :) A já se vždycky pobavím :D

7 fotruv-denik fotruv-denik | 10. února 2014 v 11:03 | Reagovat

[3]: Pravda. Je to kravina. Opraveno. Děkuju

8 fotruv-denik fotruv-denik | 10. února 2014 v 11:03 | Reagovat

[5]: Další nesmysl. Děkuju. Opraveno. Mám formu

9 SimcaB73 SimcaB73 | 10. února 2014 v 12:35 | Reagovat

[7]: Ale jinak paráda, vždycky se dobře zasměju :) Těším se na další Čeňkův příběh

10 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 10. února 2014 v 13:01 | Reagovat

Čeněk je borec, vždycky se těším na pokračování lotrovin a dovedností :-)

11 Ludmila Ludmila | E-mail | 10. února 2014 v 14:00 | Reagovat

Copak Čeněk ..... vy jste skvělej :-)))

12 mamča mamča | E-mail | 13. února 2014 v 15:03 | Reagovat

Kolik roků je za vraždu vlastního dítěte ?
A uvažoval jste už o tom, jestli by se to nevyplatilo ? :-)

13 zuzana zuzana | 14. února 2014 v 0:11 | Reagovat

urcite to uz viete, ale ste stale popularneji aj na Slovensku :-)

14 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 15. února 2014 v 11:16 | Reagovat

Dobře jsem se u čtení článku bavil :-) Nadhled a optimismus autorovi nechybí :-D

15 HolkovAnna HolkovAnna | Web | 23. února 2014 v 7:19 | Reagovat

Super

16 NoThx NoThx | 1. dubna 2015 v 15:50 | Reagovat

Někde u věty Čeňku udělej mentála, jsem se regulérně začal dusit vdechnutým kafem, což mělo za následek jednak velkou vlnu smíchu v naší kanceláři a současně s tím jsem si vysloužil nový monitor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama