Cvičení s dětmi aneb Čeněk králem fitness

2. února 2014 v 19:38 |  Fotrův deník
Od doby, co jsem prozřetelně a takřka vizionářky vymyslel, že budu z Natašinina odsátého mateřského mléka stloukat máslo a toto posléze prodávat na kšeft, jsem dlouho nedostal žádný nápad, který by povznesl naši rodinu a který by se slučoval s mou vizí sebe samého jakožto otce, co se stará a ví, jak na to. Změna nastala až jednoho dne, kdy jsem sebe a Čeňka přihlásil na kurz cvičení s dětmi. Tento můj nápad měl u Nataši dokonce větší ohlas než ten s tím máslem (tehdy mě zcela zpátečnicky a beze smyslu pro byznys nazvala vyšinutým úchylem a odmítla mi mateřské mléko vydat. Musel jsem jí ho tedy tajně odsávat, když spala. Mléka bylo málo a tak nějak celkově ten nápad s máslem vyšuměl do ztracena)

Celý kolosální nápad s cvičením s dětmi nevzniknul spontánně a ani nebyl tak úplně z mé hlavy. Po bezesné noci, během které Čeněk odmítal spát a radši hulákal a prokousl mi takovou tu blánu mezi prsty (děsná prdel to byla, Čeněk se mohl smíchy potrhat, jak jsem pištěl, pobíhal po pokoji a krvácel), a po krásném dopoledni, kdy Čeněk s dětským kladívkem důležitě chodil po bytě a rozbíjel věci, zatímco já jsem stále zastavoval krvácení z blány mezi prsty, jsme se šli po bědě projít. Byla to taková ta příjemná rodinná chvilka, kdy Čeněk v kočárku řval jak tur, snažil se hystericky slézt z kočárku, zatímco já jsem hledal nějaký hezký rodinný příkrý sráz, ze kterého kočárek i s Čeňkem pošlu, a začnu znovu na novém místě. Lepším místě. Když tu mě zaujal leták z nedalekého fitness centra, kde nabízeli cvičení s dětmi.

To byl najednou úplný zvrat v mém uvažování. Hned jsem si představoval, jak silný tandem otce se synem ovládne celou posilovnu. Jak Čeněk bude drtit malinkatý činky a honit se svým tátou bicepsy. Naučím ho, jak uzvednout na benč strašně moc kilo a jak podvádět u sklapovaček. Nabyl jsem tedy zcela oprávněného dojmu, že cvičení s dětmi nás s Čeňkem ještě více stmelí. Čeněk bude král fitness a možná i malý kulturista. Neváhal jsem tedy ani minutu, a telefonicky nás objednal hned na další týden.

Když přišel s Čeňkem náš čas, čas fitness králů a kulturistů, byl jsem připraven. Zabalil jsem nám oběma iontový nápoj (Čeněk měl Sunar. Ale měl ho v děsně přísný lahvi od iontového nápoje). Já jsem místo iontového nápoje měl vodu z vodovodu (jsme chudý), ale taky jsem ho měl v děsně přísný lahvi od iontového nápoje. Čeňka jsem oblékl do fitness kraťasů a dostal fitness tílko, aby mohl sekat a ukazovat bicáky. Navíc měl malý fitness král a kulturista na hlavě značkovou čelenku a potítko na ruce. No, co si budeme nalhávat, vypadal děsně frajersky a drsňácky. Těsně před odchodem se malý fittnes král a kulturista posral. Jednalo se o několikavrstvý fitness průser, takže tolik k drsňáckému a frajerskému autfitu, který leťel rovnou do koše na prádlo. Dokonce si během přebalování poblil čelenku (nevím, jak to dokázal), takže jediným tichým svědkem jeho dřívějšího fitness autfitu bylo potítko, které již stihnul notně osoplit. Nedá se nic dělat. Není čas něco vymýšlet. Dostává bodýčko, tepláky a vyrážíme. Doma jsem zapomněl obě naše lahve od iontových nápojů, takže tam budeme akorát tak za vandráky.

Do centra jsme dorazili akorát včas a musím říct, že jsem si to představoval celé trochu jinak. Ze stěn vůbec nekapal pot, v nose neštípal všudypřítomný puch testosteronu a ani zem nebyla poplivaná. Místo toho byly všude po stěnách namalovaní motýli, na stropě byla duha a celé to vonělo po heřmánku. Očividně jsem zde jediný otec, a proto jsem se ihned stal pro přítomné matky atrakcí. Jedna z matek dokonce zaběhla kamsi pro kamarádku "Mářu", ať se jde taky podívat. Kamarádka Mářa v zápětí udýchaná doběhla, podívala se na mě a zase odběhla. Super to bylo.

S původně dobrými úmysly jsem se šel s Čeňkem do šatny převléknout. Ze společné šatny jsem však byl záhy vykázán, jelikož jsem zcela nepokrytě očumoval převlékající se matky. Nestydím se za to. Převlékl jsem se tedy na chodbě a spolu s nažhaveným Čeňkem jsme vniknuli do tělocvičny.

Nikde ani známka po činkách či cvičících strojích. Místo toho zde byly podložky, míčky a barevné šátky. Bylo nás tam asi patnáct rodičů (čtrnáct matek a já) s dětmi plus cvičitelka Andrea. Bylo vidět, že cvičitelka Andrea dává do své fitness kariéry celé srdíčko. Očividně do sebe hrne steroidy po hrstech, jelikož její biceps byl silnější než moje stehno a bylo patrné, že jí začínají rašit varlata.

Cvičitelka Andrea se nás s Čeňkem ihned ujala, jelikož vytušila, že jsme tu noví a tápeme. Podle programu mají nováčci vždycky takzvaný saport (pro ty, kdo neumějí anglicky, tak support znamená podpora. Akorát když to řeknete anglicky, budete pak víc kůl a boží. To teď hodně letí. Například když pracujete jako doplňovač hajzlpapírů na záchodech, tak si říkáte saport manažer a podobně) Cvičitelka Andrea nám jako saport přidělila malého Kvída s maminkou.

Na akcích podobného typu, kde se sejde dohromady hodně dětí, bývá většinou jedno uřvané dítě, jedno ošklivé dítě a jedno nemocné dítě. Tady se to sešlo hezky dohromady do jednoho dítěte a tím byl malý Kvido, který byl shodou okolností náš saport. Malý Kvido byl celý žlutý, měl vyrážku na ksichtu a imrvére řval. Jeho hipísácká harekrišna matka s chlupatýma nohama očividně nevěří na tradiční medicínu, tak chudáka kluka léčí pomocí horoskopů a čaker. Ten kluk je chudák. Každopádně saport je saport, tak jsem akorát dával pozor, aby se k němu Čeněk příliš nepřibližoval, aby nechytnul nějakou chorobu.

Chvíli se nic nedělo. Čeněk nedůvěřivě pozoroval malého Kvida a já jsem si četl jeden z letáků, které mi dala Kvidova matka ohledně škodlivosti používání elektriky, když tu hrobové ticho rozčísl z reproduktorů Maxim Turbolenc s jednou ze svých šílených dětských písniček a cvičitelka Andrea, která řvala do mikrofonu instrukce. Vzal jsem Čeňka na ramena a pochodoval do kolečka v rytmu tý hrůzy od sádelnatých umělců. Fakt pecka. Ploužil jsem se spolu s ostatníma a pouze nárazově unikal našemu saportu Kvidovi. Čeněk očividně taktéž nevěděl, co si má o té komedii myslet, tak mi aspoň rval vlasy. Teprve nyní jsem si všimnul, že Čeněk je tady suverénně nejmladší. Dokonce i náš saport Kvido byl patrně starší a dokonce byl nyní už i žlutější, než když jsme začali pochodovat.

Asi po čtvrt hodině pochodování cvičitelka Andrea zavelela k šátkovému tanci. To si děti a rodiče vezmou barevné šátky, rodiče zpívají lidové cajdáky, mávají šátky jako magoři a děti mají za úkol křepčit, smát se a rozvíjet. Při zpěvu "šla Nanynka do zelí" a mávání šátkem jsem si připadal jako idiot. Čeněk to vzal z jiného konce a začal svůj šátek jíst, a když jsem se ho pokoušel stimulovat ke kvalitnějšímu rozvíjení, snažil se mi zdrhnout. Ještě, že to je ještě malej chcípáček, takže po pár krocích spadl a začal řvát.

Po velkém úspěchu s šátkovým tancem následovalo cvičení s dětmi na klíně spolu se zvedáním dětí na nohou. Stalo se, co se stát muselo a během zvedání Čeňka na nohou za recitálu náročné poezie "Valila se dokola, velikánská brambora", se Čeněk poblil. V tu ránu hbitě přispěchal náš malý žlutý saport Kvido a začal se v tom šťourat. Ještě, že ho máme, kluka jednoho nemocnýho.

Po této disciplíně jsme si ještě jednou střihli chození do kolečka a vlnění se do rytmu Maximů a za sborového zpěvu "jede, jede mašinka" byla hodina zdárně ukončena. Ještě bylo potřeba zamávat paní cvičitelce a udělat jí pápá, ale to už jsme my s Čeňkem neabsolvovali, jelikož jsem ho načapal, jak olizuje obličej našemu malému žlutému nemocnému saportu Kvídovi, a tedy je čas neprodleně odejít a navštívit lékaře.

Ke konci bych dodal, že to byl velmi báječný zážitek to cvičení s dětmi, s Čeňkem nás to velmi sblížilo, testy na žloutenku u Čeňka dopadly dobře a už se těšíme, až půjdeme zase.
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 2. února 2014 v 19:41 | Reagovat

Přidej se k fotrovi na fejsbůk a všechno pak bude lepší https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899

2 TheEissy TheEissy | 2. února 2014 v 20:01 | Reagovat

Parádní článek :D

3 Aneta Aneta | 2. února 2014 v 20:07 | Reagovat

:-D:-D:-D Za nedeli jsem přečetla vsechny příspěvky,  zvedlo mi to neskutecne náladu.  Knizka by byla trhak. Diky :-)

4 Pavla Pavla | 2. února 2014 v 21:26 | Reagovat

Stávám se tady na tom závislá.... :-D

5 Lucka Lucka | 3. února 2014 v 8:39 | Reagovat

těšíte se na další žloutenkové testy nebo cvičení? :D :D

6 Veronika Veronika | E-mail | 3. února 2014 v 13:31 | Reagovat

uzasny, skvele napsany, jeste ted me boli bricho. :D doporucuju prelozit a poslat do studia FOX do rukou scenaristu Simpsonvych. Utrhnou vam za to ruce. :)))

7 Hanka Hanka | 3. února 2014 v 14:33 | Reagovat

Ted jsem Vas objevila pres blog na idnesu a hezky se tu bavim. Ja vedela proc jsem sla radeji brzo do prace:)

8 Janja Janja | 3. února 2014 v 16:23 | Reagovat

Blití a průsery jsou návykové :D, skoro jako by měl Čeněk škrkavky

9 Zuz Zuz | E-mail | 3. února 2014 v 20:00 | Reagovat

clanek o Cenkovi a harmonogramu nebyl dle mého názoru ani zdaleka tak dobrý, jako v diskuzi zmíněný deník tyranosaura. Z článku jsem měla pocit, jakožto Čeněk je král a chudák otec si s ním neumí dát rady a jednou se z Čeňka stane despota rodiny. Nicméně, ze zvědavosti jsem klikla na Čeňka fitness krále a tady prosím klobouk dolů. Zrovna druhý týden marodíme, bez vycházek, tudíž jsem z toho na palici (ještěže alespoň kvůli nachcípání téměř neslyším) a důvodů k úsměvu je pramálo...Děkuji za tuhle nálož, myslím, že jsem dohnala deficit celého měsíce! Výborný! 5* nebo-li fajf stár článek :-)

10 Katka Katka | 3. února 2014 v 22:53 | Reagovat

Prave jsem docetla cely blog, diky vam jsem se posledni tri dny velice dobre bavila a misty smichy i brecela,vas styl psani a smysl pro humor me fakt bavi:-) diky!tesim se na dalsi povidky...

11 Fredy Kruger Fredy Kruger | 4. února 2014 v 17:47 | Reagovat

Samm  Woschustill  zcela je ve zmatku !

" Jsem otec ?  či vypadám na matku ??
... bych příkladem synu byl, cvičím teď hodně ...
... já s batoletem včera byl v posilovně,
tu cítím, jak škrtí mě kaťata !!

... další mi rostou warlata !
proboha ! ... tak domů nedojdu !!

,, musíš hned ubrati steroidů !"
( řekl mi svičitel ) : ,, Příliš jich bereš !
... se čtyřmi varlaty vůbec se nehneš ,,!

... já poslech ... však v zápětí - dostal jsem menzes !!

( menstruace jest mužovi nezvykem )

Hanba mu před Čeňkem, - před synkem !

12 Honza Honza | 5. února 2014 v 15:10 | Reagovat

Chlape,smekám slamáček...Já nastoupil "rodičovskou" v pondělí a taky jsem o nějakém "blogu" či něčem podobném uvažoval,ale...Po začtení se tady...Prcám na to..:) Máš styl a ještě to umíš super podat...Takže OTCŮM ZDAR!! a těším se na další články...:)

13 Marek Marek | 9. února 2014 v 9:50 | Reagovat

Nezbývá, než konstatovat, že jsme se po delší pauze opět dočkali. Harmonogram jsem už četl ženě nahlas několikrát a byl už trochu demódé, fitness je i mé hobby (rok jsem nebyl ve fitku, ale mám ve skříňce samolepky sparťanských ultras), čili jsem rád, že pokračuju alespoň tímto způsobem. Jsem rád, že Čeňka rozvíjíš. Bez tohohle blogu si neumím představit svůj život. Je to jako se všemi dobrými věcmi, člověk se diví, jak bez nich mohl bejt, představuje si tu hrůzu, kdyby nebyly.

14 Figinator Figinator | E-mail | 24. února 2014 v 22:19 | Reagovat

Me to ceka od pristiho tydne!
Ziju v Norsku, a tady se to nejak tak nosi, ze po skonceni materske nastupuje na (materskou) otec!!!
Sice pohoda  tydnu bez prace za plnou vyplatu je fajn, ale...
Mam trochu strach.
:-)

15 Figinator Figinator | E-mail | 24. února 2014 v 22:20 | Reagovat

Jinak BLOG je velika pecka!!!
Po precteni jsou si clovek uvedomi, ze vtom neni sam!!!

16 Jana Jana | E-mail | 27. února 2014 v 20:34 | Reagovat

Já nevím, kdy (jestli vůbec někdy) jsem se zasmála tak jako při čtení Vašeho blogu.

17 Tom Tom | Web | 23. května 2014 v 8:22 | Reagovat

Pobavil jsem se:)

18 Katka Katka | E-mail | 13. srpna 2014 v 13:56 | Reagovat

Musím říct, že coby nastávající matka mám občas také hormonální záchvat.. Ale tenhle web mi je pomáhá skvěle zvládat.. Už jsem tedy zavrhla předporodní kurz, kojenecké plavání a jak to tak čtu, i cvičení.. Děkuji moc :D :D Tohle jsem přesně potřebovala :D :D

19 Nora Nora | 8. března 2016 v 8:27 | Reagovat

Metody rehabilitační péče o děti:

http://rehabilitacerychnov.cz/specialni-rehabilitacni-pece-rychnov

20 talika talika | 3. srpna 2016 v 10:52 | Reagovat

Nosíte to správné fitness oblečení?

https://www.feel-joy.cz/obleceni-podle-stylu/fitness-obleceni/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama