Co z toho kluka bude?

16. března 2014 v 19:38 |  Fotrův deník
Je zcela logické, že rodiče vkládají do svých dětí velké naděje. Mají pro ně velké plány a dychtí po jejich kolosálním úspěchu. Přenáší na ně své nesplněné sny a pomaličku je směřují k jejich naplnění. Poté následuje logicky zklamání a deziluze, jelikož jejich potomek se nestal včelařem, jak si rodiče přáli, ale například kosmonautem nebo chovatelem sršní (nejsem si jistý, z čeho takový chovatel sršní profituje, ale i tak je to tradiční a krásné povolání).

Jeden by možná konstatoval, že nás se tato myšlenka netýká, jelikož Čeněk roste pro kriminál, avšak to by nemohl být dále od pravdy. Je totiž velmi pravděpodobné, že až budeme jednoho večera tvrdě spát, vloupe se k nám můj otec a Čeňka nám ukradne. Poté ho zabalí a odjede s ním do Kanady, kde ho bude chtít udat v nějakém týmu NHL.

Pokud se tomu z nějakého důvodu nestane, existuje řada jiných variant. Je pravdou, že Čeněk má dva rodiče, kteří by ho měli směřovat, ale jelikož se Nataša prořekla, že by se jí líbilo, kdyby Čeněk dělal například balet, byla z vytváření Čeňkovy budoucnosti vyloučena. Pokud chce mít z Čeňka přihřátýho baleťáka v kamaších s vycpaným rozkrokem, musí z kola ven, tak to chodí. Z toho důvodu padla celá Čeňkova budoucnost na má bedra. Je třeba postupovat systematicky a vycházet z toho, co už víme a v čem Čeněk vyniká.

Čeněk má rád Pana Pandu. Z toho by se dalo vycházet a založit na tom strategii. Tady si dokážu představit, že by z něho mohl být ošetřovatel pand. Otázkou je, až bude Čeněk dospělý, jestli nějaké pandy budou ještě existovat. Ať už vymřou samy od sebe a nebo vymřou organizovaně pod taktovkou kurátora pand Čeňka (vzhledem k tomu, že Pand Panda už skončil v záchodové míse, byl narvaný do topení, bylo s ním mláceno o zeď tak dlouho, než mu vylétlo oko a tak dále, je otázkou, zda by Čeněk byl ošetřovatel pand hodný a nebo zlý, ba přímo temný), bude to poctivé zaměstnání.

A nemusí zůstat jen u pand. Čeněk má rád zvířátka tak nějak globálně. Pokud na procházce uvidí psa, ihned k němu doklopýtá a snaží se mu udělat "malá". Taktéž ho přátelsky zatáhá za ucho a dloubne prstem do oka. Pes většinou stáhne ocas mezi nohy a s kňučením odcouvá směrem od Čeňka. Majitel psa posléze Čeňka pokárá, že to se nedělá, načež Čeněk začne tleskat a pištět radostí. Líbí se mu, že udělal nějaké malé zlo. Prozatím se mu jiné zvířátko než pes odchytit nepodařilo i přes to, že s oblibou prohání vrány ve snaze tyto ochutnat. I přes to, ten vztah ke zvířatům tam je a kariéra například v psím útulku a nebo kafilérii není utopií.

Pokud nedopadne ta věc s pandama či kafilérií není třeba věšet hlavu. Čeněk oplývá dalšími zajímavými dovednostmi. Například během přebalování se velmi usilovně a se zaujetím tahá za svůj penis. Nepřestává, ani když ho okřiknu a výslovně mu to zakážu. Jeho tahání penisu je tak vehementní, že je jen otázkou času, kdy ho utrhne. Tato dovednost je velmi specifická a okruh možností jejího využití v dospělosti není příliš široký, avšak jistě by se někdo s takovou dovedností hravě uživil v nějakém německém seriálu typu Doktor z hor.

Čeněk umí olizovat elektrické zásuvky. Tady se zase pozná, že má vztah k elektrice a v této oblasti má i zdravé sebevědomí. Může být klidně elektrikář. Je to poctívá práce. Představte si, že potřebujete například obměnit elektrické vedení (nevím, jestli se elektrické vedení obměňuje, jelikož tomu nerozumím, ale určitě jo), tak zavoláte elektrikáři Čeňkovi. Ten přijede na pandě do půl hodiny i s vercajkem a začne vám doma olizovat zásuvky. Jakmile je všechny olíže, vyinkasuje pětikilo a zase odjede.


Je taktéž potřeba zmínit, jaký smysl pro humor Čeněk má. Když na něj někdo udělá "baf", začne se smát. Pokud na něj zakřičím: "Čeňku, ne, to nesmíš", začne se smát. Pakliže našpulím rty a začnu prskat, Čeněk se směje a ještě k tomu zatleská ručičkama. Lze tedy s přehledem vypozorovat jeho čistě lidový přístup k humoru, který dokáže zasáhnout masy. V tomto ohledu bych se nebál přisoudit mu budoucnost hybatele humoru a vkusu celého národa, který tkví v nenáročném vtipu, jenž klade důraz na lidské hřejivé teplo a takovou tu člověčinu. Je možné, že Čeněk bude mít minimálně v televizi humornou estrádu s názvem Čeňkoty, kde bude dvě hodiny bavit publikum i diváky tím, že bude vykrkávat abecedu a Josefa Náhlovského bude převlékat do princeznovských šatiček. O tom, že po něm sáhne Zdeněk Troška a obsadí jej do svého trháku " Babovřesky 12 aneb pořád děsná sranda", nelze pochybovat.

Čeněk umí chodit. Dá se z toho vytřískat nějaké zajímavé zaměstnání? Nejsem si úplně jistý, jelikož se domnívám (a jistě mi to nějaký průzkum na slovo vzatých odborníků potvrdí), že schopnost chodit má více lidí. I přesto však není třeba házet flintu do žita. Čeněk může chodit například na nákupy. Až mu bude čtyřicet a bude pořád bydlet s náma, vyžírat nám ledničku a krást mi prachy z peněženky, aby měl na cíga, může taky vstát z gauče a jít už konečně do prdele.

Čeněk řekl konsensus. Sice neumí mluvit a jenom žvatlá nesmysly (půjde k logopedovi a bude), jednou jsem ho přistihl, jak stojí, kouká do stěny (v koukání do stěny je budoucnost) a z ničeho nic si vyndal z pusy dudáka a řekl "konsensus". Následně si dudáka opět vrátil, zavrávoral, spadla a začal řvát. Tento světlý moment mě inspiroval k tomu (poté, co jsem si vygůgloval význam slova "konsensus"), že Čeněk bude právník. Vím, je to takové malé klišé, ale když to tam to dítě má, nemá smysl mu to rozmlouvat.

Skutečnost, že je Čeněk velmi důvěřivý mladý muž zavádí myšlenky směrem k dalším zajímavým možnostem obživy. Kdokoliv Čeňkovi cokoliv podá, Čeněk to bez okolků vezme, aniž by si nějak prověřil totožnost dárce a předmět samotný. Tato jeho vlastnost ho může předurčit k tomu, že se stane důvěřivý prosťáček. Odtud je to jen coby kamenem dohodil k pozici bílého koně. Nějaký sympatický šizunk na něj převede svojí firmu, kterou posléze vytuneluje a sedět půjde Čeněk. Kariéra bílého koně není úplně to, co by si rodič pro své dítě představoval, ale když v tom kluk bude dobrý a bude ho to bavit, kdo jsem, abych mu stál v cestě za štěstím?

Není ani vyloučeno, že se Čeněk stane policejním důstojníkem. Aktuálně velmi obstojně ovládá "ty ty ty", přičemž velmi důstojně až autoritativně máchá ukazováčkem ve vzduchu. Pokud k tomu přidáme zálibu v mlácení s věcmi o jiné věci, absenci svědomí a účelové prospěchářství, máme zde pochůzkáře, který si ve svém rajónu sjedná pořádek.

Jelikož jsem velmi liberální rodič s moderní výchovou, rozhodl jsem se, že i Čeněk se bude moci zúčastnit diskuse ohledně jeho budoucnosti. Proto jsem se ho tedy zeptal, čím by chtěl být, až bude velký. Otázku jsem musel opakovat, jelikož napoprvé zatleskal a zdrhnul. Napodruhé jsem si jeho pozornost získal. Čeněk se dlouze zamyslel, načež se podíval na strop a ukázal na světlo. Čeněk tedy bude lustr. A je to. Vyřešeno.

Následuje seznam povolání, kterými Čeněk nebude.
- Baleťák (není potřeba nijak komentovat)
- Aquabella (na aquabellu nemá postavu. Má moc vystouplé bříško, málo vlasů a celkově je spíš postava hruška)
- Takovej ten šílenec, co se nechává vystřelit z děla (Čeněk nemá rád děla)
- Trianglový sólista v Pražské filharmonii (Čeněk nevykazuje ani jednu ze dvou potřebných dovedností k tomuto povolání)
- Bolivijský aktivista za boj proti chudobě (Bojovník proti chudobě je málo placený)

Jinak během psaní předešlého odstavce mi volal můj otec a ptal se, jestli už spíme. Tím pádem je to všechno vyřešené a není potřeba nad tím dál dumat. Dnes je očividně den "D" a dnes to propukne. Přišel Čeňkův čas. Dnes večer se k nám tedy otec vloupe a kluka nám sebere a odjede s ním za kariérou hokejisty do Kanady. Hotovo, vyřešeno.
 

33 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 16. března 2014 v 19:40 | Reagovat

Přidej se k fotrovi na fejsbůku do party a udělej něco se svým životem https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899?ref=hl

2 kamicek kamicek | E-mail | 16. března 2014 v 20:07 | Reagovat

úúúžasné!!!! Tohle prostě jednou musí vyjít jako kniha a bude to v mé knihovně mít čestné místo! ;)))

3 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 16. března 2014 v 20:09 | Reagovat

Je to jasné, bude z něj hokejista

4 Izzie Izzie | 16. března 2014 v 23:13 | Reagovat

Určitě z toho musíš napsat knihu!!! Byl by to trhák!!! :-)

5 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 16. března 2014 v 23:29 | Reagovat

Já to vidím na nějakého krutovlátce :D ne, podle článků je to milé dítko :) je tak dál :)

6 Fredy Kruger Fredy Kruger | 17. března 2014 v 0:12 | Reagovat

Fotr  Čeňka se zarazil :

" Nevrazí prst tam ... a nevrazí ,
přesto, že malý má prstíček !!
... stůj chlapče ! přinesu hřebíček !!"

... I přinesl muž hřebík ... ,,dvoustovku,, !!

" Vraž jej tam kluku !  máš tutovku ...
nu,  dělej !  smrade  ty  malinký ...
Tam ne !!! ... do levé dutinky !!

... chviličku sečkej ! ... kdeže jsou ?...
Tu !!!! "  ... fotr  topné chyt těleso

" Vraž hřebík !... chyťme se za ruce !!"
Záblesk !! ... muž dostal poluce ....
hošík se divoce rozplakal !

" Chlapče !  ty ses mi pokakal !
... plenu !! ... bych od matky dostal !"
( muž tají, že rovněž se posral )
je nervozní, v celkovém zmatku ...

" Proboha !!"  ( uviděl matku )
" Mlč kluku !!" ( dělá naň posuňky )

" Ohořelý kryt zásuvky !"
vykřikla  matka :  " Ty  wole !!
čemu učíš  to batole ??!
... vždyť  silný proud je v ní střídavý!!"

.... tohle vše  strýc, i děda ví !
... děd křičí :  " Nu, to je  keců !
posraných padesát  Hertzů
a dvěstě třicet  jen  voltů !
... dutinku namátku zvol tu,
zahrajem  Ruskou  si ruletu !"

děd dívá se na strýce ... na tetu ....
... strýc  vyplázl jazyk  od retů ...
korunou hodil a plný víry
křičí :  " Do levé ... vrazím jej díry !"

Batole křičí : " Néé  strýčku !!"
... mužovi cuká ve víčku,
však nekřičí !  chlap je to tvrdý !

... " Na sebe  sám jsem hrdý !"
Ku tetě  šeptá  " Já křeči se bránil !"

... strýc odbíhá !  " Rovněž je připosraný !"
( děd skuhrá ) " Smrdíš !  hned jdi se mýti !!"

... děd ( starý je sic )  však dobře on cítí !

7 Tomas Tomas | 17. března 2014 v 18:54 | Reagovat

@fredy kruger: slovy klasika - piste neco jineho, nejlepe nepiste vubec. Neni to ani vkusne, ani vtipne. Takove rikacky patri na mimibazar nebo do radia Impuls.

8 Ymona Ymona | 17. března 2014 v 20:12 | Reagovat

[1]: Co kdyby jste si dal ikonu do menu a nedramatizoval to pod každým článkem?

9 digy digy | 17. března 2014 v 20:24 | Reagovat

No nevím, ale podle Čenkovy charakteristiky z předchozích článků jsem nabyla spíš dojmu, že se dotyčný stane nočním hlídačem, bachařem, ekologickým aktivistou nebo Ničitelem Conanem. Ovšem jestli už vám dopřeje i tvrdý spánek, tak buď totálně vyměknul, nebo je spřažen s dědou a do NHL se těší.

10 fotruv-denik fotruv-denik | 17. března 2014 v 20:52 | Reagovat

[8]: neumím to udělat.jsem na to úplně levej

11 PavelK PavelK | 18. března 2014 v 8:57 | Reagovat

Zacina mi to pripadat takove nejake ploche. Tim jak dite starne... prestavaji byt historky zajimave a jde videt snaha o umelou "teatralnost". Chapu urcitou potrebu nadsazky... ale na druhou stranu je potreba pripustit urcitou vycpelost.
Ale prosim piste dal... byl jsem na rodicovske se dvema malymi teroristy... a se spravne ceskou skodolibosti si budu i nadale cist o tom jak to nedavate :)

12 fotruv-denik fotruv-denik | 18. března 2014 v 10:29 | Reagovat

[11]: Upletl jsem si na sebe bič. Ten blog jsem měl začít psát o trochu déle, jelikož aktuálně jsem se dostal do reálného času a přes ten týden se toho většinou zas tolik nestane

13 žE žE | 19. března 2014 v 11:34 | Reagovat

Však ono se to zase rozproudí ... nejdřív až Čeněk začne mluvit ... a pak až budete mít druhé dítě. Nebo obráceně. To nechám na Vás. :D

14 Venca Venca | 19. března 2014 v 18:32 | Reagovat

podívej se sem:
http://www.survio.com/survey/d/Y7Q8I7P3P7X2V7D4K

15 MB MB | 20. března 2014 v 18:50 | Reagovat

Gratuluju a jsem zvědav na ten rozhovor v tv

Dobře ty!

16 Slávka Slávka | 21. března 2014 v 9:16 | Reagovat

Je to jasný - protože vždycky zvítězí ta nejnepravděpodobnější varianta, připravte se na to, že z něj bude baleťák.

17 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 22. března 2014 v 21:56 | Reagovat

Vy jste byl dneska normálně slavnej!

18 Evíka Evíka | E-mail | 23. března 2014 v 20:21 | Reagovat

Kde byl fotr v TV? Já to neviděla :-(

19 Anda Anda | 3. dubna 2014 v 19:03 | Reagovat

Rychle všechno tiskni a upaluj do vydavatelství! knížka z takových článků a jsi milionář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama