Nočníková odysea

23. března 2014 v 18:30 |  Fotrův deník
Pro každého rodiče je velká sláva, když jeho dítko umí chodit na nočník. Nataša odtušila, že Čeněk už je pomalu ale jistě celkem velký kluk, a tedy bychom si taktéž zasloužili nějakou tu menší velkou slávu ve formě plného nočníku. Proto zahájila výuku chození na nočník (Čeňkovu, nikoliv mou. Já zvládnu jít na nočník levou zadní. Jsem šikovný.), a tím že zahájila, myslím, že já jsem ji zahájil. Já se k podobným inovátorským a budovatelským novinkám stavím většinou negativně, jelikož to nikdy nepřineslo nic dobrého. Kdykoliv Čeňka učím nějakou novinku, skončí to minimálně nedůstojně pro všechny zúčastněné. Kdyby bylo po mém, tak Čeňka klidně přebaluju až do školního věku. Až půjde do školy, tak by ho přebalovali učitelé nebo spolužáci o přestávkách, ať jsou taky k něčemu užiteční.

Abych demonstroval svůj názor, že Čeněk žádný nočník nepotřebuje a že buď bude chodit normálně na záchod, a nebo prostě bude mít pleny (prostě všechno nebo nic), vysvlékl jsem Čeňka a posadil jej na záchodovou mísu ve velkém očekávání. Zmatený Čeněk záchodovou mísou propadl , hlasitě nadával a mával ručičkou (patrně se s námi loučil, jelikož očividně odchází pá). Nataša hbitě přiskočila pro dítě, přičemž mi stačila dát facku a nazvat mě debilem. Tolik k záchodovému pokusu a můžeme se tedy vrhnout na ten nočník.

Nočník máme již pár měsíců, ale zatím neměl nikdo odvahu ho použít. Čeněk do něj dává občas Pana Pandu a nosí ho v něm po pokoji. To je zatím všechno. Nyní má získat nočník novou funkci.

Vůbec nemám tušení, jak Čeňka přimět, aby nočník používal. Ale jakože fakt vůbec. Položil jsem nočník doprostřed místnosti a z uctivé vzdálenosti jsem ho pozoroval. Čeněk kolem něho kroužil a byl nervózní. Občas zavzlykal, občas se navztekal a sem tam si odslintnul. Nikdo nechtěl udělat první krok (patrně proto, že nikdo nevěděl, jaký krok má udělat). Nabyl jsem dojmu, že když se budu dostatečně dlouho dívat z dálky na nočník, tak bude celá věc vyřešená. Díval jsem se celkem dlouho, ale nevypadalo to, že se bude něco dít. Čeněk si před nočník sednul a s výrazem vyšinutého vědce, který hodlá zničit svět pomocí zápalek a tajemné obálky, se na nočník usmíval. A pak se to stalo. Čeněk vzal situaci do svých rukou, vstal, dal si nočník na hlavu a za ústavného vřeštění s nočníkem na hlavě pobíhal po místnosti. Takže bezva. Takhle to asi nepůjde. Je třeba změnit taktiku, popřípadě nějakou taktiku vůbec stanovit. Chvilku pozoruju Čeňka, jak je s nočníkem na hlavě šťastný, přemýšlím, zda je v pořádku, že má na hlavě nočník, jestli s tímto přístupem má vůbec cenu Čeňka něčemu učit a hlavně, zda už svého vrcholu nedosáhl a nyní už bude pouze stagnovat. Každopádně je čas obrátit se na odborníky, kteří ve věci s nočníkem poradí.

Ač jsem se zařekl, že už to nikdy neudělám, zabrousil jsem na internet do diskusí maminek s dětma, kde jsem očekával radu. Velmi dychtivě jsem se prodíral zástupy smajlíků a milionem fotek mimísků v nevkusných oblečkách, ale nic, co by mi pomohlo, jsem nenašel. I když jsem se dostal do skupiny, která nesla název "jak dostat dítě na nočník", o žádném nočníku tam nepadlo ani slovo. Místo toho si tam holky navzájem držely palečky (fakt nevím proč. Kdykoliv byla někde nějaká diskuse, tak si tam akorát všichni drželi palečky, a když se zadařilo, tak maximálně poslali fotku Vojtíška nebo Honzíka, jak je roztomilej, jakej má slušivej overálek a nebo jak hezky bumbá). Abych se něco dozvěděl, zaregistroval jsem se a položil konkrétní dotaz do diskuse. Odpověď jsem sice nedostal, ale zato jsem byl coby muž středem pozornosti a doslova tlačen k tomu, abych poslal fotku Čeňka, svojí fotku a fotku sebe s Čeňkem. Když jsem ve vší slušnosti zopakoval dotaz, obdržel jsem řadu smajlíků (dokonce i objímajícího smajlíka, o jehož existenci jsem doposud neměl ani tušení) a holky mi pro povzbuzení poslaly fotky Honzíka nebo Vojtíška v overálkách a nebo jak hezky bumbaj. Těm ženským už úplně hráblo.

Nad fórem maminek jsem definitivně zlomil hůl a vyhledal si na internetu návod od fundovaných odborníků.

Fundovaný odborník radí jak vzteklej. V první řadě je potřeba si uvědomit, zda je dítě na nočník připraveno. Jelikož má stále Čeněk nočník na hlavě, chodí po místnosti a tleská, jeho připravenost je více než zjevná. Je nejvyšší čas. Fundovaný odborník taktéž radí, že je vhodné dítěti systematicky předvést, k čemu se nočník používá. Tuto radu fundovaného odborníka odmítám akceptovat. Do nočníku to dělat nebudu. To si pak může zkusit Nataša, až přijde z práce. Já mám zatím stále svou hrdost.

Fundovaný odborník taktéž píše, že dítě by si mělo umět samo říci, že chce na nočník. Zeptal jsem se tedy Čeňka, jestli nepotřebuje náhodou na záchod. Čeněk si sundal nočník z hlavy, usmál se a hodil ho po mně. Tady si nejsem zcela jistý, co konkrétně Čeněk odpověděl, ale dejme tomu, že si o to řeknul. Fundovaný odborník jistě přimhouří oko.

Podle Fundovaného odborníka je důležité v počátcích zachytit moment, kdy se dítě chystá udělat hrůzu do plenek a toto dítě rychle posadit na nočník. Pozná se to prý podle toho, že dítě lehce zrudne, podřepne si a je soustředěné. Postavil jsem tedy Čeňka před sebe v dychtivém očekávání, kdy lehce zrudne, podřepne si a bude soustředěný. Čeněk očividně nevěděl, proč na něj upínám takovou pozornost a byl zmatený. Chvíli na mě ukazoval, načež si sednul a začal si dělat "vařila myšička kašičku". Po nějaké době jsem začínal být lehce nervózní, protože Čeněk ne a ne zrudnout. Sice funěl, ale on při "vařila myšička kašičku" funí pořád, jelikož je to velmi náročný úkon, kde se klade důraz na detail. Když asi po osmdesáté vařila myšička kašičce začal Čeněk zasmrádat, bylo jasné, že se posral. Tak to jsem nezachytil. To se fundovanému odborníkovi nepovedlo toto.

Další pokusy byly s podobnými střídavými úspěchy. Čeněk nikdy nerudne ani není soustředěný, proto jeho usazování na nočník je spíše náhodné a namátkové. Prostě, když mám pocit, že Čeněk už dlouho nebyl na nočníku, tak ho tam posadím. Na nočníku posléze většinou řve, jelikož se mu tam nelíbí, ale hodný taťka ho tam drží násilím. Takhle si podle mě k nočníku vybuduje hezký vztah. Když se ho bude bát. Pouze jednou se zatím poštěstilo, že během sezení na nočníku začal čůrat. To přestal řvát a byl překvapený. Okamžitě uchopil tryskajícího pinďu a začal kropit okolí. Moc se mu to líbilo. Dokonce se mi vytrhnul a pobíhal nahatý a čůrající po místnosti a všude tryskal. Znesvětil i Pana Pandu. Krásný zážitek. Když dočůral, tak byl smutný a chtěl tryskat znovu, avšak už mu to nešlo. Byl potom takový odměřený.

Prostě a jednoduše Čeněk nočník neovládá a ovládat nebude. Fundovaný odborník mi může vlézt na záda i s jeho fundovanýma radama, který jsou k ničemu. Čeňkovi přidělám kolem pasu na provázkách kus mokrýho hadru a nechám ho nahatýho tento hadr tahat po zemi za sebou. Když z Čeňka něco vypadne, popřípadě vyteče nějaká tekutina, setře to sám tímto hadrem. Bude to fungovat na bázi rolby. A bude pokoj.
 

28 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 23. března 2014 v 18:32 | Reagovat

Přidej se k fotrovi do party na fejsbůku a získej Čeňkův nočník https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899

2 MB MB | 23. března 2014 v 18:41 | Reagovat

Ntw tohle se ti povedlo kamaráde

Zase jsem doma za blázna co se chechtá na tablet

Dík

3 doliz doliz | 23. března 2014 v 18:58 | Reagovat

Ten nápad s tím hadrem mě dostal na podlahu :-D

4 AH AH | 23. března 2014 v 19:47 | Reagovat

Tak tohle je hodne povedene! Cetla jsem to manzelovi a u " varila mysicka kasicku" jsem dostala zachvat smichu,ze jsem poprskala obrazovku! Super, lepsi nez minule! :-))))

5 AH AH | 23. března 2014 v 19:49 | Reagovat

[2]: Presne, kolikrat kdyz si fotra ctu, nechapou, cemu se smeju.Dnesni fotr nema chybu;-)

6 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 23. března 2014 v 21:34 | Reagovat

Tak to bude ještě veselo :D

7 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 24. března 2014 v 0:30 | Reagovat

Tak to bude veselé psaní :-)

8 Honza Honza | 24. března 2014 v 10:33 | Reagovat

Kdo viděl Čeňka v televizi? No? No? :)

9 mascha mascha | 24. března 2014 v 16:09 | Reagovat

Viděl jsem Netipu v telce, můžu umřít :-)

Mimochodem, nemám telku. U spuštěné televize se vyskytuji velmi zřídka, tento měsíc myslím poprvé. Znamená to, že když jdu okolo spuštěné televize a tam je Fotr, že je to nějak pravidelné a časté? Nevěřím, že by šlo o náhodu. Určitě už má svůj pravidelný pořad nebo dokonce shitcom! Kdy to bude na torrentu a Uložto?

10 MB MB | 24. března 2014 v 17:46 | Reagovat

[9]: myslíš jak zkoušel nindžu?

Čeněk bude velmi brzo celebrita :)) prý už ho zve Kraus na kus řeči

11 Iva Iva | 26. března 2014 v 19:31 | Reagovat

Fakt byl Fotr k vidění v TV? V jakém pořadu?

12 Kwítko Kwítko | Web | 27. března 2014 v 23:11 | Reagovat

Ahoj, omlouvám se že to není k tématu ale než přestaneš číst... ráda bych jestli bys mi pomohla v jedné soutěži na univerzitě. Pokud má fotka vyhraje dostanu poukaz na amazon kde pak můžu koupit knihy na Bookfeeding projekt který v létě organizuju na Madagaskaru. Na mem blogu nebo FB najdes vice informaci o tom projektu. Já bych jen ráda kdybys mohla kliknout na 'like' https://www.facebook.com/universityofaberdeen/photos/a.10152357228239432.1073741856.5740844431/10152357230869432/?type=1&permPage=1 a třeba se i poptat kamarádů. Fakt to půjde na dobrou věc. Koukni na můj blog, že to není žádná blbost... děkuji moc

13 Mila Mila | 29. března 2014 v 7:19 | Reagovat

[11]: Byl ve zprávách na ČT, viděl jsem to úplnou náhodou, hned jsem si vzpomněl na zdejší blog a on tam pan "fotr" k mému překvapení byl. Překvapilo mě, ne že Čeněk se tam jmenuje opravdu Čeněk, ačkoliv tu bylo psáno, že jména jsou smyšlená :) Každopádně jen tak dál, je to tady vážně sranda.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/214411000100322/obsah/315550-otcove-na-rodicovske

14 Nela Nela | 29. března 2014 v 20:25 | Reagovat

To je vtip, ze byl autor Fotra v tv??Ze ano??Prece si zaklada na anonymite, na tom, aby nikdo nevedel, kolik ze Cenkovi je...vsak tady nejednou autor ctenare usadil jen pri dotazu, zda se vek ditete shoduje s pribehy prave vydanymi.Nebo uz tomu je jinak,autore;-)?

15 MB MB | 30. března 2014 v 11:16 | Reagovat

[14]:
Ano byl v tv

16 Honza Honza | 31. března 2014 v 9:56 | Reagovat

Byl, ale Čeněk byl zabírán jen zezadu a to, že o něm mluvil jako o Čeňkovi přeci neznamená, že se tak jmenuje :)

17 Jola Jola | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 18:22 | Reagovat

při čtení by zrudnul i Fundovaný odborník :)

18 Veronika Veronika | 8. dubna 2014 v 10:00 | Reagovat

O pár blogových příspěvků dříve fotr na nevinnou otázku o věku Čeňka nechce odpovědět z důvodu zachování anonymity, teď už celá republika ví nejen to.. fakt nevím, co si o tom myslet. :D

Nebo že by fotr najal herce a herečka (od slova "malý herec") a věk si stejně vymyslel? ;)

19 Klára Klára | 10. ledna 2015 v 17:05 | Reagovat

Jsem si málem smíchy vzbudila spícího syna :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama