Neštovicová párty

6. dubna 2014 v 19:28 |  Fotrův deník
Čeněk rázně a s úsměvem ve tváři vstoupil do druhého roku svého života a bylo načase mu ten život okořenit nějakou bolístkou, malým problémkem a zákeřnou chorůbkou. Od toho tu totiž rodiče jsou. Od toho, aby dětem znepříjemňovali život a házeli jim klacky pod jejich malé nohy. Tak nějak jsem to pochopil, když Nataša prohlásila, že je čas nakazit Čeňka neštovicemi. V první okamžik jsem byl přesvědčen, že Nataše už konečně úplně hráblo a přišel čas jí umístit do nějakého hezkého ústavu, kde bude mít vypolstrovanou místnost, bude si ve volném čase dělat keramiku a s Čeňkem ji budeme každý měsíc navštěvovat. Už už jsem odcházel do sklepa pro řetěz, že Natašu, která se neovládá a je nebezpečná sobě i svému okolí, svážu, když tu mě zastavila s tím, že to je naprosto běžné a lidé to dělají. Raději jsem si toto tvrzení ověřil telefonátem se svou mámou, která mě ubezpečila, že tomu tak opravdu je. Je to velká škoda, jelikož jsem měl pro Natašu vyhlídnutý opravdu příjemný ústav s rodinnou atmosférou, kde by se jí líbilo.

Nataša měla vše naprosto připravené a naplánované. Zajistila nemocné dítě, jehož rodiče otevřeně zvou děti svých známých, aby se mohly nakazit, a objednala nás na neštovicovou párty. Poslední dobou jde Čeněk z mejdanu do mejdanu.

Ač párty byla v sobotu a Nataša nemusela do práce, donutila mě jít taktéž. Podle ní to bude taková hezká rodinná chvilka. Takhle si já totiž představuju suprovou sobotu potažmo rodinnou chvilku. Jít do bytu k úplně cizím lidem, kde budou další úplně cizí lidi, za nemocným faganem nakazit vlastní dítě. Doufám, že tam budou aspoň chlebíčky, jinak je sobota totálně zabitá.

V sobotu to propuklo. Po obědě jsem zašel za Čeňkem do klece, kde zrovna plamenně diskutoval s plyšovým koněm (plamenná diskuse záhy přerostla v potyčku, kdy Čeněk plyšového koně začal mlátit pěstičkou a vykřikovat nadávky jako "blum blum" nebo "kloj kloj"), a oznámil jsem mu, že ho oblíknu a půjdeme pá, kde se nakazíme nemocí. Čeněk mi zaujatě naslouchal a pokyvoval hlavou, jako že rozumí. Že ví, o co jde a chápe to. Přiznám se, že tohle byl přesně ten moment, kdy jsme si byli velmi blízko. Nic totiž nesblíží otce se synem víc, než když se otec chystá svého syna nakazit chorobou.

Neštovicová sobotní párty byla přesně taková, jakou jsem si jí představoval. Plnej byt děsně hlučných harantů a uprostřed veškerého dění uřvaná, olezlá, opupínkovaná a nakažená holčička, která sotva lezla a vypadala, že brzo umře. Hned ve dveřích nás uvítala paní domu, vzala nám Čeňka a zkušeně jej umístila vedle umírající holčičky. Čeněk pojal podezření a holčičku šťouchal pantoflí, načež jí tou pantoflí vší silou přetáhl po hlavě (patrně jí chtěl ukončit trápení. Je to hodnej kluk, kterého zajímají osudy jiných). Čeněk se útokem na nemocnou holčičku dostal do rauše a odebral se po bytě shazovat vázy.

Nataša si přisedla ke stolu k matkám, aby mohly diskutovat o menstruaci a já jsem se posadil na pohovku k dalším nasraným fotrům, který sem dotáhly jejich partnerky a vylepšily jim tak sobotní odpoledne. Vytvořili jsme velice inspirativní a produktivní smutný koutek, kde jsme seděli, byli zticha a občas některý z nás pronesl nějakou děsně klišé a trapnou hlášku ohledně žen. Ani ty chlebíčky nebyly. Místo nich bylo před náma na stole na talíři nakrájené na měsíčky jedno jabko. Fakt pecka.

Děcka vyřvávala jak urvaný ze řetězů. Měl jsem trochu strach o tu nakaženou holčičku, jelikož se mi zdálo, že občas přestala dýchat a omdlela, ale když to nezajímalo její matku, tak co bych se staral. Čeněk se staral o příznivou atmosféru v kolektivu a pokousal jednoho chlapečka. Největší hvězdou celé párty byl ale malý Olda. Oldovi mohlo být kolem deseti let a byl to všetečný, živý a ne příliš bystrý mladý muž, který má svůj svět. Svou bezprostředností si však všechny získal a stal se duší mejdanu. Náš smutný koutek nasraných fotrů si Oldou krátil volnou chvíli, kdy jsme mu házeli měsíčky nakrájeného jablka a on je sbíral ze země a jakože děsná sranda. Na žádost Olda dokonce i zatančil a nebo zazpíval. Sice mu nebylo vůbec rozumět, ale za daných okolností to byla přijatelná zábava.


K Oldovi se žádný z dospělých nehlásil, tudíž jsme došli k závěru, že tu Olda nemá rodiče a tudíž je zde omylem. Zřejmě sem vniknul s davem. Až se ho nabažíme, tak ho jednoduše některý zodpovědný dospělý zavede před dům a vypustí na svobodu.

Nehledě na děsnou zábavu házení jablek po cizím dítěti, jsem už chtěl vypadnout. Čeněk se potuloval někde po bytě a vůbec se neměl k tomu, aby se nakazil. Bylo potřeba to urychlit. Nataša si zrovna nechávala věštit z koule od jedné z matek, takže to opět bylo na mě.

Nejdřív jsem musel toho malýho satana najít a hlavně dohonit. Našel jsem ho, jak vyhazuje boty z botníku a občas si do nějaké kousne. Když jsem ho objevil a okřikl ho, dělal, že nic, že jen tak zevluje. Jakmile jsem projevil touhu ho odchytit, zdrhal přede mnou a děsně hulákal. Během pronásledování Čeňka jsem zakopnul o Oldu, který zrovna na povel smutného koutku panáčkoval, což smutný koutek velmi pobavilo a všichni fotrové uznale zatleskali. Čeňka jsem nakonec dostihl zrovna, když se mě snažil nabonzovat u Nataši. Naštěstí neumí mluvit, takže jí jenom plácal po stehně. Nataša ho beztak nevnímala, protože jí zrovna jedna z čarodějek vykládala tarotové karty.

Čeňka jsem tedy vzal a donesl k nemocné holčičce. Nemám tušení, jak by se mohl Čeněk nakazit, tak jsem ho chytil pod rukama a o nemocnou holčičku otíral. Můj inovátorský přístup k chorobám inspiroval i ostatní fotry, kteří chtěli už vypadnout, takže každý vzal své dítě a s vervou ho otíral o nemocnou holčičku. Bylo to celý divný, nebylo to vůbec hezký, ale bylo potřeba to udělat.

Jakmile byl Čeněk dostatečně otřen, bylo jasné, že neštovice jsou již za dveřmi. Otřený Čeněk posléze s rozeběhem shodil ze stolu věšteckou kouli, která se pádem rozbila, tedy byl čas odejít. Byla to hezká párty, ale už nikdy na žádnou podobnou ani nepáchnu.

Několik dnů po párty se nic nedělo, takže to vypadalo na úplný propadák. Neštovice nebudou. Nicméně po čtrnácti dnech jsme konečně dosáhli úspěchu. Nataša dostala neštovice. Paráda. Takže teď skáču nejen kolem dítěte, ale taktéž kolem Nataši, která se pořád drbe, je nevrlá, nasraná a hází po mě věcma. Teď už to je definitivně na to si to hodit.

Abych z toho vyvodil nějakej závěr, tak než půjdete s dítětem na neštovicovou párty, ověřte si, že jste už neštovice prodělali. Jinak budete mít všude pupínky, budete se drbat, budete nasraný a budete házet věcma. Výmluva, že jste si spletli neštovice s příušnicemi, vám ve finále bude k ničemu.
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 6. dubna 2014 v 19:34 | Reagovat

Přidej se k fotrovi do party na fejsbůku a získej neštovice https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899

2 MB MB | 6. dubna 2014 v 19:54 | Reagovat

Ty si magor :))))

3 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 21:36 | Reagovat

nepříjemné :D a slovní spojení "Malýho satana" ve mě vyvolalo záchvat smíchu :D

4 Lucka Lucka | E-mail | 7. dubna 2014 v 8:08 | Reagovat

Jste boží :-D

5 Irena Irena | 7. dubna 2014 v 12:34 | Reagovat

Umírám :-DDDD

6 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 13:24 | Reagovat

Masakr, to nemá chybu :-)

7 Jane Jane | 7. dubna 2014 v 14:39 | Reagovat

Parádní článek, ale upřímně nechápu tu ujetou módu, kdy se dítě cíleně nakazí neštovicemi. Chápu, že se nebudu s děckem vyhýbat ostatním dětem s neštovicemi, radši ať je dostane jako dítě, ale vyloženě se ho snažit nakazit....o tom ústavu pro Natašu a ten kroužek matek bych ještě pouvažovala:D

8 Jane Jane | 7. dubna 2014 v 14:41 | Reagovat

[7]:
Jo a ještě by teda Nataša mohla mít zájem například o rotavirovou infekci pro Čeňka, tam je taky nejhorší první nakažení a každou další už tělo zvládne líp. Tak šup šup za nějakým dítětem se střevní chřipkou!

9 Andrej Andrej | 8. dubna 2014 v 0:06 | Reagovat

To s tou crevnou chripkou neni spatny napad, tam by sa dala  dobre demonstrovat metoda rolby. Dite s plenou priviazanou v zavese.... :D inak napad umyselne decko nakazit mi pride tiez jemne vysinuty... Ale budiz, jak sa hovori proti gustu ziadny disputat.... Tento diel bol pre mna citelne neprijemny :D ta predstava soboty stravenej u cudzich ludi s nemocnym deckom vo mne vyvolava pocit uzkosti a zufalosti... Mam taky citak ze citanie pred spanim sa mi dnes vymsti krasnou nocnou morou :D

10 žE žE | 10. dubna 2014 v 15:10 | Reagovat

Doufám, že to s tou nemocnou Natašou je jen nadsázka, páč dospělé neštovice jsou fakt malér. Nicméně dostatečně otřený Čeněk má šanci prodělat neštovice bezpříznakové - tj. jako by se nechal za velké prachy očkovat. A to stojí za zkoušku. Třeba já mám imunitu zadarmo - nikdy jsem nemocná ani očkovaná nebyla. ;)

11 Kitty Kitty | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 17:04 | Reagovat

Chápu záměr, ale nešla bych do toho. Jinak zase krásně napsaný. Má to šťávu a mám radost, že ses umístil v desítce nejnavštěvovanějších článků. Teď ti přibudu já ;-)

12 Sakul Sakul | Web | 10. dubna 2014 v 21:53 | Reagovat

přiznám se, že tento styl nebude asi mým oblíbeným...

ale chápu, aby naopak lidi vůbec chtěli chápat, musí se to podat zábavnější formou :)

13 Nina Nina | Web | 13. dubna 2014 v 2:27 | Reagovat

Tak tento tatko má u mňa palec hore za prijateľne trhnutý nadhľad, s akým vníma svoju rodičovskú úlohu.
Teším sa na ďalšie textíky :-)

14 qwjeta qwjeta | 7. května 2015 v 9:57 | Reagovat

Zrovna budeme pořádat baby party pro zdravé jedince. Musim říct,  ze jsem se pobavila a budu čekat jak dopadne otirani u nas. Dcerka se už těší...
... a slibuji, budou chlebíčky!

15 qwjeta qwjeta | 7. května 2015 v 9:57 | Reagovat

Zrovna budeme pořádat baby party pro zdravé jedince. Musim říct,  ze jsem se pobavila a budu čekat jak dopadne otirani u nas. Dcerka se už těší...
... a slibuji, budou chlebíčky!

16 Elza Kadlecka Elza Kadlecka | E-mail | 12. prosince 2016 v 14:54 | Reagovat

Drsnej zvyk,tyhle seslosti.Kdyz mel nas mladej nestovice a znama chtela jeho pyzamo,tak jsem se ji tejden pro jistotu vyhejbala,nez mi nekdo vysvetlil,ze "se to tak dela"😀.Ale zvladl jste to skvele😉.

17 Moso Moso | 22. února 2017 v 8:37 | Reagovat

Prožijte společně s happytimes tu nejlepší narozeninovou oslavu:

http://www.happytimes.cz/detska-oslava-narozenin/

18 dafaSwese dafaSwese | E-mail | Web | 12. února 2018 v 3:04 | Reagovat

generic viagra in the united states
<a href=http://viagrabs.com>discount viagra</a>
where is the best place to get viagra online
<a href="http://viagrabs.com">buying viagra online</a>
viagra tablets for sale

19 Brearmavemnmase Brearmavemnmase | E-mail | Web | 13. února 2018 v 22:19 | Reagovat

can viagra be ordered online
<a href=http://www.viagrapid.com/>viagra price</a>
viagra nebenwirkung herz
<a href="http://viagrapid.com/">viagra online</a>
what will viagra do to me

20 Brearmavemnmase Brearmavemnmase | E-mail | Web | 14. února 2018 v 9:10 | Reagovat

pq tomar viagra
<a href=http://www.bioshieldpill.com/>generic viagra</a>
congestive heart failure viagra
<a href="http://bioshieldpill.com/">generic viagra online</a>
can you take viagra day after taking cialis

21 JohnzyAlifs JohnzyAlifs | E-mail | Web | 14. března 2018 v 21:51 | Reagovat

http://sildenafilwithoutadoctor.com - generic viagra without a doctor prescription
<a href="http://sildenafilwithoutadoctor.com">viagra without a prior doctor prescription
</a>

22 JazesCluct JazesCluct | E-mail | Web | 18. března 2018 v 22:23 | Reagovat

http://viagra-withoutdoctor.org - viagra without doctor prescription
<a href="http://viagra-withoutdoctor.org">viagra without a doctor prescription usa
</a>

23 Zilliamcow Zilliamcow | E-mail | Web | 21. března 2018 v 21:53 | Reagovat

http://viagrawithoutdoctor.org - buy viagra without prescription
<a href="http://viagrawithoutdoctor.org">viagra without a doctors prescription
</a>

24 WhitnezEndam WhitnezEndam | E-mail | Web | 25. března 2018 v 18:52 | Reagovat

http://edwithoutdoctor.com - buy viagra without prescription
<a href="http://edwithoutdoctor.com">viagra without a doctor prescription
</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama