Bolístky, bebíčka a jiná zranění

4. května 2014 v 19:00 |  Fotrův deník
Pravdou je, že malé děti postrádají pud sebezáchovy (minimálně tedy alespoň Čeněk) a proto, pakliže rodič na chvilku poleví ve své ostražitosti, nikým nehlídané dítě si například prosekne hlavu násadou od krumpáče, vypije lahvičku s kyselinou, která se nám všem jistě běžně válí doma po stolech či na nočních stolcích anebo si odřízne to jeho malé chodidýlko pilkou na železo. Tato zranění bývají většinou fatální, avšak existují i lehčí zranění, která bývají častější a kterým se dá i zasmát. Není totiž nic vtipnějšího, než dítě ležící v bezvědomí v tratolišti krve poté, co spadlo z postýlky na roh stolu a kolem kroužící hysteričtí rodiče, kteří lomí rukama nevěda, co dělat, zalykají se pláčem a vzájemně se dohadují, čí to je vina. Čeněk absolvoval již tolik zranění, že nezbývá než brát to tak nějak s humorem.

Kdyby mě nějaký dobrák naprášil na sociálce, která by následně na tento popud poslala kontrolu, asi by bylo zle. Čeněk je od hlavy k patě plný různých modřin, podlitin, škrábanců a jiných známek zranění. Kontrolor by se jistě zhrozil, načež bych byl hnán k soudu za násilí na svěřené osobě. Povaha a intenzita veškerých Čeňkových zranění by vedla k tomu, že bych byl označen za nejhoršího rodiče ve vesmíru, Čeněk by mi byl odebrán spolu s mými osobními věcmi a já bych byl pravomocně zbičován a o víkendech lámán v kole na náměstí. To vše by byl však jeden kolosální a do nebe volající justiční omyl, jelikož já bych ruku na své dítě nevztáhl. Jsem holubičí povahy. Navíc Čeněk nepochopil podstatu tělesných trestů, tedy nemá cenu ho bít. Když ho plácnu přes ruku s tím, že to je "fuj" popřípadě "eee" nedej bože, pokud to ještě zvýrazním slovem "nesmíš", akorát se tomu zasměje, zatleská a zdrhne. Pak to udělá znovu a znovu se po tělesném trestu zasměje. On se totiž vysmívá mně, jako rodiči. Je to do očí bijící výsměch mé autoritě a mému stylu vedení. Je to malej nevděčník a neřád.

Soudnému člověku musí být jasné, že veškerá zranění si Čeněk přivodil sám svým zhýralým a rabiátským způsobem života. Já razím teorii, kterou jsem už dříve zmiňoval, že je třeba jeho zranění ututlat před Natašou, co to jen jde. Je to podle mě správný směr výchovy a tímto stylem to dotáhnu hodně daleko. Těch zranění není totiž málo.

Nejčastější Čeňkovo bebíčko je poranění hlavy. Boule a různé oděrky a monokly jsou jeho poznávacím znamením. Způsob, jakým získává tyto své šrámy je velmi jednoduchý a zvládne to každý. Čeněk je totiž velmi živé dítě, jehož bystrost se ještě tak úplně neprodrala na povrch (s Natašou věříme, že jednoho dne se u Čeňka bystrost dostaví), proto tráví své volné chvilky tím, že bezcílně pobíhá po pokoji a mává ručičkama. Občas si zavýská, aby dal okolí vědět, že tomu tady celýmu velí. Jakmile se nabaží pobíhání, postaví se doprostřed místnosti, ukáže na stěnu, řekne "hmm", načež se rozeběhne a vší silou narazí do zdi. Je otázkou, co tím sleduje. Je možné, že s Natašou nechápeme souvislosti jeho narážení hlavou do zdi a uniká nám kontext. Výsledek je však vždy boule a nebo monokl. V tomto případě se zříkám jakékoliv odpovědnosti, jelikož nikdo mně nemůže dávat za vinu, že mi dítě rádo nabíhá do zdi. Já ho to neučil.

Další kategorií zranění jsou pády. Čeněk padá z malé výšky, takže se mu většinou nic nestává. Horší jsou mé pády. Buďto, že spadnu, když ho mám v náručí a nebo spadnu přímo na něj, když je on na zemi. To je ale opět jeho vina. Zdravý muž v produktivním věku plný síly by sám od sebe neupadnul. Já ale nic takovýho nejsem. Já jsem podlomený nevyspalý muž za zenitem, jehož budoucnost je smutná. Právě proto nárazově upadávám. Může se to stát kdykoliv. Většinou ale upadnu, když nesu Čeňka, jelikož jeho váha naruší mou křehkou rovnováhu. Čeněk taktéž straží po bytě různé nášlapné pasti z kostiček, hraček a z nablitých loužiček, které mi v plynulé chůzi příliš nepomáhají, a tedy pád je nasnadě.

Čeňkova bebíčka a sebevražedné pokusy mnohdy narušují hezké a příjemné chvilky. Onehdá jsem po náročném mytí oken žehlil prádlo a se zaujetím sledoval televizi (tuším, že jsem se díval na Sama doma). Byla to taková moje chlapská chvilka a já si ji užíval. Po očku jsem občas sledoval Čeňka, jak s rukama za zády obchází pokoj a tváří se děsně důležitě. Vzal ze země botu, vymotal z ní tkaničku a s touto mlátil Pana Pandu. Vypadalo to neškodně, proto jsem nadále žehlil a pobrukoval si štěstím a slastí. Zrovna mě v televizi zaujalo interview s hostem, který hovořil na téma ženské hygieny, když tu mi přes zorné pole prošla potácející se a sípající malá postava. To jsem přestal sledovat pána mávajícího nad hlavou novým druhem vložky a soustředil se na malou postavu. Malá postava sípala čím dál tím více a začala modrat v obličeji. Ten malej blbec se tou tkaničkou totiž začal škrtit. Když jsem mu tkaničku zabavil, tak začal řvát a na truc opět nabíhal do zdi.

Nataša vypije denně tak tři galony čaje. Proč to píšu? Protože přitom po bytě namátkově pokládá plné, poloplné či prázdné hrníčky. A to je pak voda na Čeňkův mlýn. Kdykoliv zmerčí hrníček, chvátá k němu a převrátí ho na sebe. Je to očividně děsná prdel na sebe lít čaj. Většinou potom mu ještě ten hrníček spadne na hlavu, a to je pak spokojenej a jde zase třeba nabíhat do zdi. Jsem zvědav, jak bude spokojen, až ten čaj bude vařící. Já abych se za ním uběhal a hlídal ho.

Největší klid mám, když ho šoupnu do ohrádky. To se pak ale nesmí dozvědět Nataša, jelikož podle ní a dalších odborníků na děti (podle mě, pokud se někdo prohlásí za odborníka na děti, je tento podezřelý a měl by být v hledáčku policie) dítě v ohrádce strádá a nerozvíjí se. Já s tím názorem nesouhlasím, jelikož Čeněk se chová v kleci úplně stejně, jako když v ní není. Prostě chodí do kolečka, občas pozoruje strop, a když projdu kolem, tak mi nadává a hrozí pěstičkou. Naopak já v tom vidím pouze pozitiva. V kleci se totiž nemůže zranit. Tento můj postřeh už však poslední dobou není tak úplně pravda. Čeněk si do klece občas propašuje různé předměty. Onehdá, když byl Čeněk v kleci nějak podezřele hodný, zavolal jsem na něj, abych se ubezpečil, že nezemřel nedostatkem rozvíjení. Následně klec zavrzala a na mě vykoukla hlava se zaraženými pastelkami v uších. Kristova noho. Takže je hluchej. Vyndal jsem mu pastelky z uší (fakt nevím, jak se do ohrádky dostaly) a hulákal jsem na to dítě, jestli mě slyší. Čeňkovi bylo moje hulákání ukradený a ukazoval na vypínač, že chce rozsvěcet světlo. Dokud se nedozvím, že není hluchej, žádný světlo se rozsvěcovat nebude. Naštěstí záhy někdo zazvonil a Čeněk se dral ke dveřím v domnění, že přišla máma z práce (jakmile přijde Nataša, tak Čeňka nezajímám. Je to nevděčník a potáhne na internát).

Do výčtu bych také rád přiřadil Čeňkovu havárii s kočárkem. Když jsme venku na procházce s kočárkem, tak po chvíli začne řvát, že v kočárku už být nechce a chce se aktivně zapojit do dění všedního světa venku. Jeho aktivní zapojení spočívá v tom, že chvilku chodí do kolečka, načež začne jíst kytky nebo vajgly a pak řve, že chce jít zpátky do kočárku. V rámci aktivního rodičovství jsem vymyslel, že ho lze zabavit, když tlačí kočárek. To si přijde užitečný a nepostradatelný. Navíc to je docela vtipný, jelikož dře jako otrok. Stačí ho postavit před kočárek. To se ihned zapře za madla, nadechne se a tlačí jak barevnej. Nic ho nezastaví. Pro své pobavení mu sem tam kočárek lehce zabrzdím, aby to měl těžší. Čeněk pak funí, je zpocenej a rudej jako malej vepřík, ale maká dál. Občas ho využívám jako nezničitelného rikšu, když jdeme z nákupu. To mu pak naložím na kočárek celý nákup, ať se chlapec pořádně nadře. Jemu to je jedno a pořád dře jako kůň. Kdyby existovalo takový to kolečko, ve kterým v terárku běhá křeček, ve větším provedení, aby v něm mohl Čeněk celý den tlačit kočárek, mohl by nám vyrábět elektřinu. Nevýhodou je, že neumí zatáčet. Jede pořád rovně. Proto se jednou přihodilo to, že jsem se lehce zapomněl, a Čeněk sjel s celým kočárkem i nákupem do příkopu. To pak bylo bebíček. Kočárek i s nákupem jsem vrátil zpět na cestu, Čeňkovi pofoukal bolístky a už zase mohl jít tlačit.

Seznam Čeňkových zranění a nehod by patrně nebral konce a na všechny si vzpomenout nelze. Ať už vezme své dětské kladívko a mlátí se s ním do břicha a nebo dělá hustopřísný saltíčka z postele na zem na hlavu, stále nemá dost a rád si přidává. Říká se, že děti jsou gumové a mně nezbývá, než souhlasit. Když spadnu například z postele já, je z toho aféra na celý týden, všechno mě bolí, sleduju si puls každou hodinu a jsem přesvědčen, že bych vnitřně krvácel. Děti to mají holt hozený jinak.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fotruv-denik fotruv-denik | 4. května 2014 v 19:04 | Reagovat

Přidej se k fotrovi do party na fejsbůku, jinak ti fotr udělá bebíčko nebo bolístku https://www.facebook.com/pages/Den%C3%AD%C4%8Dek-modern%C3%ADho-fotra/567935003271899

2 AnnieMyasun AnnieMyasun | Web | 4. května 2014 v 19:08 | Reagovat

Opět skvělé!

3 MB MB | 4. května 2014 v 19:46 | Reagovat

Asi je potřeba dokončit ninja kurz

4 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 4. května 2014 v 20:30 | Reagovat

Ještě abys mu chtěl upřít tu kratochvíli, polejvat se čajem :D

5 Elchar Elchar | 4. května 2014 v 20:43 | Reagovat

Doufám, že Čeňkovi taky pořídíte sourozence, jen pro naše sadistické potěšení z ještě zlomenějšího taťky a taky pro naše pobavení nad krásnými sourozeneckými vztahy, :D

6 Amelie Amelie | Web | 4. května 2014 v 21:00 | Reagovat

Těším se na další příhody. Připomíná mi to demoliční četu, tedy Jendu, když byl malý - tuny roztrhanýho toaleťáku po celém bytě, stokrát svlečený peřiny, hračky na hlavě i za výstřihem, granule v posteli i ve vaně, dítě mlátící hřebenem psa ap. Tehdy jsem ještě nepsala blog, ale ty to zvládneš i za mě:-)

7 Táta Táta | 5. května 2014 v 7:08 | Reagovat

Hele dobrý, ale mě zajímá jediná věc. Odložil si ho teda omylem do toho babyboxu nebo si vyměkl, když na Tebe Čenda udělal pandí oči? Nenech se zlomit. Chce to víc kávy a víc hulit purpuru!!!

8 žE žE | 5. května 2014 v 10:09 | Reagovat

Já nejčastěj vraždím děti tím, že na ně šlápnu, když se mi zastelou do postele. ;)
Jinak "pravomocně zbičován" Vás jistě čeká, pokud se Vám nepodaří dítěti včas vysvětlit, že rodič není tažné zvíře. Náš mladý už upgradoval ze tkaniček na lano a pravidelně se učí vázat postroj na mladší sestru. Když se holčičku pokusíme zachránit, tak nás zbičuje, že mu kazíme orbu.

9 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 5. května 2014 v 14:26 | Reagovat

Čenda je prostě borec, ten čaj mne dostal:-)

10 Tenisák Tenisák | E-mail | Web | 5. května 2014 v 19:34 | Reagovat

Hezky napsané. Kluk evidentně v minulém životě kamikadze, jinak si to nevysvětluji.
Srovnání Čeňka s křečkem je roztomilé, jen jsem si to představil.

11 lola lola | 7. května 2014 v 12:58 | Reagovat

Luxusní :-))) ta výroba elektřiny mě dostala

12 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 10. května 2014 v 21:06 | Reagovat

Nevím, co jsem to měla za kluky. Kromě házení kapesník hodinek na skříň, kde jsme následně našly mrňavé dírky a skákání z patrové postele na protější gauč- následek zlomený rám, o ničem moc nevím. Co ovšem dělali v jeslích a ve školce to bylo občas na debatu s opatrovnicemi, ale kromě rozšvihnuté brady, ulomeného zubu nic moc. Kam se hrabali na Čendu.
Jo a nebude pak blbej, když se mlátí tak do hlavy?:-D

13 Eva Z. Eva Z. | 13. května 2014 v 15:41 | Reagovat

Paráda... prej umře na nedostatek rozvíjení :D :D :D

14 Lucie Lucie | 14. května 2014 v 18:27 | Reagovat

super blog, každý den si vzpomenu na nějaký úryvek, náš muž byl doma 15 měsíců-od 1 roku, já jsem pak střídala a nyní jsem doma s ani ne tříletou a 5 měsíčním.

15 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 22. února 2015 v 21:43 | Reagovat

tohle bylo teda neco :D jeste stale jsem nedocetla _D ale uz ted to u me vyvolalo zachvat smichu :D

16 ErickHax ErickHax | E-mail | Web | 20. března 2017 v 23:09 | Reagovat

wh0cd128838 <a href=http://buyviagraonline2017.com/>50mg viagra</a>

17 Drewgop Drewgop | E-mail | Web | 18. května 2017 v 16:29 | Reagovat

cialis 5mg prices

      <a href=http://buycialisizronline.com/>cilais price</a>

    <a href="http://buycialisizronline.com/">order cialis</a>

    cialis kayttoohje

18 Ahmeddok Ahmeddok | E-mail | Web | 19. května 2017 v 0:15 | Reagovat

how much do cialis cost

<a href=http://buycialisvaonline.com/>cialis generic</a>

<a href="http://buycialisvaonline.com/">generic cialis</a>

cialis generika probe

19 Milesgop Milesgop | E-mail | Web | 19. května 2017 v 13:55 | Reagovat

generic viagra us customs.

      http://viagraonlinezx.com/ -  viagra coupon

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> cheap viagra online</a>

    viagra best place buy

20 Valerygop Valerygop | E-mail | Web | 19. května 2017 v 15:06 | Reagovat

where to buy cheapest cialis

      <a href=http://cialisonlinexbm.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinexbm.com/">cialis online</a>

    cialis 20 preis

21 Valerygop Valerygop | E-mail | Web | 19. května 2017 v 17:09 | Reagovat

cialis prestazioni levitr

      <a href=http://cialisonlinexbm.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinexbm.com/">cialis generic</a>

    virgin should i use cialis

22 money_sweepstakes money_sweepstakes | E-mail | Web | 19. května 2017 v 23:40 | Reagovat

Hello!

23 Valerygop Valerygop | E-mail | Web | 20. května 2017 v 6:57 | Reagovat

lilly cialis purchase

      <a href=http://cialisonlinexbm.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinexbm.com/">cialis online</a>

    cialis achat quebec

24 Milesgop Milesgop | E-mail | Web | 20. května 2017 v 9:00 | Reagovat

viagra en farmacias de andorra

      http://viagraonlinezx.com/ -  buy viagra

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> cheap viagra</a>

    viagra generici online

25 Anngop Anngop | E-mail | Web | 20. května 2017 v 9:51 | Reagovat

look here cialis overnite

      <a href=http://cheapcialisv5.com/>cialis super active</a>

    <a href="http://cheapcialisv5.com/">cheap cialis</a>

    wow look it cialis website

26 Venekgop Venekgop | E-mail | Web | 22. května 2017 v 9:27 | Reagovat

cialis 5mg reaction time

      http://buycialisto.com/ - cialis online

    <a href="http://buycialisto.com/">cialis price</a>

    buy generic cialis 100mg

27 Venekgop Venekgop | E-mail | Web | 22. května 2017 v 11:16 | Reagovat

cialis et ketoconazole

      http://buycialisto.com/ - cheap cialis

    <a href="http://buycialisto.com/">cialis sale</a>

    safe site to buy cialis online

28 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 23. května 2017 v 10:06 | Reagovat

viagras sin receta en usa

      http://buyviagracvz.com/ -  order viagra

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> order viagra</a>

    order viagra online soft tab

29 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 24. května 2017 v 4:21 | Reagovat

women viagra sale in singapore

      http://buyviagracvz.com/ -  viagra online

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> buy generic viagra</a>

    click now cheap soft viagra

30 Kirkgop Kirkgop | E-mail | Web | 25. května 2017 v 22:41 | Reagovat

comprare viagra a new york

      <a href=http://cheapviagrazxd.com/>viagra cheap</a>

    <a href="http://cheapviagrazxd.com/">viagra generic</a>

    viagra 100 usa 8000mg

31 Anngop Anngop | E-mail | Web | 26. května 2017 v 3:55 | Reagovat

cheapest candian cialis pills

      http://buycialisfxz.com/ - cheap cialis

    <a href="http://buycialisfxz.com/">cialis cheap</a>

    the best site buy cialis 50 mg

32 Vasilygop Vasilygop | E-mail | Web | 26. května 2017 v 23:00 | Reagovat

cheapest generic viagra india

      http://viagrasoftrxtabs.com/ - cheap viagra

    <a href="http://viagrasoftrxtabs.com/">viagra generic</a>

    viagra bestellen strafbar

33 Dishevy Dishevy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 1:29 | Reagovat

purchase cheap cialis online
http://buycialisonrxonline.com - generic cialis
natural forms of viagra cialis generic
<a href="http://buycialisonrxonline.com">buy cialis</a>

34 Dishevy Dishevy | E-mail | Web | 27. května 2017 v 2:51 | Reagovat

cialis tablets australia
http://buycialisonrxonline.com - cialis cheap
generic cialis daily use cheap
<a href="http://buycialisonrxonline.com">order cialis</a>

35 Demidgop Demidgop | E-mail | Web | 28. května 2017 v 8:41 | Reagovat

precio cialis tab 5 mg

      http://buygvcialisonline.com/ - cilais price

    <a href="http://buygvcialisonline.com/">cheap cialis</a>

    donde comprar cialis en espan

36 cialis cialis | E-mail | Web | 28. května 2017 v 23:29 | Reagovat

Hello!

37 F1intMot F1intMot | E-mail | Web | 1. června 2017 v 0:45 | Reagovat

PayPal money adder <a href=http://paypalmoneyadder.pspvideoguide.com/#>paypal money adder</a>
PayPal cash generator http://paypalmoneyadder.pspvideoguide.com/#

38 Sergeygop Sergeygop | E-mail | Web | 1. června 2017 v 0:50 | Reagovat

can tea be taken with viagra

      http://buyviagraonlineaz.com/ - buy viagra

    <a href="http://buyviagraonlineaz.com/">buy viagra</a>

    viagra online italy

39 enfony enfony | E-mail | Web | 1. června 2017 v 18:27 | Reagovat

generic cialis daily use cialis
<a href="http://buycialisdrxonline.com/">cialis online</a>
buy cheap generic cialis in online drugstore
http://buycialisdrxonline.com/ - buy cialis online

40 Alexeygop Alexeygop | E-mail | Web | 1. června 2017 v 18:52 | Reagovat

try it cialis alternative

      http://cialis10mgonlinez.com/ - cheap cialis

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">buy generic cialis</a>

    wow)) cialis daily prices

41 Alexeygop Alexeygop | E-mail | Web | 3. června 2017 v 4:12 | Reagovat

cialis en culiacan

      http://cialis10mgonlinez.com/ - cialis 10mg

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">buy cialis online</a>

    buy female cialis mg online

42 Irishgop Irishgop | E-mail | Web | 5. června 2017 v 16:14 | Reagovat

cialis von ajanta

      http://buycialisko.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buycialisko.com/">cialis 20mg</a>

    cialis 5mg avis forum

43 exifips exifips | E-mail | Web | 6. června 2017 v 2:45 | Reagovat

viagra generic cost
<a href=http://buyviagrasrxonline.com>buy viagra</a>
fildena vs viagra
<a href="http://buyviagrasrxonline.com">cheap viagra</a>

44 Irishgop Irishgop | E-mail | Web | 6. června 2017 v 22:33 | Reagovat

cialis black scam

      http://buycialisko.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buycialisko.com/">generic cialis online</a>

    cialis traitement continu

45 SekPeest SekPeest | E-mail | Web | 7. června 2017 v 5:07 | Reagovat

generico do viagra
<a href=http://buyviagrasrxonline.com>viagra generic</a>
lil b viagra
<a href="http://buyviagrasrxonline.com">viagra online</a>

46 Coregop Coregop | E-mail | Web | 7. června 2017 v 19:11 | Reagovat

try it generic cialis sale

      http://buyacialisonline.com/ - buy cialis online

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy cialis</a>

    ordine di cialis

47 online_cialis online_cialis | E-mail | Web | 8. června 2017 v 17:34 | Reagovat

Hello!

48 Timothypap Timothypap | E-mail | Web | 8. června 2017 v 21:05 | Reagovat

guernsey county public records

<a href="http://publicrecord1s.com/">free public records</a>

georgia arrest records public

<a href="http://publicrecord1s.com/">free public records search</a>

49 Coregop Coregop | E-mail | Web | 9. června 2017 v 3:35 | Reagovat

is cialis in generic form

      http://buyacialisonline.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy generic cialis</a>

    acheter du cialis achat

50 Andrewgop Andrewgop | E-mail | Web | 10. června 2017 v 13:10 | Reagovat

payday loan pearl city hi

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance loan</a>

    short term loan cebuana lhuillier

51 Andrewgop Andrewgop | E-mail | Web | 11. června 2017 v 0:34 | Reagovat

no credit check installment loans in texas

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loan</a>

    quick cash loans arnold mo

52 Andrewgop Andrewgop | E-mail | Web | 11. června 2017 v 4:46 | Reagovat

payday loan talk offs

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans online

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loans</a>

    low fee short term loan

53 Iren1eTreva Iren1eTreva | E-mail | Web | 11. června 2017 v 10:51 | Reagovat

<a href="http://canadianpharmforyou.com/">cialis online from canada</a>  http://canadianpharmforyou.com/ - cialis canada pharmacy
cacanda cialis

54 Andrewgop Andrewgop | E-mail | Web | 12. června 2017 v 0:27 | Reagovat

cash advance kent oh

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">online payday loans</a>

    unsecured personal loans minnesota

55 Andrewgop Andrewgop | E-mail | Web | 12. června 2017 v 2:13 | Reagovat

short term loan guaranteed approval

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no faxing payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    golden valley lending payday loan

56 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 12. června 2017 v 20:37 | Reagovat

cash loans in taylor mi

      http://fastcashisok.com/ - payday advance loan

    <a href="http://fastcashisok.com/">payday advance loan</a>

    cash advance in Denver CO

57 Acrople Acrople | E-mail | Web | 15. června 2017 v 23:40 | Reagovat

australia buy cheap cialis online
<a href=http://buycialishrxonline.com>cialis online</a>
viagra levitra cialis generic drugs
<a href="http://buycialishrxonline.com">cheap cialis</a>

58 Acrople Acrople | E-mail | Web | 16. června 2017 v 0:24 | Reagovat

need cash bad credit
<a href=http://paydayloanscashonline.com>payday express</a>
same day loan online
<a href="http://paydayloanscashonline.com">payday express</a>

59 viagra viagra | E-mail | Web | 16. června 2017 v 3:33 | Reagovat

Hello!

60 BennieViepe BennieViepe | E-mail | Web | 25. června 2017 v 13:40 | Reagovat

cialis and pharmacy <a href="http://www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/">viagra canadian pharmacy</a> canadian pharmacies for cialis <a href=http://www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/>drug mart canada</a>

61 robinertum robinertum | E-mail | Web | 29. června 2017 v 2:51 | Reagovat

no fault auto insurance <a href="http://autoinsurancesusa.com/">hartford automobile insurance</a> state farm car insurance quotes online <a href=http://autoinsurancesusa.com/>insurance coverage</a>

cheap car insurance texas

62 JerryNug JerryNug | E-mail | Web | 4. července 2017 v 20:58 | Reagovat

fvsd6fioty3e5cnqhe

<a href="http://google.us">google</a>

<a href=http://google.us>google</a>

2zkv9hh55oef9xeisz

63 Escarve Escarve | E-mail | Web | 6. července 2017 v 1:44 | Reagovat

over the counter viagra alternative
<a href=http://buyviagrayrxonline.com>buy viagra online</a>
chinese herb viagra
<a href="http://buyviagrayrxonline.com">buy viagra online</a>

64 Ascerve Ascerve | E-mail | Web | 6. července 2017 v 2:19 | Reagovat

non prescription viagra
<a href=http://buyviagrayrxonline.com>generic viagra online</a>
free viagra trial
<a href="http://buyviagrayrxonline.com">buy generic viagra</a>

65 Dishevy Dishevy | E-mail | Web | 8. července 2017 v 12:51 | Reagovat

viagra for the brain
<a href=http://buyviagrayrxonline.com>viagra online</a>
viagra online canadian pharmacy
<a href="http://buyviagrayrxonline.com">generic viagra</a>

66 Ascerve Ascerve | E-mail | Web | 10. července 2017 v 3:25 | Reagovat

canadian online pharmacy viagra
<a href=http://buyviagrayrxonline.com>online viagra</a>
what is viagra
<a href="http://buyviagrayrxonline.com">generic viagra online</a>

67 Sashagop Sashagop | E-mail | Web | 13. července 2017 v 15:07 | Reagovat

can i buy cialis in france

      http://genericadcialis.com/ - cheap cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">generic cialis</a>

    reviews of generic cialis

68 Elumma Elumma | E-mail | Web | 13. července 2017 v 19:21 | Reagovat

generic viagra online reviews
<a href=http://buyviagrabrxonline.com>generic viagra</a>
how much viagra cost
<a href=http://buyviagrabrxonline.com">cheap viagra online</a>

69 Refolgop Refolgop | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 15:47 | Reagovat

we choice soft tabs viagra

      http://buycheapviagralk.com/ -  generic viagra online

    <a href="http://buycheapviagralk.com/"> buy viagra</a>

    generic to viagra

70 Amebysew Amebysew | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 21:33 | Reagovat

cialis cheap
<a href=http://buylcialisrxonline.com>cheap cialis online</a>
buy cialis pills generic cialis a
<a href="http://buylcialisrxonline.com">buy cialis</a>

71 Yuliagop Yuliagop | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 13:42 | Reagovat

cialis one day generico

      http://canadiangcialisonline.com/ - buy cialis online

    <a href="http://canadiangcialisonline.com/">buy cialis</a>

    cialis australian customs

72 Valyagop Valyagop | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 10:58 | Reagovat

precios de cialis

      http://buycialisonlineji.com/ - cialis online

    <a href="http://buycialisonlineji.com/">buy canadian cialis</a>

    cialis smelttabletten

73 AgustinHic AgustinHic | E-mail | Web | 9. září 2017 v 22:55 | Reagovat

oil cbd cbd oil for cancer patients chocolate <a href=http://www.academia.edu/34500740/Hemp_Milk_Health_Benefits_Nutrition_and_Side_Effects>dosage for cbd oil with breast cancer</a> cbd oil for sale vaporizer

best cbd oil for cancer treatment cbd oil for dogs with seizures dosage <a href="https://www.goodreads.com/user/show/71184085-pluckyroster6926">cbd oil used for cancer treatment</a> cbd oil for cancer prevention

74 Ahzlegop Ahzlegop | E-mail | Web | 2. října 2017 v 10:01 | Reagovat

click now 100 mg cialis

      <a href=http://buycialishnonline.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://buycialishnonline.com/">generic cialis</a>

    cialis 40 ans

75 Ahzlegop Ahzlegop | E-mail | Web | 3. října 2017 v 0:16 | Reagovat

cialis genericos britanicos

      <a href=http://buycialishnonline.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://buycialishnonline.com/">generic cialis</a>

    the best place cialis uk cheap

76 Ahzlegop Ahzlegop | E-mail | Web | 3. října 2017 v 19:48 | Reagovat

generic cialis rx

      <a href=http://buycialishnonline.com/>cialis online</a>

    <a href="http://buycialishnonline.com/">cialis</a>

    cuba cialis

77 Gerfdgop Gerfdgop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 12:53 | Reagovat

viagra maker

      <a href=http://viagracheappbgs.com/>viagra</a>

    <a href="http://viagracheappbgs.com/">viagra</a>

    look there internet viagra

78 Gerfdgop Gerfdgop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 15:07 | Reagovat

viagra ohne rezept d

      <a href=http://viagracheappbgs.com/>viagra generic</a>

    <a href="http://viagracheappbgs.com/">buy viagra</a>

    brand name viagra

79 Messgop Messgop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 19:55 | Reagovat

generic everyday viagra

      <a href=http://cheapviagralks.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://cheapviagralks.com/">viagra</a>

    cheap viagra toronto

80 Messgop Messgop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 21:08 | Reagovat

viagra preis 100mg generica

      <a href=http://cheapviagralks.com/>viagra generic</a>

    <a href="http://cheapviagralks.com/">cheap viagra online</a>

    viagra colorado

81 Messgop Messgop | E-mail | Web | 4. října 2017 v 21:17 | Reagovat

are viagra and cialis the same

      <a href=http://cheapviagralks.com/>viagra</a>

    <a href="http://cheapviagralks.com/">viagra generic</a>

    500mg u.s.a viagra

82 Gerfdgop Gerfdgop | E-mail | Web | 5. října 2017 v 2:10 | Reagovat

pilule de viagra ca

      <a href=http://viagracheappbgs.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://viagracheappbgs.com/">viagra</a>

    comparer prix viagra

83 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 9. října 2017 v 11:34 | Reagovat

pay with check viagra online

      <a href=http://cheapgfcviagra.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://cheapgfcviagra.com/">buy viagra</a>

    le viagra generiqu

84 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 10. října 2017 v 1:38 | Reagovat

chinese viagra buy

      <a href=http://canadiangfviagra.com/>order viagra</a>

    <a href="http://canadiangfviagra.com/">order viagra</a>

    can you buy generic viagra uk

85 Voloegop Voloegop | E-mail | Web | 11. října 2017 v 1:25 | Reagovat

can i take two 10mg cialis

      <a href=http://cialishgcanada.com/>generic cialis online</a>

    <a href="http://cialishgcanada.com/">cialis</a>

    usefull link cialis uk chemist

86 Voloegop Voloegop | E-mail | Web | 11. října 2017 v 2:56 | Reagovat

cialis 5mg side effects

      <a href=http://cialishgcanada.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialishgcanada.com/">cialis</a>

    eli lilly cialis discount card

87 Voloegop Voloegop | E-mail | Web | 11. října 2017 v 16:00 | Reagovat

cheap buy cialis uk

      <a href=http://cialishgcanada.com/>cialis cheap</a>

    <a href="http://cialishgcanada.com/">generic cialis</a>

    cialis he probad

88 Galyagop Galyagop | E-mail | Web | 12. října 2017 v 21:30 | Reagovat

cialis over the counter uk

      <a href=http://cialispurchasek.com/>purchase cialis</a>

    <a href="http://cialispurchasek.com/">cialis online</a>

    cialis powered by phpbb

89 cleaning services cleaning services | E-mail | Web | 6. února 2018 v 13:45 | Reagovat

To begin with your own home cleaning assistance, call along with schedule a consultation where someone arrive to your dwelling and present you with options that could suit your needs and finances. You could also visit his or her website to find out how long they have been in organization, the cleanup awards they have got won, and home elevators their cleanup commitment thus to their customers.

90 cleaning companies in dubai cleaning companies in dubai | E-mail | Web | 6. února 2018 v 14:01 | Reagovat

Neat and tidy & Net can be described as highly good cleaning assistance company rendering fulltime or part time cleaning assistance in Dubai that serve high-quality vacuuming services through Dubai. We help both house and business enterprise and locations during the city. The fast-paced life of Dubai sometimes leaves those who limited long to enough time to chores inside your home.

91 Williejet Williejet | E-mail | Web | 29. května 2018 v 23:44 | Reagovat

Bodybuilding is one of curious pasion amoung the people nowadays. Almost 30% of people go beyond of an average looks and get some strong looks. We are the seller of Steroids those gives you the path to be a Professional in the sale. Visit Our Products at https://www.usasteroid.com/PRIMOBOL-50-MG
We also sell Erectile Dysfunction Products such as https://www.usasteroid.com/TESTOSTERONE-CYPIONATE-200-MG-ML-AMP
We provide best customer support for the knowing the usages of each Medicines. You can reach us anytime at https://www.usasteroid.com/Kamagra-50MG

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama