S Čeňkem v restauraci

26. dubna 2015 v 18:07 |  Fotrův deník
S Natašou jsme onehdá měli výročí. Už nevím čeho. Fakt nemám ponětí, co se slavilo, protože nevím dne ani hodiny a stěží si pamatuju, jak se jmenuju. Kdybych to neměl napsané na knížce nebo v občance, tak tápu. Nicméně Nataša to brala vážně, takže to bylo něco důležitého. Mám dva finalisty. Buď to bylo výročí našeho seznámení, a nebo měla narozeniny. Každopádně jsem jí dal náušnice, které jsem jí zapomněl dát k Vánocům a které jsem jí ještě zapomněl dát ke svátku. V podstatě jsem si je syslil už přes rok a náhodou je objevil ve skříni. Nataša tomu byla ráda a ve vzduchu visel příslib sexu.

Ale k věci. Na tuto velkou událost nominovala na romantickou večeři kromě mě i mého malého souputníka a parťáka v ponocování, Čeňka. Marně jsem se jí to snažil rozmlouvat, protože mi bylo úplně jasné, jak to dopadne. Nataša byla neoblomná a při této velké události (tedy výročí nebo narozenin) chtěla mít na párty celou rodinu.

No, tak se tedy šlo do poměrně slušné restaurace. Původně jsem navrhoval, že si zajdeme v rychlosti k nám na roh do nonstopky na utopence a svátečně za dvě stovky podojíme herní automat, ale jak je již zvykem, mé vynalézavé a nápadité návrhy nemají u nás na růžích ustláno.

Cestou do restaurace (šli jsme pěšky) jsem nahlas přemítal pravděpodobné scénáře večeře. Čeněk rozbije několik talířů. Čeněk rozbije stůl. Čeněk napadne vrchního. Čeněk to tam podpálí. A můj favorit - Čeněk se udusí táckem pod pivo. Nataša sice tvrdila, že zbytečně maluju čerta na zeď, nicméně Čeněk přitakal tím, že si ze sváteční košile (cokoliv, co nemá urvaný rukávy, není roztrhaný nebo počmáraný od fixy, je sváteční) utrhnul knoflík a tento obratem spolknul. Bylo tedy jasno.

V restauraci neměli takové ty dětské stoličky, kam dítě připevníte a ono se odsud nedostane, takže tím jsem na příjemný večer rezignoval, najel do módu: "je mi to všechno ukradený", usedl za stůl a jal se vybrat jídlo.

Čeněk seděl naproti mně v židličce vedle Nataši a bylo na něm vidět, že něco chystá. On něco chystá neustále, takže to nebyla žádná novinka, ale alespoň si Nataša uvědomí, že brát Čeňka do restaurace, to se nedělá.

Ještě k nám ani nestačila přispěchat servírka s jídelním lístkem, když se Čeněk nenápadně sesunul z židličky pod stůl a za potutelného smíchu mi sundával boty. Inu, dokud mi sundává boty, je to v pořádku. Jakmile jsem měl sundané boty, Nataša potvrdila, že i ona je již bosa a Čeněk se s chutí pustil do sundávání ponožek. Je potřeba zdůraznit, že z pod stolu se linul velmi upřímný dětský smích, který se neustále stupňoval. Je s podivem, že jsem si neuvědomil (ačkoliv ho znám a vím, čeho je schopný), že tato akce sundávání bot a ponožek je pouze předzvěst něčeho mnohem většího, což mě mělo trknout hlavně díky tomu, že se dítě směje. On se Čeněk směje výhradně a pouze když udělal a nebo se chystá udělat něco zlého.

Jakmile k nám přišla servírka s jídelním lístkem, Čeněk vystartoval z pod stolu a začal zdrhat do neznáma. Zcela bos jsem vyběhnul skrz servírku, která pá metrů poodlétla, za ním, a začal ho stíhat hulákaje na Natašu, ať mu naběhne. Bosá Nataša vyběhla opačným směrem a zkušeně mu nadbíhala. Čeněk ječel štěstím, já jsem ječel nasráním a Nataša ječela ostudou. Ani ne do dvou minut bylo dítě zpacifikováno a mohli jsme se zostuzeně vrátit ke stolu. Osazenstvo restaurace bylo z nás v dobrém rozmaru a několik dobráků si nás i fotilo.

Obuli jsme si boty i ponožky, usadili dítě znovu na židličku a Nataša měla za úkol ho zabavit. Naprosto fušersky se ho pokusila ukonejšit básničkou. Tady je vidět, že svému dítěti nerozumí, protože Čeňka básničky nezajímaly a místo toho opět sjel ze židličky dolů. To jsem ho ale už odchytil a putoval zpět do židle a tak pořád dokola. Chvilku si vydržel hrát s jídelním lístkem, který ničil, ale jakmile jsme si objednali, byl mu jídelní lístek zabaven. To pojal jako útok na jeho suverenitu, takže se začal vztekat a křičet. Dobrý rozmar osazenstva restaurace mírně opadnul a já odešel vztekající dítě uklidnit na záchod. Nataša mi kladla na srdce, abych ho neutopil v pisoáru, ale já jsem starý mazák. Mě nějaká scéna v restauraci nevyvede z míry. Já s ním zažil už mnohem horší věci.

Na záchodě jsem nechal Čeňka hodit do záchodu všechny toaletní papíry, co mu přišly pod ruce, což ho celkem uklidnilo. Jakmile vymačkal všechno tekuté mýdlo na podlahu, zavládla u něj nefalšovaná spokojenost, takže jsme se mohli jít vrátit ke stolu.

U stolu na nás již čekala večeře. Čeněk si v rychlosti snědl své rizoto a opět se sunul pod stůl. Následuje náš rozhovor s Natašou u romantické večeře:

Já: "Hele to dítě je zase pod stolem. Chyť ho"

Nataša: "Chyť ho ty, já jím"

Já: "No já taky jím"

Nataša: "Tak ho nech pod stolem"

Já: "Hele on už pod stolem není"

Nataša: "A kde je teda?"

Já: "Já nevím, asi zase zdrhnul. Já na něj kašlu. Já se chci v klidu najíst"

Nataša: "Já na něj taky kašlu. Ven na ulici nezdrhne, protože nedosáhne na kliku"

Já: "Tak aspoň, že tak"

Následuje několik minut poklidné večeře, když tu se odněkud z dálky ozve zvuk rozbitého talíře.

Já: "Hele, myslíž, že to udělal Čeněk?"

Nataša: "Já nevím, myslíš, že jo?"

Já: "No já o tom nepochybuju"

Nataša: "Ty a vidíš ho někde?"

Já: Vstanu a rozhlédnu se. "No támhle asi oplenduje u jednoho stolu. Viděl jsem, jak se tam mihnul"

Nataša: "Tak dobrý"

Opět chvilka poklidné večeře, když tu přijde Čeněk s cizí peněženkou

Nataša: "Hele to dítě má nějakou peněženku nebo co"

Já: "No fakt. Čeňku, kdes to vzal?"

Čeněk: "máma"

Já: "No je to máma. Já se ale ptám, kdes vzal tu peněženku"

Čeněk: "táta"

Já: "Ano, já jsem táta, ale kde jsi vzal tu peněženku?"

Čeněk: "máma"

Já: "No to jsme si zase supr pokecali hele"

Já: Obrátím se na Natašu: "Hele, myslíš, že někdy začne mluvit a nebo to už prostě zabalil a bude to prosťáček?"

Nataša: "To nevím. Snad někdy bude mluvit. Co ale s tou peněženkou?"

Já: "Hele, tak se do ní podívej"

Nataša vzala peněženku Čeňkovi a hrabe se v ní.

Já: "jsou tam nějaký peníze"

Nataša: "No asi dva litry"

Já: "Berem?"

Nataša: "Ses zbláznil?"

Já: "No tak ne. Necháme tu peněženku na baru, že jsme ji našli na zemi"

Zašel jsem na bar vrátit peněženku, Nataša opět umístila dítě do židličky a spokojeně jsme se vrhli dojíst večeři. V poklidu si jíme, když tu se Čeněk opět sesunul ze židličky

Já: "Kde je zase to dítě?"

Nataša: "Nevím. Jez, ať můžeme jít rychle domů"

Po chvilce Čeněk přichází s novým předmětem

Nataša: "Ty vole, on má něčí botu"

Já: "Kristova noho, Čeňku, kdes vzal tu botu?"

Čeněk: "Máma"

Já: "Bezvadný"

Nataša: "Kašlu na to. Jdeme domů"

Romantickou večeři na počest něčeho jsme sice nedojedli, ale zase jsme ukořistili cizí botu. Tu jsem na bar už neodnášel, protože říct, že jsem vedle peněženky našel ještě něčí botu, to by vzbudilo rozruch, takže jsem jí jen ledabyle odhodil do uličky. Urychleně jsme zaplatili a jak zpráskaní psi unikli z restaurace. Poučení je jasné. Pokud v restauraci nemají sedačky pro děti s pásy a náhubkem, těmto podnikům se s dítětem vyhnout už z dálky.
 

41 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 26. dubna 2015 v 18:26 | Reagovat

To se nemůžete Čeňkovi divit. Pod stolem je největší sranda. Jako malá jsem pod ně taky zuřivě lezla...

Mimochodem, před pár dny jsem byla v jedné typické čínské restauraci, jakých je na každém rohu plno. Celými prostory se tu prohánělo tak sedm dětí a hrálo si za hlasitého křiku a smíchu. Jedno z dítek mělo i koloběžku. Nikdo z hostů to neřešil. Ostatně co by s tím taky mohli tak udělat, když dokonce i samotným rodičům, a zároveň obsluze restaurace v jedné osobě, to bylo šumák?

2 Lucie Lucie | 26. dubna 2015 v 18:52 | Reagovat

Čeňka básničky nezajímali ;-) ty básničky ;-) ale pobavil jste mě znamenitě  :-D mám ráda Váš smysl pro humor !

3 myší královna myší královna | 26. dubna 2015 v 21:26 | Reagovat

[2]: Vážně? Opravujete chyby a vypíchnete zrovna tohle?

4 Lola Lola | E-mail | 26. dubna 2015 v 21:33 | Reagovat

No mě spíš zaujalo slovo oplendovat, v životě jsem ho neslyšela a netuším, co by mohlo znamenat :) Ale kámoš gůgl mi tvrdí, že existuje, akorát vysvětlení nepodal. Že by místní dialekt?

5 eva eva | E-mail | 26. dubna 2015 v 21:49 | Reagovat

[4]:Oplendovat neboli lelkovat, zaclanet, "oxidovat" :D nevim zda je to mistni dialekt, ale ja pochazim z Podebrad a tam se to - pred deseti lety - bezne pouzivalo :D

6 Lola Lola | E-mail | 26. dubna 2015 v 21:54 | Reagovat

[5]: Aha, tak jsem zase o něco málo chytřejší, díky moc :) Budu to muset svádět na to, že jsem z jižních Čech a tam to očividně ještě nedoputovalo.

7 lenci lenci | 27. dubna 2015 v 3:37 | Reagovat

Fotře, jsi borec :-D tak jsem zase pořádně potrénovala bránici. Já věděla, proč s našimi dítky zásadně do restaurací nechodíme, diky za potvrzení;-)

8 Zdenka_P Zdenka_P | 27. dubna 2015 v 9:07 | Reagovat

Taky znám. Před lety na dovolené v Kadani mladej tak vyváděl u oběda, že ostatní hosté radši odešli do jiné místnosti. Já jsem pak seděla venku na lavičce a přemýšlela o sebevraždě, protože ještě několik let tohohle jsem si nedokázala představit.

9 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 27. dubna 2015 v 9:07 | Reagovat

Bože :D :D

10 Yvule Yvule | 27. dubna 2015 v 13:34 | Reagovat

Děkuji vám, opět jste mi vykouzllil na tváři úsměv. Ještě,že nikam nechodíme a manžel si nepamatuje důležitá data stejně jako jà :-)

11 mrhradil mrhradil | Web | 27. dubna 2015 v 15:59 | Reagovat

Skvely! :D

12 baruschkasf baruschkasf | 27. dubna 2015 v 16:04 | Reagovat

Díky za to, že se svými třemi Čeňky neztrácím nervy, neboť vím, že jsou na tom jiní stejně a možno-li jednou budou i hůř :-)
Mimochodem, mému nejstaršímu už je 16, ale do restaurace ho stále ještě vzít nemůžu :-) Jinak normální pubertální kluk, ale najíst příborem se stále neumí a ostudu dělá kdykoliv :-)Možná to k té pubertě patří, těšte se :-)

13 Mia Mia | 27. dubna 2015 v 16:09 | Reagovat

Jestli je to pravda, tak jste přesně typ rodiče, který dokáže slušné hosty neskutečně naštvat. Když nemáte vychované dítě, které nedokážete uhlídat, proč proboha lezete do restaurace? (Nebo alespoň nechápu, proč když prvně odmítáte, ať jde s vámi, následně rezignujete a je vám to jedno.) Mají se snad ostatní hosté nechat rušit jeho pobíháním, řevem, v tomhle případě i kradením věcí? Když už jdu s dítětem do restaurace, tak se snažím v zájmu a respektu k ostatním udržet ho v klidu. Nehledě na to, že pro personál pobíhající dítě asi také není žádné terno. A pro ty, kteří si myslí, že je to vtipné, opravdu vás nechápu. Spíš to ukazuje, jak jsou dnešní rodiče příšerní. (a než mi začnete nadávat, že jsem nějaká stará zatrpklá baba, pletete se, je mi 17-> a tento typ dětí i rodičů mi leze na nervy.)

14 jana jana | 27. dubna 2015 v 16:12 | Reagovat

Chudaci ostatni hoste:-(

15 MB MB | 27. dubna 2015 v 17:00 | Reagovat

[13]:  a mě zase lezou na nervy fšeci náctiletí co fšecko znají fšude byli dvakrát a od fšeckého mají klíče :)))

Ale beru to s ůsměvem :))

16 Jana Jana | 27. dubna 2015 v 17:47 | Reagovat

[13]:
Mio, vy blog pravidelně nečtete, viďte?
Jinak byste to brala s nadsázkkou a humorem.

Jinak souhlasím, že Nataša pod vlivem náušnic a výročí přišla krátkodobě o rozum. Vzít do restaurace by se člověk bál i plaché dítě, natož Čeňka :).

Stejně mě ale překvapil, že snědl bez diskuzí svoje rizoto a "jen" prováděl alotria s botkama a peněženkou ;). Čekala jsem mnohem větší drama (po akci "pouť".

17 Ani Ani | 27. dubna 2015 v 17:58 | Reagovat

Mia, v 17 dite jiste nemate. Uvidime, co reknete za par let.  Hlavne se to nebat rict na plno. Decka jsou pakaz a patri do klece a nepoustet ven tak do 17, snad jsem vas nazor pochopila spravne.

18 ToKro ToKro | 27. dubna 2015 v 19:49 | Reagovat

Pěkné, jako vždy.
Chybička: Já: "Hele, -->myslíž<--, že to udělal Čeněk?"

19 taky fotr taky fotr | 28. dubna 2015 v 1:35 | Reagovat

Mám nepatrně mladší dcerku a návštěvy restaurací s ní jsou celkem v pohodě. Až se bojim, že z ní vychováme hospodský typ.

Zrovna dneska jsem byl na jedné zahrádce a jediný problém, že mi sežrala celou polívku.

20 Madla Madla | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 8:25 | Reagovat

No, my už s klukama (5 a 3) chodíme zásadně sednout jen na zahrádku, kde nevadí, když starší sbírá housenky a pavouky a pak to nosí do popelníku a mladší honí sám sebe nebo se pokouší zasypat se pískem. Ale po zážitku ze zimní mini dovolené v Jeseníkách je už do dovnitř restaurace nebereme. Takže na klidnou romantickou večeři si počkáme buď až budou děti plnoleté nebo až to mladší začne mluvit a najde se někdo se svatozáří, kdo by nám je oba pohlídal.

21 Mia Mia | 28. dubna 2015 v 16:35 | Reagovat

[16]: máte pravdu, nečtu, a ačkoliv nemůžu vyvozovat závěry z jednoho článku, stejně mi to stačilo..

[15]: jen jsem dala najevo svuj názor a jenom podle věku mě hned nemusíte přirovnat k ostatním náctiletým ;)

[17]: Nic takového netvrdím, jen jsem proti laxnímu přístupu moderních rodičů. Například plný vlak lidi a mezi nimi pobíhající Dítě, rodiče nikde a ani žádný zájem o to, kde potomka mají. To není správné :)

22 Biohazard Biohazard | 30. dubna 2015 v 8:54 | Reagovat

Dítě se chová podle toho, jak ho rodiče vychovají, že? Když ho nenapomete poprvé, podruhé a pak ho neseřežete, tak se nedivte. Ostatně nevim, jestli má tenhle dokument být pláčem o pomoc nebo chlubením, jaké máte "hravé" dítě. Pokud to první, tak bych studoval literaturu o výchově, popř. aplikovat metodu seřezání. Pokud to druhé, tak se nedivim, že jde lidstvo do kytek. Jen můj názor. Je mi 22 a děti nemám. Mám kočku :D... ale dovoluji si podotknout, že hodnou :)

23 Veronika Veronika | 30. dubna 2015 v 11:07 | Reagovat

[13]: Verte mi nebo ne, ale dite je tvor zivy a svehlavy. A to ze chcete mit autoritu jeste nutne neznamena, ze ji u ditete ziskate. Je mi 20, sve deti nemam, kdezto dva kluky o 10 a 12 let mladsi. Zvlastni pocit kdyz vam najednou sourozenec zacne rikat mami, to vam povim. Ne kazde dite je andilek se svatozari jak si to maminka vysnila...

24 Elena Elena | 30. dubna 2015 v 11:26 | Reagovat

Omfg. Fakt miluju , když bezdětní komentují výchovu a rodičovství obecne. Nemáte ani sajnu o tom, co to vlastně znamená. Dítě není tamagotchi a dost často na nějakou vaši výchovu uplne kašle. Děti mám dve, první byl kopie Čeňka, druhy by pres svatozar ani neprošel dverma.

25 Elena Elena | 30. dubna 2015 v 11:30 | Reagovat

[23]: ji, presne si pamatují, jak když jsem byla poprvé těhotná tak jsem si o rvoucich detech v obchodech říkala, ze to jsou nevychovaný fakani a ze tohle moje dítě nikdy dělat nebude. Hahahahaha. Hezky se mi to vrátilo:D

26 Mia Mia | 30. dubna 2015 v 14:46 | Reagovat

[24]: aby nekašlala, když rodič řekne "nedělej to", dítě absolutní ignor a v činnosti pokračuje a rodič, který nechce nic řešit, případně dítěti vynadat plácnutím přes zadek, radši rezignuje. Tak to se pak není co divit :D Nejde mi o řvoucí děti. Jde mi to to, že rodiče se od nich nechají "dělat" na hlavu

27 Natálie Natálie | Web | 30. dubna 2015 v 17:32 | Reagovat

U Vašeho článku jsem se opravdu upřímně nasmála. Například odstavec s pravděpodobnými scénáři jsem si pro zábavu přečetla hned několikrát. Hodně štěstí.

28 Daniela Daniela | 30. dubna 2015 v 22:43 | Reagovat

[13]:... ale no tak, Mio, sedmnáct a už jste tak nevrlá? Berte tento příběh s nadhledem, ta vážnost vašemu krásnému mládí fakt nesluší, na to máte ještě dost času, co budete dělat až vám bude padesát? V  životě přicházejí daleko horší tragédie a člověk je musí zvládnout.
Já jsem se na rozdíl od vás krásně pobavila, popisované situace jsem si ihned vybavovala a chechtala jsem se pěkně od plic. Těším se na další příběhy. Doufám že nebudou tzv. výchovné, ty by tady ztratily svoje kouzlo ♥

29 Fanda 42 Fanda 42 | 1. května 2015 v 12:07 | Reagovat

[26]: To seš furt taková kyselá pipina? To z tebe bude jednou jistě dobrý vedoucí pracovník, co dokáže stmelit kolektiv.

30 Mia Mia | 1. května 2015 v 12:28 | Reagovat

[29]: nepřijde vám ubohé začít mi tady nadávat? :D Jen jsem dala najevo svůj názor, to že vy máte jiný je mi úplně jedno, vyjádřit se můžu. A mám pocit, že si netykáme, nebo snad ano? :)

31 Saya - Mi Saya - Mi | Web | 1. května 2015 v 21:58 | Reagovat

[30]: děvče, tím, že nečteš tenhle blog pravidelně, jsi přišla o upozornění, že je to jen taková sranda a trocha zveličování a moderní fort to píše pro to, aby se na rodičovské nezbláznil a měl trochu nadhled - a faktem je, že tím čtenáře ohromně baví (včteně mě, 19letýho šílence), takže to neber tak vážně...

32 Jan Kutil Jan Kutil | E-mail | 1. května 2015 v 23:08 | Reagovat

"To jsme si zase pokecali." :D :D :D Tohle mě drtilo.

33 Jana Jana | 2. května 2015 v 2:06 | Reagovat

Tak já souhlasím s Miou. Rodiče Čeňka opravdu nezvládají. Hlavně teda zmínka o tom, že otec odešel se synem na toaletu, kde se syn uklidnil tak, že naházel všechny toaleťáky do záchodu a na zem vyplýtval tekuté mýdlo. Za to by měl sám otec dostat na zadnici a pak společně s manželkou a synem všechno uklidit. A já teda děti mám a takovéhle chování bych ani jednomu svému dítěti netrpěla.

34 Yvule Yvule | 2. května 2015 v 10:04 | Reagovat

Těším se na článek typu: " A je to tady, Čeněk šel spát v 19 hodin, vstal v 9 o vylezení z postele poprosil, sice ne česky, ale anglicky. Vzal mě na prochazku, kde se naprosto vzorně choval.... Fuj, lepší na nezcvokatění je nafouklá bublina s odmotaným toaleťákem, ukradnutou botou a svlečenýma ponožkama.

35 Kosma Kosma | Web | 3. května 2015 v 0:37 | Reagovat

S manželem se smějeme, až slzíme! Ten Čeněk musí být neskutečně inspirativní! :-)

36 Ondřej Ondřej | 4. května 2015 v 15:31 | Reagovat

Tak jsem si toho přečetl více. Jako otec jsem chtěl vědět, jak to vnímají jiní otcové. A můj závěr, který byl tímto článkem potvrzen, je, že dotyční neměli mít vůbec dítě, protože ho naprosto nezvládají. Oba jsou zralí na kontrolu od sociálky a na povinnou psychologickou observaci. Uznávám, že některé části jsou vtipné, ale jako celek to jen ukazuje na neschopnost otce vychovávat dítě a ještě ublíženecky brečet do světa. Ono se není co divit, když jde z řádků vyčíst, že je podpantoflák, který nemá s Natašou zdravý partnerský vztah a raději vyhledává pozornost a soucit u cizích lidí. Chudák kluk i jeho okolí, protože takové rodiče ani zadarmo.

37 Ondřej Ondřej | 4. května 2015 v 15:33 | Reagovat

[33]: přesně tak. Pořád si hraju s myšlenkou, že autor si jen vymýšlí, aby to bylo zábavné. Pak beru, že jde o specifický humor, který nemusí každému sedět, ale je to jen autorova invence. A nebo je to pravda a pak by na zadek zasloužil hlavně ten otec, aby se vzpamatoval.

38 fotruv-denik fotruv-denik | 4. května 2015 v 16:45 | Reagovat

[37]:Kristova noho. Pokud jste cetl napriklad Harryho Potera,taktez jste si rikal,ze se v lete zajedete podivat do Bradavic,jelikoz to tam je zajimave? napisu jeste jedno slovo - Beletrie

39 scobra1cz scobra1cz | 5. května 2015 v 1:53 | Reagovat

Mia, Ondřej, Jana: Vůbec nejhorší je, když se na blogu, který má být především zábavný, sejde pár lidí bez smyslu pro humor. Případně lidí, kteří mají svůj názor, který musí honem napsat (aniž by se zamysleli, jestli se to hodí) a na nějaký humor kašlou, protože si myslí, že jejich názor každého hrozně zajímá. Pravda, taky jsem si to v 17 myslel.

Možná byste měli jít číst nějaký jiný blog, třeba Jak být správná máma/táta, minibazar nebo tak něco, tam nebude váš názor úplně mimo mísu.

40 Ondřej Ondřej | 5. května 2015 v 13:03 | Reagovat

[39]:za prvé nevidím jediný důvod, proč bych nemohl napsat svůj názor. Humor mám rád a některé věci zde jsou vtipné. Ale celkově na mě ty příběhy působí tak jak jsem popsal. Ať se s tím autor popere jak chce, ale má právo vědět, jak může na určitou část čtenářů působit. Za druhé, urážet něčí názor jen kvůli věku může jenom idiot! A za třetí, teprve teď autor přiznává, že jeho články jsou fabulace. To pak taky mění vnímání textu

41 Mia Mia | 6. května 2015 v 12:32 | Reagovat

[39]: neříkám že ten názor někoho zajímá,každopádně tohle je veřejný blog na internetu, takže se musí počítat s ruznymi reakcemi, někdo napíše super zábavné a někomu to zrovna vtipné nepřijde, což je normální, ne všichni mají stejný názor ;)

42 elfet elfet | Web | 7. května 2015 v 21:59 | Reagovat

Doma máme o několik málo měsíců mladšího synka a občas je třeba zjistit, jak jsou na tom i ti ostatní. U tohoto shrnutí další běžné situace s faktorem malého nezbedy se mi téměř povedlo se udusit kusem večeře (3x), utopit se připraveným nápojem (4x) a rozbít si čelo při postupném sesouvání se pod stůl (mockrát).
Na druhou stranu musím konstatovat, že i naše dítě absolvovalo několik (to znamená víc než dvě) návštěv v restauraci. Naštěstí to vždy byly podniky buď se sedátkem pro malé dítě, nebo nějakým koutkem s hračkami pro děti a jejich fantazii - kostky a jiné útvary z cizorodých materiálů, kterým se nejvíce líbí na tatínkově talíři a v maminčině skleničce. Máme na takové restaurace asi štěstí, aktivně jsme je nehledaly.
Pokud je v restauraci židlička, tak dítě končí střídavě v náručí obou rodičů, protože je pravidlem, že židlička nemá upínací pás. A tak nezbývá, než nechat prcka první minuty sedět v židličce v klidu a zkoumat okolí. Až se začne nudit, tak ho nechat ochutnat ubrousky, dát mu příbory aby je hodil na zem (několikrát), podat mu skleničku s pitím (které přinesla obsluha) v bláhové naději že se napije a nestrčí tam ruce se zbytky ubrousku. Jakmile tohle všechno přestane bavit, začíná variace na zpěv Karla Gotta. Nutno přiznat, že Karel nemá takový rozsah a ani takovou výdrž. Zvlášť u vysokých tónů a chybí mu také to typické chraplákové zabarvení. Je potom čas vypustit tygra z klece, hodit přes rameno a jít se někam uklidit, aby se jeden z nás v klidu najedl.
U restaurací s dětským koutkem je situace o něco lepší. Po absolvování úvodních varietních kousků s ubrousky a pitím je při hitu Lady Karneval tygr vypuštěn a neomylně zapadne mezi ostatní přítomné děti. Je z toho většinou tak unešený, že každé dítě směruje tam kam chce on, se všema se objímá a sem tam má úspěch a povalí na zem chlapečka věkově o 2-3 roky staršího, ale tělesné konstrukce sotva poloviční. Mezi tím se nám povede sníst a vypít vše co jsme si objednali, přilákat tygra na kus syrového masa a návštěvu restaurace si užít.

43 Jana Jana | 15. května 2015 v 23:31 | Reagovat

[39]:Humor mám ráda. A jak psali Ondřej i Mia, tak ani já nevidím důvod, proč nenapsat svůj názor. A alespoň na rozdíl od Vás, se nestydím, za svůj názor a neschovávám se za přezdívku. Napadat a psát jako pseudo, to umí jen slaboch.

44 Hans Hans | 18. května 2015 v 12:00 | Reagovat

[40]: Ad 1) Čtenářům, kteří zde uvedené vnímají tak, jako Vy, bych doporučil vylézt na chvíli z psychologických skript a rad, jak správně vychovat plnohodnotného člena společnosti. Místo toho vzít k ruce učebnici literatury a zaměřit se na heslo "hyperbola".
Ad 2) Napadání názoru kvůli věku je zcela relevantní, když je oponent ve věku, kdy o určitých specifických oblastech nemá zjevně ani tucha.
Ad 3) Pokud někde reagujete na článek či blogpost, je dobrým mravem a ukázkou internetové gramotnosti, zjistit si na co reagujete. Tento blog se stal docela dobře známým a o autorovi, jeho pohnutkách i o tom, kolik je v blogu pravdy a kolik nadsázky, se toho dá zjistit víc než dost.

45 Petr Petr | E-mail | 28. května 2015 v 13:09 | Reagovat

Jste taky otec? No tak S pánem Bohem. Chudáci Vaše děti. Jste patrně autista,nebo sociálně nevyspělý, nedokážete rozlišit nadsázku a skutečnost.

46 Petr Petr | E-mail | 28. května 2015 v 13:12 | Reagovat

Reakce na (36). Nějak se to nezobrazilo.

47 Ondřej Ondřej | 2. června 2015 v 18:19 | Reagovat

[45]: a vy jste debil, pokud tak soudíte z toho, že se o své dítě starám

48 Petr Petr | E-mail | 2. června 2015 v 22:08 | Reagovat

[47]: Vidíte to, opět jste nic nepochopil. Možná se staráte vzorně, to já nemohu vědět, ale určitě jim nedáte smysl pro humor a životní nadhled, protože ten na 100% nemáte. Protože to co jste prve napsal, byla dost dobrá
hňupina.

49 mutr mutr | 4. června 2015 v 14:56 | Reagovat

[13]: jsemzvedava co budete delat,az budete mit jednou deti.

50 Tina Tina | 8. června 2015 v 9:38 | Reagovat

[13]: Zbožňujem ľudí, čo nemajú ani páru o tom, aké je to vzchovávať dieťa a mudrujú tu. Neviem, či si čitala aj ostané články, ale tento otec na materskej je očividne dosť pod papučou, teda nevie sa matke svojho dieťaťa vôbec postaviť. A mám pocit, že aj Nataša je dosť dirigujúci typ (ak to teda nie je len nadsázka autora). Ja keď vidím v reštaurácií pobiehajúce dieťa, tak skôr polutujem rodičov ako by mi to malo vadiť. Pokiaľ mi samozrejme neukradne penaženku, ale fakt nerozumiem, kde dotyčný tu peňaženku mal, keď mu ju dokáže viať ani nie 2 ročné decko. Potom sa ľudia čudujú, že existuje toľko zlodejov, keď je to také lahké :D Pre mna bol toto jeden z lepších článkov na tomto blogu ;)

51 Ivana Ivana | 8. června 2015 v 12:22 | Reagovat

[14]:Mio, ani jste nemusela psát kolik Vám je, protože z Vaší reakce je zřejmé, že jste ještě moc mladá na to, aby jste to o čem je psáno pochopila. Doporučila bych Vám jediné. nechte čtení podobných blogů na dobu, kdy jim budete rozumět a věřte mi, že s prvním "vlastním" potomkem  pochopení získáte, jen tomu teď ještě nevěříte :-)

52 Anna Anna | 12. června 2015 v 12:20 | Reagovat

Líbí se mi, že pokud je někdo mladý, tak má špatný názor. To že jsou dnešní děti nevychovane je fakt. Pracují už řádu let s dětmi a nepřestane mě překvapovat, že čtyřleté děti bijí své rodiče a ti se ještě usmívají. Nebo pokud má dítě horečku, tak mu ji nezměří a léky mu nedají, protože to dítě nechce. Jsou mu jen tři roky, tak ví co je pro něj dobré a pak končí s fertilními křečemi v nemocnici;-)To je realita, kterou vidím a zkouším den co den na vlastní kůži.

53 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 22. července 2015 v 12:11 | Reagovat

Kdo ještě nebyl v restauraci v Praze, doporučuji. Já se tam stravuji každý den a velmi mi chutná - závodní stravování http://www.arter.cz/firemni-stravovani

54 Anni Anni | E-mail | 22. července 2015 v 15:24 | Reagovat

No panecku to je ale zapalena diskuze tady :D Kdyz uz vsichni tak mocinky diskutuji, tak ja se taky pridam :D
1. Autore, jste Buh :D deti nemam, ale to mi nebrani v tom, abych si vase historky uzivala a bavila se u nich na 200% :)
2. Pro vsechny psychology tady, kteri dokazi z (minimalne) napul fiktivnich pribehu vytvorit dokonaly psycholigicky profil autora, jeho zeny, jejich ditete, jejich vztahu i vychovnych prostredku - vratte se, prosim, do svych ordinaci a vytvarejte psycholigicke profily tem, kteri o to stoji a sami o to zadaji :)
3. Ale ted trochu vazne :) kolem mne je dost rodicu a nekteri z nich se opravdu vymykaji kontrole - z deti vychovavaji osobnosti, ktere se nesmi ani placnout na zadek, ktere vsemu rozumi a vi, co je pro ne nejlepsi - mam dve takove osobnosti v rodine... priklad: jedna z osobnosti ve 3 letech prisla ke sve mamince a zacala ji bit a skrabat nehtama a maminka jen rekla "Ale Davidku, to nemuzes" a nechala ho dal provadet destrukcni cinnost (z navstevy odchzela s podlitinama na rukou). Dnes jsou z obou osobnosti neskutecni fakani v puberte a rodice si minule posteskli, po kom ti kluci jsou (mela jsem potrebu odpovedet, ze blbi jsou po rodicich :D). Kazdopadne takova vychova me desi... ale fakt bych nerekla, ze autor uplatnuje doma neco podobneho :)
4. Preji autorovi, aby ho muza (cili Cenek :D) neopousteli co nejdele :) pak totiz budeme mit my, vdecni ctenari tohoto blogu, o zabavu postarano :)

55 Porky Porky | 29. července 2015 v 13:22 | Reagovat

Profesionální výrobníky ledu do provozu:

http://vyrobnikyledu.cz/vyrobniky-ledu.htm

56 Mia Mia | 29. července 2015 v 14:08 | Reagovat

[44]:

[51]:
Ale, tak teď zase že tomu nemůžu vůbec rozumět. To je opravdu pod úroveň. Stejně tak například 20-ti letá matka, i když má dítě, nemusí mít vůbec páru, jak se o něj starat a vychovávat. Mám mladšího sourozence, takže i když je to tomu hodně vzdálené, určitá zkušenost to přeci jen je. A i když tohle už je od věci hodně daleko a není to věc srovnatelná, mám psa a i ve výchově psa je potřeba psovi vymezit určitá pravidla (stejně jako dítěti). Proto Vás vážně prosím, Vaše argumenty že jsem moc mladá, abych na tohle mohla mít názor jsou scestné. Navíc jsem se vyjádřila jako pozorovatel. Pokud jsem například v restauraci, a vidím tam řvoucí pobíhající dítě, rozhodně nelituji rodičů, protože ti si poklidně sedí a pokuřují, šťastní že dítě neotravuje je. Když vidím, jak dítě obtěžuje rodiče nějakou nežádoucí činností (dělá něco co nemá, bije rodiče, apod. situace) a rodič reaguje větou: "To přeci nesmíš, to se nedělá", kterou zopakuje klidně 3x, ale dítě si ustavičně dělá co chce a rodič rezignuje, tak tady i ve svém věku a se svými zkušenostmi můžu říct, že je něco špatně! A to mi vyvrátit nemůžete. Po přečtení několika dalších článků chápu, že jde o nadsázku, ale i kdyby na tom byla jen trocha pravdy (jakože určitě je), tak dle mého z Čeňka vyroste příšerný fracek, který bude k nesnesení.

57 Mia Mia | 29. července 2015 v 14:10 | Reagovat

Mimochodem, tenhle obrázek hovoří za vše :) https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11822516_10153011411767405_7170280542894619256_n.jpg?oh=adc6c003b79ea4d5bcd74200ffc44564&oe=563E4041

58 Tereza16 Tereza16 | 4. srpna 2015 v 14:53 | Reagovat

Tento blog je velká nadsázka, ale vycházející z reality, ale musí se brát s nadhledem. Taky jsem nesnášela uječené a zlobivé děti, ale nyní mohu říct z mé zkušenosti, že to občas nevyjde a děti si ten průser šetří do těchto veřejných míst. Moje dcera ( 2 roky ) na okřiknutí nereaguje, na plácnutí na zadek také ne a mlátit ji přes obličej či více sadisticky nebudu, prostě ji musím nechat vyvztekat a projevem vzteku je nesnesitelný řev a bohužel se to stává i na té veřejnosti a to by opravdu člověk nikam nesměl. Když jsme na dovolené, tak se stravujeme v restauracích to jinak nejde  tam bohužel dojde k takovýmto scénkám, někde jsou na děti vybaveni a mají pěkný vnitřní a i venkovní koutek, ale i tam ho musí někdo hlídat, tak se s manželem střídáme i s jídlem, tak jíme každý sám, ale i tak dojde někdy k problému. Myslím si, že dítě mezi 1-3 rokem je opravdu nevyzpytatelné a mělo by se regulovat, ale někdy opravdu dojde energie, když jste s ním 7 dní v týdnu, i po práci si člověk odpočine, ale s dítětem nikdy neví, kdy bude jeho time off viz, spánek, který je také občas navyzpytatelný. Nechci nikoho obhajovat, toto je jen má osobní zkušenost.

59 Papa Papa | Web | 20. listopadu 2015 v 13:33 | Reagovat

Čeněk má asi dost ty vole :)))

60 Bee Bee | 2. prosince 2015 v 4:40 | Reagovat

To jsou moralisti tady :D jestli máte problém s takovým humorem, tak si bežte pustit Kameňák. Jestli to teda taky není příliš.
I blbec by pochopil že je nutné brát tento blog s nadhledem a že je většina toho zveličována.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama