Půjde Čeněk do školky?

17. května 2015 v 18:17 |  Fotrův deník
Tak to je otázka za deset milionů. Původně jsem tak nějak předpokládal, že ve třech letech Čeněk automaticky přejde z režimu "konstantního vysírání fotra" do mnohem veselejšího režimu "konstantního vysírání učitelky ve školce" a že já budu moct navázat tam, kde jsem před jeho narozením skončil. Tedy doma na kavalci bez práce a budoucnosti.

To jsem se však zmýlil. Abnormální promiskuita a sexuální chování naší generace mělo za následek, že je očividně příliš dětí. Tedy více, než běžné školky zvládnout pojmout. Velmi tedy tímto děkuji svým nadrženým vrstevníkům a věřte, že pokud mi kvůli vám Čeňka do školky nevezmou, tak vám to spočítám. A je mi úplně jedno, že se někdo osočí s tím, že já jsem taktéž nadržený vrstevník. To totiž není pravda. Od té doby, co se Čeněk narodil, jsem byl nadržený pouze jednou a to, když Čeněk usnul v šest večer a ráno spal do osmi. To jediné mě totiž dokáže rozrajcovat. Když se vyspím.

No a tím pádem bude umístění Čeňka do školky větší problém, než jsem si myslel. Respektive já jsem předpokládal, že to žádný problém nebude. Měl jsem za to, že v den, kdy si Čeněk sfoukne (a nebo s nimi podpálí byt) ty svoje tři svíčky na dortu, zazvoní u nás několik zřízenců z nejbližší školky, Čeněk dostane přes rameno látkový uzlíček, kde bude mít jedny slipy, ponožky a pana Pandu, tklivě nám udělá pápá a pánové si ho na valníku taženém voly odvezou do školky. Napořád.

Ono to ale takhle nefunguje. Za prvé si musíte do školky podat přihlášku a za druhé vám dítě do školky beztak nejspíš nevezmou. A když jo, tak pro něj nikdo s valníkem nepřijede (pokud tedy vaše dítě netrpí nadměrnou dětskou obezitou).

Co jsem pochopil, tak systém příjímacího řízení na školky je dvoukolový. V prvním kole se hlásí děti, které na začátku školního roku dosáhnou věku tří let. Tito protěžovaní mazánci mají účast ve školce takřka jistou. No a potom je tu druhé kolo pro nás chudáky, kteří, nevěda, jak to ve skutečném světě chodí, počali dítě v tak nešikovné době, že se jim narodilo tak blbě, že na začátku školního roku mu budou dva roky a tří let dosáhne až někdy v jeho průběhu. Nejlépe uprostřed.

Takové špatně narozené dítě je otloukánek školkovského systému, kdy kdokoliv, kdo dosáhl tří let, jde automaticky ve frontě na školku před něho. Já se ptám, je tohle spravedlnost?

Abych šel tomu štěstíčku tak trošku naproti podal jsem Čeňkovi hned tři přihlášky do tří školek.

V první školce jsem tomu hodně věřil, protože jsem měl posichrovanou protekci. Jedna z tamních učitelek mě kdysi učila renesanční tance (ano, chodil jsem na renesanční tance. Není divu, že jsem to dotáhl až na mateřskou dovolenou), takže jsem se na ní ihned začal odvolávat. Paní náborářka mi oznámila, že dotyčná osoba již ve školce nepracuje, protože chodila do práce opilá a kradla dětem bundy.

Z reakce paní náborářky jasně vyznělo, že tento typ protekce mi bude naopak na obtíž. Snažil jsem se to zahrát do autu změnou tématu, takže jsem začal koktat a huhlat něco o tom, že venku prší, i když svítilo sluníčko, ale všimnul jsem si, že připsala ke kolonce k Čeňkovi červený puntík, takže tady to můžeme rovnou zabalit.

Ve druhé školce to už vypadalo lépe. Náborářka oznámila, že Čeněk je roztomilý (tedy to začalo dobře) a pak mi dala přihlášku. Potvrdila mi, že mají volných posledních pět míst a přednost mají ty děti, jejichž sourozenci už tuto školku navštěvují. To jsem byl zaskočen a v návalu paniky jsem paní oznámil, že má sestra sem chodí a tím pádem má Čeněk nárok na přednostní odbavení. Touto naprosto irelevantní a zbytečnou jasnou lží jsem přijímací pohovor zazdil. Paní pouze nevěřícně zvedla jedno obočí, zapsala si jméno, které jsem nahlásil, a bez pozdravu odešla. Naštěstí jsem zachoval tolik kuráže a duchapřítomnosti, že jsem paní nahlásil jiné jméno. Tedy máme šanci. Po druhé s ním sem naběhne Nataša a Čenkovi nalepím knírek, aby ho paní nepoznala. Ono to půjde.

No a nakonec třetí školka. Tato školka byla nejprestižnější, jelikož měla své vlastní internetové stránky a na zdi z venku měla křídou nakreslenou vagínu.

Tady jsem se zařekl, že budu už raději držet hubu. Paní náborářka nás opět vítala s úsměvem a znovu se nechala slyšet, že je Čeněk roztomilý (až jim ho sem šoupnu, tak ona tu roztomilost po pár hodinách přehodnotí). Potvrdil jsem jí, že syn je roztomilé zlatíčko.

Paní mi trpělivě vysvětlovala všechno, co už jsem slyšel před tím. Tedy, že mají několik málo míst a starší děti a děti se sourozenci, kteří již ve školce působí, mají přednost. Tedy nezbývá než doufat, že se třeba zadaří a nějaké protekční dítě odebere rodičům Bernevernet (tedy za předpokladu, že tento pojede s rodiči na výlet do Norska) a nebo se odstěhuje. To je ale hodně chabé stéblo, za které se coby tonoucí chystám chytat.

Během vysvětlování paní zaměřila svou pozornost na Čeňka, který se nezvykle kroutil a prohodila: "Nepotřebuje chlapeček čůrat? Klidně si může u nás skočit na záchod". "Ale kdepak paní, on byl čůrat před chvilkou doma" odvětil jsem mazaně. To, že Čeněk má prodojenou plínku a na záchod nebo na nočník ho nikdo nedostane, to jsem samozřejmě zatajil, jelikož by to jeho šance na přijetí zřejmě zhatilo.

Pokud bude Čeněk umístěn do školky, je potřeba na nočníkových dovednostech opravdu zamakat, protože to v tomto ohledu s ním jde z kopce. Začátek byl nadějný. Následně měl několik slabších momentů a průměrných výkonů a nyní už na nočník odmítá. Je třeba si objektivně přiznat, že Čeněk již svého vrcholu dosáhl a nyní stagnuje.

Nicméně toto paní náborářka nevěděla a do případného přijetí se to nedozví. To je základ. Tutlat.
Co už se ale nedalo moc ututlat bylo, že se mi Čeněk vytrhnul z ruky, převrhnul vztekle z nudy květináč a vyběhl na hřiště, kde zcizil hrabičky a začal mlátit děti ze školky. Perfektní. "Ty děti, viďte? Jsou to šikulové", prohodil jsem bez většího očekávání směrem k paní náborářce a pomalu se smiřoval s tím, že Čeněk tu právě dostudoval. Paní náborářka mě pobídla, ať si dítě okamžitě zpacifikuju a zabouchla dveřmi. Takže i sem bude muset jít příště s Čeňkem Nataša a znovu všechny ošálíme, když Čeněk bude mít knírek.
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 17. května 2015 v 18:56 | Reagovat

Dostat dítě do školky je fakt zázrak... systém parádně nastavený, byť oba rodiče nepracují, mají přednost, protože jejich starší dítě školku navštěvuje... a to i byť dítě, které se do školky hlásí, navštěvovalo celý rok jesle a na režim bylo zvyklé... Těším se na výsledek :) snad bude Čeněk vzat do školky, ať si taky odpočinete :)

2 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 17. května 2015 v 19:11 | Reagovat

No ono to nejak dopadne popřípadě ho převléknete za holčičku :D

3 MB MB | 17. května 2015 v 20:07 | Reagovat

Neboj bude hůř :)))

Malé dítě malé starosti :) velké dítě ...............

4 Zuzík Zuzík | E-mail | 17. května 2015 v 20:15 | Reagovat

tak to máte ještě dobrý, u nás berou deti do školky od nejstarších po nejmladší a dětí tu máme tolik, že se nedostanou ani 3leté. dceři budou 4 v září je 20 pod čarou :(

5 olga kekulova olga kekulova | 17. května 2015 v 22:31 | Reagovat

[4]: presne,koukam,ze jsou na tom v pardubicich jeste dobre.

6 Lucie Lucie | 17. května 2015 v 23:26 | Reagovat

Snad vam to dobře dopadne :) my jsme meli štěstí, jelikož nase dite má taky narozeniny v průběhu školního roku, že se otevírala nova školka v lednu, a to už mu tři roky byly. Když mi volala paní ze školky, samou radosti jsem zapomněla, kdo to byl, vysokovala jsem ji takovým způsobem, že mi bylo jasný, že jakmile nastoupi, bude u nás bezne zvonit socialka a bude nenapadne zjišťovat, proc se našeho chlapečka chceme zbavit :) Takže od ledna uspesne školkuje. Velmi uspesne. Třeba dneska jsem řekla, že zítra už pomaze po třech týdnech kašlani a smrkani konečne do školky a před čtvrt hodinou jsme opet podávali první pomoc - kapičky proti kašli. Takže z pul roku je dohromady čtvrt roku doma. Tim chci říct, že on to zas takový rozdíl není. Když byl doma, byl aspoň zdravej:) dala jsem jim tam otuzily zdravy dite a vrátili mi ho upsikanyho a ukaslanyho:)))

7 Šárka Šárka | 18. května 2015 v 8:06 | Reagovat

Joooooj, tak u nás, v tym vychodnim cipu republiky, to je teda jiné kafe. V jedné naprosto neambiciózní vesnické školce postavené v letech 80. v akci Zet se rozparádili tak, že postavili rovnou tři třídy. Pro přebytek míst berou i dvouleté. Sice si tím nepomůžou, ale aspoň si ty sígry vychovají už od plenek, některé doslova. Tak zvažte stěhování ;)

8 Yvule Yvule | 18. května 2015 v 8:46 | Reagovat

Nebojte fotre, to datem :-) a vite, ze ve vetsine skolek nemusite mit dite ani s sebou? Vyslete jen Natasu a je to cajk :-)

9 Hanka Hanka | E-mail | 18. května 2015 v 16:22 | Reagovat

Naše Sára nebyla vůbec nemocná, až v zimě na nějakou tu běžnou rýmu. První rok nás do školky nevzali vůbec, ve 4 už naštěstí ano. Pokaždé jsme měli žádost ve 4. školkách. V Brně je to dost naprd. Hodně dětí a málo školek. Místa také přednostně pro sourozence. Od září co je Sára ve školce, je týden ve školce a 14 dní až 3 týdny doma. A takhle se to střídá pořád dokola. Školka z nás neustále tahá peníze (vyšetření, divadla, den dětí, foto dárky, dárky pro děti pod stromeček,...) Taky se připravte na sprostá slova přitažená ze školky, vši a různé další hromadně se šířící nemoci a parazity. Školka je boj, ale rodiče i děti to musí přežít. Nás se také nikdo neptal.

10 Madla Madla | E-mail | Web | 21. května 2015 v 10:13 | Reagovat

A víte, že na zápis do školky se s dítětem chodit nemusí? Stačí jen jeden z rodičů :-) Jinak držím pěsti, ten školkový režim je potřeba, jak pro dítě, tak pro pečujícího rodiče. u nás to bylo tak, že první dítko narozené v květnu šlo holt do školky až v září, kdy už mu teda byly skoro tři a půl roku.A bylo to peklo, prvních pár měsíců hysterické záchvaty celou cestu do školky, pak i ve školce, a přitom kolka i učitelky naprosto perfektní. Tak držím pěsti co se školky i práce týče!

11 Lenka Lenka | 21. května 2015 v 10:31 | Reagovat

Váš blog je vtipný, dost vtipný, ale bohužel mě přijdete občas trochu vulgární. Chtěla jsem si koupit Vaši knížku, ale znám mnohem lepší spisovatele, kteří pobaví i bez vulgarismů. Ale jinak jste asi fajn táta.

12 fotruv-denik fotruv-denik | 21. května 2015 v 10:56 | Reagovat

[11]:v knize vulgarni vyrazy nejsou. Text je uhlazeny

13 MB MB | 21. května 2015 v 17:06 | Reagovat

[12]:  pokud nepíšeš věnování že jo :))))

14 Radka Radka | 22. května 2015 v 13:50 | Reagovat

Nam budou tri v srpnu a nedostali jsme se, takze jste na tom jeste dobre. Syn pujde stejne jako starsi dcera az ve 4 letech :-(

15 Gabriela Gabriela | E-mail | 23. května 2015 v 18:13 | Reagovat

http://kniznisvetblog.blog.cz/

16 Kristýna Kohoutová Kristýna Kohoutová | E-mail | Web | 24. května 2015 v 19:07 | Reagovat

Zdravím Vás,
ráda bych Vám nabídla možnost autorské spoluúčasti na mém připravovaném knižním projektu.
Úkolem je napsat vyjádření jakéhokoliv rozsahu, žánru a jazykových prostředků na téma "nejhorší situace v mém životě a nejlepší cesta z ní ven". Doplňující fází projektu je zodpovězení dotazníku na téma, který se zabývá životními hodnotami.
V případě zájmu o bližší informace mě, prosím, kontaktujte na e-mail kristynakohoutova@email.cz, případně na facebook do zpráv na facebook.com/KristynaKohoutovaCZ.
S poděkováním a přáním příjemného večera,
Kristýna Kohoutová

17 Jana Jana | 27. května 2015 v 15:39 | Reagovat

[14]:Tak to je hezké, že už umíte ve třech letech psát:)

18 Hann. Hann. | Web | 1. června 2015 v 22:36 | Reagovat

Tak to už se těším až budu dávat své dítě do školky já. Upřímně doufám, že za takových 10 let, kdy bych se i já mohla dočkat potomka, bude více školek a nebude to problém :D
A opět jsem se nasmála :)

19 Babiš Babiš | 17. června 2015 v 12:15 | Reagovat

"Abnormální promiskuita a sexuální chování naší generace mělo za následek, že je očividně příliš dětí."
Tak tomu říkam absolutni nedostatek rozhledu.
Dítě nemám a vím, že školky nejsou protože se rušily. Ve školce kde jsem byl umistěn za komoušu ja, je těď reklamni agentůra.
Nějakej dement rozhodl, když letos neni dost mrňat, porušime školky, školy, budovy rozprodáme a až budu mít vlastni děcko prachama ho protlačim kam budu chtít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama