A byla svatba

13. září 2015 v 19:43
Tak už je to tady. Už jsem v chomoutu. Klec spadla a tak podobně. Je zajímavé, že pokud máte malé dítě, není svatba takovou bombastickou událostí, jako když ho nemáte. Když jsme to všem oznamovali, tak jsme se dočkali pouze tichého přikývnutí, jako, že tuto informaci dotyčný akceptuje a nebo maximálně věty: "Však už bylo na čase". Vypadá to tak, že mít dítě je nejvíc, čeho může člověk dosáhnout a všechno po tom, už je jen druhořadé.

Ale zpět k samotné svatbě. Zorganizovat takovou obyčejnou svatbu je práce na několik měsíců. Ono se to nezdá, ale je to spousta drobných úkolů a organizování, které se musí střetnout přesně v konkrétní den a konkrétní hodinu. Třeba, když si vyberete svatbu v barvě lila (každá svatba musí mít svou barvu, jinak to bude špatná svatba, a když jsem se ptal proč, tak mi bylo řečeno, že tomu nerozumím a ať jdu radši vázat mašličky na obálky), tak všechno musí být prostě lila. Jestliže se při obřadu nebo na následné hostině objeví cokoliv, co je třeba fialové, je konec svatby. Nevěsta začne hystericky mlátit pěstičkama do dortu a vypukne panika a rabování.

Co se týče organizování, tak to jsme měli s Natašou rozdělené. Jelikož jsem byl prokouknut hned v úvodu a označen za neschopného, dostal jsem tři úkoly. Pouze tři. Za prvé zařídit kapelu. Za druhé nechat se ostříhat a za třetí, dorazit na svatbu. Nic víc se po mně nechtělo.

Vzhledem k tomu, že jsem kapelu nesehnal a čtrnáct dní před obřadem jsem horko těžko naháněl alespoň nějakého dýdžeje, projevila Nataša zcela oprávněné obavy, abych nezazdil i zbylé dva úkoly, tedy abych šel k holiči a abych na svatbu dorazil. Z toho důvodu jela na obřad se mnou a pokusila se mě sama ostříhat dětskými nůžkami s figurkou lva na čepeli (jiné nůžky nemáme, jelikož Čeněk by je našel a zabodl si je do hlavy)

Nebudu zbytečně popisovat týdny před svatbou, kdy se Nataša pod tíhou zařizování a organizování několikrát skoro složila a já jsem trávil dny zamčený na záchodě, kam za mnou nemohla, a s vervou se pustím do svatebního dne.

Jelikož jsem po zásahu Nataši s dětskými nůžkami se lvem do mého účesu vypadal jako debil, musel jsem jít ráno v den svatby k holiči. Dostal jsem jasné instrukce: "Nahoře jenom trošku zkrátit a po stranách zastřihnout kolem uší. Žádný strojek a nic takového. Jestli přijdeš ostříhanej jak idiot, tak si mě nepřej"

No a jelikož se kadeřnice rozvášnila se strojkem, který jsem odmítal, ale ona mě přesvědčila, že si toho Nataša nevšimne, přišel jsem domů ostříhanej jako idiot a Natašu jsem si opravdu nepřál.

Ta ztropila scénu, byla nepříčetná a v koutku v puse se jí začala dělat takové zlověstná pěna. Měl jsem oprávněné obavy, že mě pokouše.

Plán svatby byl takový, že obřad začne po obědě a mezi tím dorazíme na místo dříve, kde se budeme fotit, jelikož po obědě půjde jistě Čeněk spinkat (nešel), tak abychom měli rodinné fotografie.

Taková obyčejná svatba přijde na pořádný balík a kupodivu nejvíc ze všeho stál můj nový oblek, který jsem si musel koupit a bez kterého by to prý nešlo. Píšu to proto, že o obleku bude ještě řeč a bylo potřeba nastínit jeho důležitost.

Dopoledne jsme všichni tři vyrazili autem do penzionu, kde bude probíhat hostina, abychom se zde převlékli, ubytovali a popojeli pár kilometrů na místo obřadu.

Nálada v autě byla svatební. Nataša nalíčená a načesaná vzadu cedila mezi zuby poznámky k mé nekompetentnosti, Čeněk ve fungl novém obleku s kravatou zuřivě řval, že kravatu nechce a snažil se jí z krku strhnout, čímž se dusil a pomalu modral, a já v účesu Daniela Landy křečovitě svíral volant a rekapituloval si svůj proslov před oltářem (tedy "ANO"), abych to nepodělal. Jestli takhle vypadá manželství, tak to se mám na co těšit.

Na místě v penzionu se Nataša s Čeňkem šli převlíknout a já jsem ještě něco zařizoval s majitelem. Následně jsem si vzal z auta obal s oblekem, boty a pásek a šel nahoru za rodinou. Nálada v pokoji byla dost rozpačitá. Nataša byla v obličeji úplně rudá a vypadala, že Čeňka přetáhne šuplíkem. Mladej totiž odmítal už nejen kravatu, ale i košili. Řval jak tur, pobíhal po místnosti a mlátil hlavou do zdi. Nataša ho pronásledovala a hulákala na něho, že většího sígra aby člověk pohledal.

A pak přišel můj čas. Má velká chvíle. Rozepnul jsem obal na oblek, zasněně se podíval dovnitř, pak slastně okouknul okna, zda se jimi bude dát proskočit a pak jsem se znovu podíval do obalu. Následně mě zamrazilo v zádech a pokusily se o mě mdloby. Nahodil jsem vyšinutý úsměv, spolknul ten knedlík, který se mi udělal v krku, a oznámil jsem Nataše, která zuřivě lepila Čeňkovi kravatu ke košili izolepou, aby ji nemohl sundat, že jsem si zapomněl doma kalhoty k obleku. Samozřejmě, že za to mohla ona, neboť na mě měla dohlížet. Bez dohledu jsem si balil sám a ty kalhoty prostě nechal na věšáku ve skříni.

To co následovalo, to jsem v životě ještě neviděl. Nataša pobíhala po místnosti, lezla po stěnách, metala kozelce, kopala do zdi a hryzala do futer dveří. Za čtvrt hodiny máme focení a já mám kalhoty k obleku sedmdesát kiláků odsud.

Inu, tak jsem se šel na svatební fotky fotit v riflích. A to jsem ještě děkoval bohu, že jsem si ráno nevzal červeno modré kostičkované kraťasy, o kterých jsem přemýšlel, jelikož mi přišlo, že bylo docela teplo. Kdybych to udělal, tak bych se neoženil. Když jsem viděl zuřivou Natašu, kterak vyřvává: "Tak jednoho debila jsem si vybrala a druhýho malýho sígra jsem si vytvořila. Nejsem já kráva?" a jak z ní jde hrůza (pěna z koutku pusy se jí rozšířila přes celý obličej, takže prostě místo hlavy měla bublající pěnu), napadla mě otázka, zda se opravdu chci ženit.

Naštěstí nebyl čas na nějaké dechberoucí scény, jelikož nás tlačil čas. Já jsem zavolal našim, ať mi cestou na obřad vyzvednou kalhoty u nás doma a vrhnul jsem se na svatební focení v riflích.

Focení proběhlo bez větších problémů. Protože byl fotograf velmi drahý, předstírali jsme všichni šťastnou rodinu a křečovitý úsměv Nataši a mé odrbané rifle dávaly tušit krásné fotografie.

Po focení se již začali hrnout svatebčané. Přijel i starosta a já stále vyhlížel naše s mými kalhotami. Obřad měl začínat už za čtvrt hodiny, když tu jsem zahlédl přijíždějící auto. Konečně, naši dorazili. Právě v čas. Moje máma vyběhla z auta a vítězně nad hlavou mávala kalhotami od obleku a tvářila se, že celou svatbu zachránila.

A to se mě opět zmocnil takový ten pocit, že bych měl nasednout do auta a v tichosti odjet někam daleko a už se nevrátit. Moje máma mi totiž vzala jiné kalhoty. S úsměvem mávala nad hlavou černými oblekovými kalhotami, zatímco já jsem se celý bledý potácel v modrém saku a šálil mdloby.

Až to Nataša zjistí, tak mě zabije. A to není jen takové rčení. Ona mě opravdu zabije. Umlátí mě šutrem nebo svatební kytkou. Těžko říct. Je to otevřené.

Ale to bych nebyl já, abych si neporadil. Jakmile jsem se vzpamatoval, opřel jsem se o auto a začal se dávit.

Zatímco jsem hledal v kufru auta příruční provaz, že se půjdu někam oběsit, napadlo mě, že tady musí mít někdo modré oblekové kalhoty. Hbitě jsem vystartoval do davu a diskrétně okukoval pánské spodky, dokud jsem nenarazil na vítěze. Jakýsi vzdálený příbuzný z Natašini strany, jehož jméno jsem neznal ani já a ani nikdo jiný (podle prázdného pohledu a nepřítomného výrazu jej neznal ani on sám) a za balíček cigaret jsem s ním jeho kalhoty vyměnil. Jelikož moje černé kalhoty nechtěl, tak jsem h v saku a trenýrkách posadil do auta, aby ostatní svatebčany nepobuřoval s tím, že zde setrvá až do konce obřadu. Aby se nenudil, tak jsem mu v autě pustil klimatiziaci, neboť vypadal, že to mu ke štěstí stačí.

Vzdálený příbuzný vážil asi tak dvacet kilo, takže s mým skoro metrákem výhradně svalové hmoty jsem se do kalhot nasoukal s velkými obtížemi a maximální bolestí. U oltáře jsem posléze mohl pouze nehybně stát, neboť každý můj sebemenší pohyb těsné kalhoty ztrestaly a křečovitě se usmívat. Nataša nic nepoznala. Já řekl "ANO", ona řekla "ANO" a bylo. Po obřadu jsem se musel nechat odnést do auta, jelikož jsem nebyl schopen pohybu, a na hostině jsem se zlil jako doga.
Nakonec se svatba celkem povedla. Mám sice od té doby modrá stehna a jedno z mých varlat se zatím nevrátilo na své obvyklé stanoviště, ale hostina se povedla, všichni se opili, Čeňka měly na starost babičky, takže jsem o něm celého půl dne nevěděl, tím pádem to nelze nazvat neúspěchem.
 

38 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 KristynaJ KristynaJ | 13. září 2015 v 20:16 | Reagovat

Loool krssny to vstup. Neco podobneho jsme taky zazili

2 Martin Martin | 13. září 2015 v 22:25 | Reagovat

Jako vděčný čtenář gratuluji!

3 Slepíto Diskríto Slepíto Diskríto | 13. září 2015 v 23:37 | Reagovat

No naše svatba byla taky jak z americké komedie. Já se u oltáře na ano tak připravoval, že oddávající na mě musel vyvalit oči a pokynout abych se vůbec vyslovil. Tudíž jsem neřekl ano ale na celou síň zařval:...ANO! Tchán měl na hostině proslov jak kdyby vypadl z televizní estrády na přelomu 80. a 90. let.

A navíc totálně zkazil předtančení, protože vzal na první tanec nevěstu on. Zatím co já všem i kapele marně vysvětloval, že předtančení se musí o pár minut odložit, protože část z obou stran rodiny chyběla kvůli odvozu aut některých hostů.

A během první třetiny té velkolepé hostiny jsem se s mým svědkem z odpuštěním zežral jak to prase.

Což pro změnu zase pěkně naštvalo tchána.

No ale jak píši na začátku. I když jsem si to s manželkou užili, tak jsme se schodli, že po druhé v životě bysme to ani jeden znovu neabsolvovali. A když tak jedině na nějakém odlehlém místě ve vší tajnosti hodně hluboko pod zemí.

4 Slepíto Diskrito Slepíto Diskrito | 13. září 2015 v 23:40 | Reagovat

Aha tak ta věta na začátku: I když jsme si to z manželkou užili mi zmizla.(Omylem smazána)

5 Marie Marie | 14. září 2015 v 12:48 | Reagovat

Blahopřeji.

6 Anidea Anidea | E-mail | Web | 14. září 2015 v 17:50 | Reagovat

Hodně štěstí do dalšího života :-D

7 Dani Dani | 14. září 2015 v 22:21 | Reagovat

Tak to sis to "fotře" užil i za nás. Měsíc před svatbou jsme strávili předtuchami katastrof - nastávající tchán zmydlí svědka, neb ten je gay; rodiče z obou stran si nebudou mít co říct, tudíž bude u stolu trapné ticho, otec ženicha zařve u obřadu "NE, tu si teda nevezmeš!"; otec nevěsty v záchvatu upřímnosti pošle otce ženicha tam, kde slunce nesvítí; nevěsta vezme fotografce foťák řka:"Vidím, jak ti to nejde, odfotím si to sama." O obavách z ženichových fórků během obřadu nemluvě. A nakonec ani nepršelo. Takže to vidím na odměnu v podobě Čeňka číslo II.

8 Madla Madla | E-mail | Web | 15. září 2015 v 10:31 | Reagovat

Jóó svatba, to je zátěžový okamžik každého vztahu :-) Ještěže jste si pořídili už Čeňka a tím si to posichrovali, protože jak jsem odkoukala (a mě a mého muže nevyjímaje), tak se většina snoubenců hádá před svatbou jako koně. A popravdě, čekala jsem větší vzrůšo než jen storku o zapomenutých gatích, chyběl mi tam Čenda twistující na dortu, kolektivní davová psychóza o tom, jak je Čeněček roztomilý (přičemž Čenda by všem ukázal, co v něm vězí). Ale i přes svůj zánět ledvin jsem se nasmála tak, jako už dlouho ne.
A s tím pochroumaným varletem teda asi manželství konzumováno nebylo, že? A další sígr/sígřice asi teda nehrozí?

9 Iva Iva | 15. září 2015 v 20:31 | Reagovat

Vážený a úžasný moderní fotře,
gratuluji Vám i Nataše k tomu velkému společnému životnímu kroku (byť z Vaší strany trošku seškrceně modře křečovitému) a přeji vám všem, ať se máte stále tak rádi a jste si i nadále věrnou oporou i do zbytků vašich životů...
Páč jestli ne, tak to jsme v háji, protože už si nepočteme... ;-)

10 Misha Misha | Web | 15. září 2015 v 22:11 | Reagovat

Tak tohle bych nejen vydala jako knihu ale rovnou bych to zfilmovala :D Třeba jako seriál :D :D :D  Kdyby člověk chtěl tak tohle nevymyslí :D

11 Pracující manžel Pracující manžel | Web | 17. září 2015 v 14:47 | Reagovat

Když se daří, tak se daří...:D. Já si zase ve svatební ráno zabouchl klíče a v trenkách lítal po celém baráku, budil lidi apod :D. Samozřejmě byl červenec, celý den pršelo...:D
Prostě zážitek na celý život. Ale zase se k tomu nestavím extrémně negativně, klidně bych si to zopakoval :D

12 Herodeska Herodeska | 17. září 2015 v 20:10 | Reagovat

Teda člověče, Vy máte ale nápad! Vzít si ženskou s dítětem!! A ještě s takovým sígrem!!! ...
LOL
Gratuluju :)
... nebo upřímnou soustrast? ;)
Ne, vážně gratuluju :)

13 Ivet Ivet | E-mail | 19. září 2015 v 17:11 | Reagovat

Super napsané!! Hodně jsem se nasmála:))) Jen tak dál!

14 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 19. září 2015 v 19:44 | Reagovat

Na extra vášnivou svatební noc to nevypadá :-)

15 Ančísek Ančísek | Web | 19. září 2015 v 21:53 | Reagovat

Tak přece už! :D :D
Člověče, vy tyhle zážitky snad přitahujete... :D :O
Každopádně gratuluji kromě synátora i k manželce vašich snů. Ať vám to dlouho vydrží. :D ;)

16 Janka Janka | 21. září 2015 v 12:46 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=NDbHaIP6qjQ&feature=you&app=desktop top!

17 Fibian Fibian | Web | 25. září 2015 v 14:27 | Reagovat

...si řikám, jestli by bývalo nebylo jednodušší hledat někoho v černým saku? Odstínů modré je nepočítaně, ale to, čemu u nás říkají černá, má tak max. tři čtyři odstíny.
:D

18 Yany Yany | 30. září 2015 v 11:38 | Reagovat

Moc pekny cteni. U obeda jsem se skoro udusil :-) Mam 3 leteho kluka a je to u nas podobny. Akorat nejsem v chomoutu. Nejvic se mi libil tydeni rozpis. Jinak jsem se pobavil u kazdeho clanku a urcite to zde navstivim i v budoucnu. Jen tak dal.

19 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 30. září 2015 v 14:21 | Reagovat

To je strašný :-D Nějak nechápu, proč se ty svatby tak hrotí. Je to důležitý okamžik, to ano, ale co se kolem toho občas nadělá..?!
Ale což, hlavně žes to přežil ve zdraví.... tedy aspoň relativně :-) Gratuluji a přeji hodně štěstí!

20 Kosma Kosma | Web | 30. září 2015 v 23:26 | Reagovat

Bomba! Slzy od smíchu - to je k nezaplacení!:-) Člověk to přímo vidí před očima a kdo to má taky za sebou, chápe! :-)

21 Kimi Kimi | Web | 1. října 2015 v 0:20 | Reagovat

Gratulujem :)

22 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 2. října 2015 v 12:36 | Reagovat

Svatba jako řemen, řekl by klasik. Skvělé čtení a velká gratulace!

23 for for | E-mail | Web | 4. října 2016 v 10:12 | Reagovat

Hello!

24 Polkagop Polkagop | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 0:01 | Reagovat

cialis e desiderio

      <a href=http://cialisuperactivenpx.com/>pills of cialis</a>

    <a href="http://cialisuperactivenpx.com/">buy cialis online</a>

    indian dealer for cialis

25 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 1. května 2017 v 2:33 | Reagovat

were yo buy viagra pills

      http://viagrasaleznp.com/ - viagra cheap

    <a href="http://viagrasaleznp.com/">purchase viagra</a>

    pagamento sicuro viagra

26 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 8. května 2017 v 5:04 | Reagovat

cash advance in clarksville indiana

      <a href=http://bestpaydaynpz.com/>payday loan</a>

    <a href="http://bestpaydaynpz.com/">payaday loans</a>

    no credit loans 5000

27 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 10. května 2017 v 11:15 | Reagovat

personal loans for bad credit winston salem nc

      http://fastloanstgz.com/ - payday loans online

    <a href="http://fastloanstgz.com/">payday loan</a>

    payday loan birmingham al

28 Moisesgop Moisesgop | E-mail | Web | 11. května 2017 v 4:42 | Reagovat

link for you buy cialis pill

      <a href=http://cialisonlinevmz.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinevmz.com/">cialis buy</a>

    farmacie online per cialis

29 Ellegop Ellegop | E-mail | Web | 11. května 2017 v 11:43 | Reagovat

best cash advance in SD California

      http://loanbadoknpz.com/ - same day loans

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">cash advance</a>

    best same day loans

30 Voicegop Voicegop | E-mail | Web | 14. května 2017 v 17:30 | Reagovat

generic cialis soft cheapest

      <a href=http://cialisonlinerxonline.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cialisonlinerxonline.com/">buy cialis</a>

    cialis tablette teilen

31 Anngop Anngop | E-mail | Web | 20. května 2017 v 16:06 | Reagovat

out of high quality cialis

      <a href=http://cheapcialisv5.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cheapcialisv5.com/">cheap cialis</a>

    cialis dosi consigliat

32 Anniegop Anniegop | E-mail | Web | 20. května 2017 v 17:03 | Reagovat

i use it buy viagra in us

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra online</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra generic</a>

    viagra vs. cialis dosages

33 Anniegop Anniegop | E-mail | Web | 22. května 2017 v 3:18 | Reagovat

uk viagra ventas

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra online</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">buy viagra</a>

    billiges viagra levitra

34 Sethgop Sethgop | E-mail | Web | 23. května 2017 v 23:29 | Reagovat

visit web site cialis 30 mg

      <a href=http://cialisbuyvbz.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://cialisbuyvbz.com/">cialis cheap</a>

    real cialis online forum

35 buy buy | E-mail | Web | 28. května 2017 v 23:33 | Reagovat

Hello!

36 Demidgop Demidgop | E-mail | Web | 29. května 2017 v 11:02 | Reagovat

generic cialis 10mg

      http://buygvcialisonline.com/ - buy cialis

    <a href="http://buygvcialisonline.com/">generic cialis</a>

    order cialis in louisiana

37 Ellegop Ellegop | E-mail | Web | 13. července 2017 v 4:25 | Reagovat

cash generator payday advance

      http://loansolobest.com/ -  payday express

    <a href="http://loansolobest.com/"> pay day loans</a>

    cash advance loan store

38 Maoisesgop Maoisesgop | E-mail | Web | 13. července 2017 v 10:04 | Reagovat

total rewards visa cash advance

      http://paydayfastnowz.com/ -  cash advance

    <a href="http://paydayfastnowz.com/"> personal loans</a>

    payday loans antelope ca

39 Sashagop Sashagop | E-mail | Web | 14. července 2017 v 10:08 | Reagovat

only for you herbal cialis

      http://genericadcialis.com/ - cheap cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">cialis</a>

    cialis doctissimo forum

40 mttinlowm mttinlowm | E-mail | Web | 26. července 2017 v 5:06 | Reagovat

sh <a href="http://cialisnorxs.com/">buy cheap cialis</a> by Pew Research Center | <a href=http://cialisnorxs.com/>cheap cialis online</a> cialis erectile dysfunction medication

41 Refolgop Refolgop | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 23:56 | Reagovat

buying viagra samples

      http://buycheapviagralk.com/ - viagra

    <a href="http://buycheapviagralk.com/"> cheap viagra</a>

    female use viagra

42 didablek didablek | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 3:24 | Reagovat

generic cialis buy
<a href=http://buylcialisrxonline.com>buy cialis online</a>
cialis 10mg or 20mg
<a href="http://buylcialisrxonline.com">cialis online</a>

43 Phohemy Phohemy | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 3:17 | Reagovat

viagra 99 dollars
<a href=http://buylviagrarxonline.com/>cheap viagra online</a>
natural viagra foods
<a href="http://buylviagrarxonline.com/ ">viagra cheap</a>

44 pttinlowc pttinlowc | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 0:16 | Reagovat

sh <a href="http://viagragenericpills100mg.com/">generic for viagra</a> that you would benefit | <a href=http://viagragenericpills100mg.com/>generic name for viagra</a> buying online viagra

45 mitinlowf mitinlowf | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 21:07 | Reagovat

sh <a href="http://10freeviagrasamples.com/">free sample of viagra</a> and take a pill | <a href=http://10freeviagrasamples.com/>free samples of viagra</a> best online viagra reviews

46 LssdvdClurdy LssdvdClurdy | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 2:29 | Reagovat

how does viagra work
http://canadiannowv.com/
price of viagra
<a href=http://canadiannowv.com/>buy generic viagra</a>

47 KdsnfEpivy KdsnfEpivy | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 19:17 | Reagovat

payday advance https://24hrspaydayloans.com/
100 faxless payday loans <a href=https://24hrspaydayloans.com/>instant payday loans</a>

48 Dvenrenprurdy Dvenrenprurdy | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 16:35 | Reagovat

cash advances payday loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans near me</a>
credit counselling
<a href="https://1paydayloansonline.com/">best online payday loans</a>

49 Jtbwwelinow Jtbwwelinow | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 21:14 | Reagovat

small payday loans
<a href="https://loansonlinevaec.org/">get payday loan</a>
personal loan
<a href=https://loansonlinevaec.org/>online payday loans direct lenders</a>

50 Dbsabggprurdy Dbsabggprurdy | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 22:41 | Reagovat

need loan
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday loans online direct lenders only</a>
personal loan rates
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">online payday loans direct lenders</a>

51 Dsbgprurdy Dsbgprurdy | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 2:34 | Reagovat

online payday loans fast
<a href="https://paydayploansonline.org/">payday advance</a>
personal loans for debt consolidation
<a href="https://paydayploansonline.org/">fast payday loans</a>

52 Zvstartimb Zvstartimb | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 19:55 | Reagovat

cash advance credit card
<a href="https://paydaykko.org/">payday loans near me</a>
bad credit loans for military payday loans for mil
<a href=https://paydaykko.org/>cash advance loans</a>

53 Jnxvelinow Jnxvelinow | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 9:39 | Reagovat

bad payday loans
<a href="https://personalnaeloan.com/">same day payday loan</a>
bad credit faxless payday loans
<a href=https://personalnaeloan.com/>fast payday loan</a>

54 Dndprurdy Dndprurdy | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 3:53 | Reagovat

bad credit instant payday loans
<a href="https://paydayvtulo.org/">payday loans near me</a>
payday loan texas
<a href="https://paydayvtulo.org/">easy loans</a>

55 Faaanaeli Faaanaeli | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 20:46 | Reagovat

price cialis
<a href="http://cialisovnsm.com/">cialis dosage</a>
low dose cialis
<a href=http://cialisovnsm.com/>cialis reviews</a> ’

56 Mbseroks Mbseroks | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 15:03 | Reagovat

viagra pharmacy online
<a href="http://newmed1onlinev.com/">generic viagra reviews</a>
purchase viagra professional
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra samples</a> ’

57 Fwenovandy Fwenovandy | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 15:26 | Reagovat

cialis online order
<a href="http://retcialis.com/"></a>
generic cialis ship to canada
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

58 Vecelinow Vecelinow | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 22:03 | Reagovat

bad credit loan
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday cash loan</a>
1 hour payday loans no credit check
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loans bad credit</a>

59 Ondceroks Ondceroks | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 18:27 | Reagovat

pfizer viagra online
http://genericonlineviaqra.com/
real viagra online
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra online</a> OK’

60 RvdSlulky RvdSlulky | E-mail | Web | 26. ledna 2018 v 21:11 | Reagovat

viagra for sale http://genericonlineviaqra.com/ ok’

61 RvdSlulky RvdSlulky | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 0:45 | Reagovat

viagra and alcohol http://genericonlineviaqra.com/ ok’

62 Ldfspoub Ldfspoub | E-mail | Web | 9. února 2018 v 6:00 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">generic viagra</a> buy viagra soft tabs <a href=http://genericviaser.com/>viagra</a> ok’

63 GbrGuity GbrGuity | E-mail | Web | 20. února 2018 v 3:01 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> payday loans</a>
credit cards for bad credit <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> payday loans online</a>
OK’

64 MndCretry MndCretry | E-mail | Web | 20. února 2018 v 23:30 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
online cash loans <a href="https://loanonline.us.org/">advance cash payday loan</a>

65 Lqxamazy Lqxamazy | E-mail | Web | 26. února 2018 v 11:43 | Reagovat

Hi!
<a href="http://cialisovnnc.com/">cialis price</a>
low cost cialis
<a href=http://cialisovnnc.com/>buy cialis online</a> OK’

66 PplSlulky PplSlulky | E-mail | Web | 2. března 2018 v 20:01 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">best erectile dysfunction pills</a>
online generic viagra
<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">erectile dysfunction medicines</a> OK’

67 FnaGuity FnaGuity | E-mail | Web | 6. března 2018 v 22:32 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagraazmhj.com/">buy viagra online</a>
viagra samples
<a href=http://viagraazmhj.com/>viagra price</a>  OK’

68 FntSlulky FntSlulky | E-mail | Web | 6. března 2018 v 23:03 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">cheap viagra</a>
viagra sildenafil citrate
<a href="http://viasergeneric.com/">buy viagra</a> OK’

69 RvuSlulky RvuSlulky | E-mail | Web | 9. března 2018 v 22:23 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://onlineviaqer.com/">viagra price</a>
viagra story
<a href="http://onlineviaqer.com/">generic viagra</a> OK’

70 LmmSlulky LmmSlulky | E-mail | Web | 13. března 2018 v 4:08 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viagracefo.com/">generic viagra</a>
lowest cost viagra
<a href="http://viagracefo.com/">buy viagra</a> OK’

71 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | Středa v 15:10 | Reagovat

ranitidine 300 mg

72 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:20 | Reagovat

ranitidine 150 mg

73 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | Pátek v 8:35 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

74 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | Pátek v 10:34 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

75 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | Pátek v 14:18 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama